Csáó!
Köszi a bíztató szavakat!
A FIAT-ba azért vittem mert tesóm sógora ott dolgozik, gondoltam akkor nomrálisan megcsinálják, mellesleg 40% kedvezményt kaptam az alkatrészekre meg minden!
A vezérlést nem ők rakták el, mióta megvettem azóta így viselkedett az autó! menetközben nem durrog, csak mikor indítanám, és ha kicsit meghajtom akkor ugrál az alapjárat, de már jó! a vez.tengely jeladó volt szar....
akkor tudod mit? mondom nekik hogy hadják a szivárgást, és akkor majd egyszer elugornék hozzátok, de vagy csak 4 után tudok menni mert addig dolgozok vagy 7végén!
Forum >> 155
Gyozi15505-06-2009 08:46:27 // 80238
Longman05-06-2009 08:45:44 // 80237
Nyilván nem a hónapok számához, hanem a km-hez kell nézni az olajfogyasztást. Nekem is 10-éves a motor (pontosan 15), igaz cseréltem benne sokmindent, de dugóhoz, gyűrűhöz nem kellett nyúlni. Pont most néztem olajszintet, kb. 6-7000 km-t mentem vele, gyak. nem fogyasztott semmit, pedig mintha az olajhűtő környékén csepegtetné is kicsit.
Fairlane05-06-2009 08:41:24 // 80236
Sracok, három hónap alatt 1 liter olaj az sok?
Régebben ennyit nekem is bevert, ha minden hétvégén autópályáztam. Mondjuk akkor az olajcsere periódus is kb fél év volt :)
Mostanában ritkább a hosszú út, és mintha kevésbé csipkedné az oilt is...
A lándzsa motorhoz nem értek, de mivel azis tizenéves, pörög mint a barom, meg meg van áldva egy túróval is, én simán el tudok képzelni ennyit...
Illetve az is játszhat, hogy milyen márkájú olajt nyakal!
Nekem a seleniát kevésbé, a valvolint nagyon, meg talán a shellt próbáltam még abból is jobban fogyott. (mind 10w40)
Régebben ennyit nekem is bevert, ha minden hétvégén autópályáztam. Mondjuk akkor az olajcsere periódus is kb fél év volt :)
Mostanában ritkább a hosszú út, és mintha kevésbé csipkedné az oilt is...
A lándzsa motorhoz nem értek, de mivel azis tizenéves, pörög mint a barom, meg meg van áldva egy túróval is, én simán el tudok képzelni ennyit...
Illetve az is játszhat, hogy milyen márkájú olajt nyakal!
Nekem a seleniát kevésbé, a valvolint nagyon, meg talán a shellt próbáltam még abból is jobban fogyott. (mind 10w40)
Fairlane05-06-2009 08:34:38 // 80235
Cartárs, nyugodj meg :))
Előfordulhat kontakthiba, döglött érzékelő bármi.
Első körön nézd meg a holy manual-t, biztos benne van, hogy lehet kimérni az érzékelőt.
Mondjuk nekem még csak akkor világitott, amikor télleg rá kellett tőtteni....
Előfordulhat kontakthiba, döglött érzékelő bármi.
Első körön nézd meg a holy manual-t, biztos benne van, hogy lehet kimérni az érzékelőt.
Mondjuk nekem még csak akkor világitott, amikor télleg rá kellett tőtteni....
Longman05-06-2009 08:24:34 // 80234
Kedves Gyozi!
Engedd meg hogy okoskodjak kicsit! Megmozgatott és felháborított kicsit az ügyed.
Ami először eszembe jutott, hogy ne feledd azt sem hogy SPeti azt is hozzátette hogy az új szerelőkkel vigyázzál, mert mind egy kopasztani való tyúkot lát az autóban és a tulajdonosában. Az első hibát elkövetted, márkaszervízbe vitted az autót vezérléscserére.. :)
A durrogás oka valszeg, hogy elrakták a kipufogó oldali tengelyt, annak a végén van ráadásul a gyújtás is. Valszeg azért durroghat..
Ez az orrán száján jön az olaj téma, erről jobb lenne saját szemeddel is meggyőződni, mielőtt kiveteted a motort. Egyedül a hátsó főtengely szimmering miatt kell kivenni a motort, mert ahhoz a váltótól/osztóműtől nem lehet hozzáférni. Ha egyáltalán onnan jön az olaj..
