Forum >> 145-146

Ron19-10-2009 11:06:14 // 101324
Köszi!

És ha zárat is kell cserélni, akkor kulcsot is kell szerezni hozzá, vagy az maradhat?
Tedi19-10-2009 10:57:29 // 101323
Szíjból én csak a Gates-re esküszöm, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül :)
Én úgy tudom a hátsó emblémát csak zárral együtt lehet cserélni.
Ron19-10-2009 10:47:53 // 101322
Üdvözlet Cartársak!

Valaki tudna segíteni abban, hogy a hátsó emblémát miként lehet cserélni? Ugyanis valaki letörte és kéne pótolnom ezt a kis hiányosságot. Szamosinál mondták, hogy a teljes zárat kell cserélni, márkaszervízben meg azt mondták hogy elég csak az embllémát. Valamint érdekelne a véleményetek, hogy milyen vezérműszíjkészletet érdemes beszerezni és hol? Amiket találtam Fridcarnál: SKF, Gates egyaránt 42ezer, valamint autotorinonál van 38ezerért, de nem tudom milyen. Köszi a válaszokat!
119-10-2009 09:42:02 // 101321
Újra beírom, hátha szerencsém lesz......

Kérdésem lenne azokhoz akik már sokat bontottak, vagy szerelték sajátkezűleg a verdát....
A váltókart ki lehet e szedni/szerelni "egyszerűen", úgy, hogy a teljes váltót ne kelljen mozdítani?
Tehát, csak a kart, ki lehet e venni az utastér felől?
zotya littlesoldier és Szabina18-10-2009 21:07:46 // 101320
akkor mindenképpen mejn vele!
calibra mi az? :DD
szasza(SW)18-10-2009 21:05:49 // 101319
Lehet én is ránézek ,mert ő hülye az alfákhoz calibrája van:)
zotya littlesoldier és Szabina18-10-2009 21:03:11 // 101318
na az szuper majd meséld el milyen volt! kinézetre egész jó!
zotya littlesoldier és Szabina18-10-2009 20:51:37 // 101316
használtauton tegnap láttam párat!
voltak egész jok is!1.4 boxer
Baxy18-10-2009 20:49:32 // 101315
Üdv Uraim!

Ismeri valaki ezt az autót?
szöveg...
szasza(SW)18-10-2009 20:43:16 // 101314
Ja az ár max 400 ezerig jó!!
zotya littlesoldier és Szabina18-10-2009 20:43:12 // 101313
szevasztok!
szasza(SW)18-10-2009 20:42:14 // 101312
Sziasztok!Cimborám keres 1.4-es 146-ot asszonyának.Hitel átvállalással vagy hitelre!Akit esetleg érdekel jelezze felém.Az autó kitűnő állapotban legyen,havernak szart nem ajánlok!:)

Motor mindegy,hogy boxi vagy ts!:)
MikeTheDevil18-10-2009 19:05:21 // 101310
Nem kell hozzá külön gyertyakulcs,én pl: 21es hosszitott fejet egy rövidtoldót meg egy krovakulcsot használok.
MikeTheDevil18-10-2009 19:03:25 // 101309
Én anno 2éve vettem bontottan 10eFt-ért,de semmi gondom nincs vele mióta ki cseréltem.
Selmak18-10-2009 18:57:28 // 101308
A Fosch a fosch bármiben is van. :)
Bazsa14518-10-2009 18:52:17 // 101307
Az suzuki :) Ez meg ALFI :D:D:D Kérdés hogy ezen lehet jvaitani vagy csere
Selmak18-10-2009 18:47:51 // 101306
Suckzukin találkoztunk már olyan szivatyúval amibe belegyantásodott a benya (jó fajtát árulhat a MOL), szétkaptuk, kitakarítottuk és utána vígan nyomta a benyát-
Bazsa14518-10-2009 18:35:42 // 101305
üzemanyag szivatty 72000.jo lehet kapni...
Bazsa14518-10-2009 18:24:54 // 101304
a szivattyú müködik.ajánlották hogy nézzem meg a gyertyát hogy száraz-e vagy sem ha száraz akkor egyértelmú hogy nem jut át a befecskendezőn az nafta de nincs gyertya kulcsom a boxi gyertyához.de a nyomás probléma elöjöhet egyik naprol a másikra minden elöjel nélkül?
MikeTheDevil18-10-2009 18:15:59 // 101303
Ha fel sziv a szivattyú,akkor elő fordulhat hogy alacsony a szivattyúnak a nyomása,de az is lehet hogy az injektornak a reléje hotta meg magát.Én már találkoztam mind a kettővel a saját vasamon.
Bazsa14518-10-2009 16:09:03 // 101302
Az enyém benzines.De sehogy nem akar elindulni.... :S tegnap még semmi baja nem volt pöcre indult töbször is....Bár egyszer egy pirosnál leállt és csak 4. 5. inditásra indult ujra ,de után pöc röf....
J-Imi18-10-2009 16:01:25 // 101301
ezekszerint ez egy ilyen nap:S Ma énis ezzel szenvedtem, hogy nem indul be és a termés egy tönkrement jeladó + adagolóból folyt a gázolaj:S
Bazsa14518-10-2009 15:54:36 // 101300
Sziasztok! Alfi nem indul.hiába inditozok nem indul.Benzint kap,forgatni forgatja,akksi rendben,szikra van mind a 4 gyertyánál, de még se indul.Betolásra sem kapja el.
Valakinak valami ötlete megoldása?
118-10-2009 13:56:12 // 101299
Kérdésem lenne azokhoz akik már sokat bontottak, vagy szerelték sk a verdát....
A váltókart ki lehet e szedni/szerelni "egyszerűen", úgy, hogy a teljes váltót ne kelljen mozdítani?
Tehát, csak a kart, ki lehet e venni az utastér felől?
WarbiRunner (Gyuri)18-10-2009 11:32:49 // 101298
Csak nem begyűrtél egy 2.4 motort a 45-be? Tegnapelőtt Ferkoval dumálgattunk, és többekközött ez is eszembeötlött, hogy mi lenne ha bemenne egy 2.4 a gép orrába. Főleg, hogy megnéztünk egy 2.4 Mareát egy autókereskedésben. Ugyanaz a motor, csak 1 hengerrel több :-)
Szerintem befér, biztos vagyok benne, hogy a Mariska komplett eleje áttehető a 46 alá, váltóval, futómű bölcsővel együtt. Azon se csodálkoznék, ha a motor/váltó felfüggesztési pontok is ugyanoda esnének.
WarbiRunner (Gyuri)18-10-2009 11:26:53 // 101297
Az mindegy, mert az 1-el gyorsabb a 146-nál, nem ??? :-DD
Nóci17-10-2009 21:07:34 // 101296
Még egyenlőre nem merek jelentkezni :(
Valószínűleg megyünk, de várok még az anyagi visszhangra.
147Smz17-10-2009 20:59:05 // 101295
Köszi, már írt nekem priviben, hogy meg tudja csinálni. Ha lesz rá időm, elviszem hozzá, de ma volt az egyetlen pihenőnapom a héten, holnap is melózom :-(
dfg (Tanárúr)17-10-2009 20:33:29 // 101294
HAHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