Segítő jobbot nyújtva én azt mondom ha egyszer van időd, Egerből gurulj át ide hozzánk, a szervízben dolgozik a srác aki a fehér Q4-et (is) szervizelte, otthon V6/V8 Drift BMW-el foglalkozik. Begurulsz, felemeljük és megnézed honnan jön az olaj. Ez pénzbe nem kerül..
Ha úgy van még a vezérlést is megigazítja neked.
Ne legyél elkeseredve, gondolkodjál józanul. Szerintem hibátlan autód van!!!!
Engedd meg hogy okoskodjak kicsit! Megmozgatott és felháborított kicsit az ügyed.
Ami először eszembe jutott, hogy ne feledd azt sem hogy SPeti azt is hozzátette hogy az új szerelőkkel vigyázzál, mert mind egy kopasztani való tyúkot lát az autóban és a tulajdonosában. Az első hibát elkövetted, márkaszervízbe vitted az autót vezérléscserére.. :)
A durrogás oka valszeg, hogy elrakták a kipufogó oldali tengelyt, annak a végén van ráadásul a gyújtás is. Valszeg azért durroghat..
Ez az orrán száján jön az olaj téma, erről jobb lenne saját szemeddel is meggyőződni, mielőtt kiveteted a motort. Egyedül a hátsó főtengely szimmering miatt kell kivenni a motort, mert ahhoz a váltótól/osztóműtől nem lehet hozzáférni. Ha egyáltalán onnan jön az olaj..
Segítő jobbot nyújtva én azt mondom ha egyszer van időd, Egerből gurulj át ide hozzánk, a szervízben dolgozik a srác aki a fehér Q4-et (is) szervizelte, otthon V6/V8 Drift BMW-el foglalkozik. Begurulsz, felemeljük és megnézed honnan jön az olaj. Ez pénzbe nem kerül..
Ha úgy van még a vezérlést is megigazítja neked.
Ne legyél elkeseredve, gondolkodjál józanul. Szerintem hibátlan autód van!!!!
BMW forever!!!!!!!!05-06-2009 07:29:47 // 80233
Srácok nyugatassatok meg!!
A középső panelon(az ora mellett)világit a olaj lámpa.Az olaszint viszont rendben van.Ez csak vmi kontakt hiba lehet az érzékelőnél vagy mi??Az érzékelő cseréje nélkül hogyan tudom ezt megállapitani?
A középső panelon(az ora mellett)világit a olaj lámpa.Az olaszint viszont rendben van.Ez csak vmi kontakt hiba lehet az érzékelőnél vagy mi??Az érzékelő cseréje nélkül hogyan tudom ezt megállapitani?
TSiga ( I am the TSIG)04-06-2009 22:17:56 // 80232
Az lehet, hogy sokat kér, de nála nagyképúbb "tunerrel" még nem találkoztam. A nagy arc okba kerűl.
Amúgy érdemes lenne mást szakértő szerelőt is megkérdezni, mielőtt palimadárnak néz a szaki.
(Mi anno befürödtünk egy ilyennel. Az off 626 2.0D mazdánra a szerelő azt mondta, hogy 3 henger nem megy és hogy két helyen ömlik az olaj belőle. Eladtuk neki az autót alkatrésznek. 1 hét múlva láttuk járni vele. Felnyittattuk az elejét és csak egy addig hiányzó vákumszelep volt több az adagolón....)
Amúgy érdemes lenne mást szakértő szerelőt is megkérdezni, mielőtt palimadárnak néz a szaki.
(Mi anno befürödtünk egy ilyennel. Az off 626 2.0D mazdánra a szerelő azt mondta, hogy 3 henger nem megy és hogy két helyen ömlik az olaj belőle. Eladtuk neki az autót alkatrésznek. 1 hét múlva láttuk járni vele. Felnyittattuk az elejét és csak egy addig hiányzó vákumszelep volt több az adagolón....)
Thomika04-06-2009 22:01:50 // 80231
Vazze Győzi!! Ugye nem leszel olyan hülye, hogy ezt beveszed??!!!! mindig ezzel kezdi!! Amikor megvetm anno a 33ast, odavittem ,mert nem ismertem másik szervízt. kapásból 180K- t akart legombolni rólam felesleges baromságok miatt!l Egy hétre rá a Ber-Do-nál 15K-ból megvolt minden munkadíjjal együtt! Ne legyél ennyire naív!!!!!!!