TESSSSSS jelentkezni a berényi talira!!!
atesssz17-10-2009 19:26:24 // 101293
Mondom papa! hatvani bontó, zöld 146!
cortx17-10-2009 19:24:24 // 101292
nekem olyan gondom van, hogyha a hátsó ablakspriccolót kapcsolom be, akkoris az első ablakot spricceli, ha az elsőt kapcsolom be akkor természetesen az első szélvédőt vizezi csak ilyenkor erősebben. Nem tudja valaki hogy mi a túrótól lehet ez? Oo
Bazsa14517-10-2009 18:03:10 // 101291
Somez, keresd tzoli155-öt.nekem is ez volt a gondom a lámpáimal,a jobb elsö mozgot tokkal vonoval a bal nem állítni már semmere nem lehetett.Én ma voltam nála délelött és kb 30 perc alatt megoldottunk 5000-ből a két lámpát.Nagyon jó fej srác és érti is azt amit csinál és még Alfi is boldog volt mert együtt volt egy másik 145-ösel :D aki tarotta benne a leleket amig mi operáltuk :D
Bazsa14517-10-2009 17:55:52 // 101290
De jó végre nem csak látszok hanem én is látok illetve Alfi lát az "új" első lámpáival amiér köszönet tzoli155-nek ez útón is :-) Már csak valami korekt izzó kell majd bele és nappali fénnyel autózhatunk este is :-)
147Smz17-10-2009 15:03:26 // 101289
Nem, nem fogok. Csak mivel ők vannak közel és ők vannak most nyitva, ezért rögtön itt néztem meg. Amúgy van itt 5 perc sétára egy autósbolt, de ők csak hétköznap vannak nyitva. Hétfőn lemegyek hozzájuk és veszek 300 forint/darab áron három Hellát :-)
Selmak17-10-2009 15:00:50 // 101288
Praktikerben veszel autóba ízzót? Ott max suzukiba vennék. XD
147Smz17-10-2009 14:47:37 // 101287
Ezt nem tudtam, csak abból indultam ki, hogy a tompított fényszóróban volt az izzó, a praktiker honlapján pedig van külön tompított meg távolsági. Viszont akkor már értem, H1-esből miért volt csak távolsági. Lehet kakor veszek egy olyat. Illetve mégsem, mert 2400 forintba kerül egy pár :-( http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/tvolsgi_fnyszr_h1_12v55w/?id=231260
Selmak17-10-2009 14:37:40 // 101286
Bocsi de H1ből nincs külön távolsági vagy tompított fényszóróhoz való. 1 fajta kivitel van. Annyi lehet a különbbség hogy a növelt fényerejűekenek vékonyabb és hosszabb az ízzószála, meg van Osram NightBreaker kivitel ahol egész vékony búrája van ízzónak hogy magasabb hőmérsékleten ízzon szál.
szasza(SW)17-10-2009 14:35:33 // 101285
Nekem H1 es izzó készletem van asszem Interspárból ,bár ebből meg a többi égő közt van olyan ami nem jó a mi autónkhoz:(A legbiztosabb egyenként összevenni vagy autósboltban összerakatni:)
cortx17-10-2009 14:26:42 // 101284
huuuh na énis megcsináltam a priccolókát nekem sem működött. nekem csak el volt dugulva az Y szelepben a pici lyuk az oldalán.(vízkő). Viszont mivel hogy belehet állítani hogy merre spricceljen a 4 pici tű, így azokat is beállítottam. 3-at az első szélvédőre, a negyediket pedig a tőlem baloldalra eső sávra :D hogyha esetleg valaki gyorsulni akar :D:D:D:D:D NAGYON SZEMÉTDOLOG
147Smz17-10-2009 14:26:33 // 101283
Lementem megnézni. Mindegyik izzó H4-es, nekem meg H1-es kellene, De a H4-esek között sem láttam tompított fényszóróba valót, szóval szart ér ez az izzókészlet :D
147Smz17-10-2009 14:19:45 // 101282
Van két csomag izzókészletem is, de nincs bennük H1-es foglaltú tompított fényszóró izzó :-(
szasza(SW)17-10-2009 14:19:13 // 101281
Hol a tartalék izzó készlet?:)))Kút, tesco
147Smz17-10-2009 14:13:31 // 101280
Normális esetben kicserélném egy újra, de most pénz szűkében vagyok és egy cartárs írt privibe, hogy ő meg tudja javítani fél óra alatt :-)
Egyelőre egy izzót kéne vennem, de minden autósbolt zárva van hétvégén.
szasza(SW)17-10-2009 13:55:23 // 101279
ennyi! ebből mondjuk 30% kb még lejöhet.:)
Jata17-10-2009 13:49:48 // 101278
Dehonnem, csak jó hejre kell vinni! :)
147Smz17-10-2009 13:47:07 // 101277
Mennyibe mozog újonnan a búra?

Jata: Xenont nem akarok, mert nem megy át a vizsgán. Elég jó nekem a gyári fénye is.
Jata17-10-2009 13:18:26 // 101276
Dobj bele egy H.I.D. szettet! :)
szasza(SW)17-10-2009 13:17:27 // 101275
burára gondoltam:))
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.