Krisz15504-06-2009 21:59:41 // 80230
jó tentézést:D
süsnye04-06-2009 21:56:56 // 80228
emmost milyen lista? az előző tulajé? a bitzosítós mínusz összegek mit takarnak?
Thomika04-06-2009 21:55:19 // 80227
Az nem gond, de hátul nem állítható. Vszeg mivel bianco lap volt, ezért találhattál rajta hátsót is.... Sztem ez nem olyan nagy gond! Eggyel több dolog lenne, ami elromolhat!
süsnye04-06-2009 21:55:15 // 80226
keresd meg a lovát, meg vigyél vmi nagy darag éles vágóeszközt :))) de ez már nem módi, szegény ló nem tehet semmiről :))
Buksi04-06-2009 21:52:16 // 80224
Nah, jó éjt mindenkinek! :-)
Léptem tentézni! :-))
Léptem tentézni! :-))
Thomika04-06-2009 21:52:11 // 80223
Hű vazz, az nagyon kiment a fejemből..... holnap délelőtt intézem!! kiírtam ide magamnak, hogy nehogy megint így járjak :P
süsnye04-06-2009 21:46:54 // 80222
persze, én is így gondolkodtam, h jó fejek az emberek... aztán mégse (félreértés ne essék nem akarok senkivel személyeskedni, nem ismerem az eladót, én a saját példámra hivatkoztam, amin megtanultam, h autóvásárlásnál nincs barátság, meg alfa tagsági bizalom)
Buksi04-06-2009 21:43:21 // 80221
Nagyon helyes! De ne csak 10ft-ot tegyél félre naponta! :-D
Krisz15504-06-2009 21:37:45 // 80220
holnaptól spórolok:)
Buksi04-06-2009 21:34:34 // 80219
Akkor kettővel! :-D
Krisz15504-06-2009 21:34:04 // 80218
na jó az még belefér:)
Buksi04-06-2009 21:28:04 // 80217
Meg jössz még egy sörrel is! :-DDDD
Krisz15504-06-2009 21:26:19 // 80216
derék gurigák. óccóé az enyém.
Krisz15504-06-2009 21:24:19 // 80215
te életem folyamás beszéltem már pár ügyvéddel azoknak olyan dumájuk van h az nem semmi:D de amúgy nem tudom általában mindenki befosik ha vmi hivatalos szerv nevét hallja...
Buksi04-06-2009 21:20:21 // 80214
cac04-06-2009 21:18:12 // 80213
Konkrétan arra, hogy ha valaki nem épp bokszoló - mint a spanod -, hanem mondjuk vadakat terelő juhász, akkor nincs e valami egyéb módszer a tarsolyodban az engedetlen szerelők megregulázására? :)
Gyozi15504-06-2009 21:16:21 // 80212
amúgy te meg mikor teszel fel már képet a vasról?
Buksi04-06-2009 21:14:35 // 80211
Azt hiszem meg is beszéltük! :-DDDD
Krisz15504-06-2009 21:13:40 // 80210
megveszem tőled:D kapsz helyette lancia felnit kleber gumival. 185/65. nem tudom ki rakta rá de nem hívnám meg egy sörre
Buksi04-06-2009 21:11:09 // 80209
A lemezfelnikre gondolsz? Azok gagyik voltak, már nincsenek is meg! Csak az 5 ágú alu! ;-))
Krisz15504-06-2009 21:07:51 // 80208
szegénység van szentendrén egy felnivel kell beérni. mondjuk az autód főképén nem semmi gurulóid vannak neked sem. igaz a többi az már odabapontpontpont
Buksi04-06-2009 21:06:04 // 80207
Nem mindegy! :-DDD
Krisz15504-06-2009 21:02:59 // 80206
hátbmegmá akkor 4 felni na:D
Buksi04-06-2009 21:02:27 // 80205
Egy felnivel nem sokra mennél! Inkább 4-el! :-DDD
Krisz15504-06-2009 21:00:38 // 80204
pont az ő Q4-ét irigyeltem mert szép felni szép fényezés még az ablak is fekete nagyon rendben van. fólia nekem is kéne. meg egy felni.
Krisz15504-06-2009 20:59:49 // 80203
hát mire gondolsz konkrétan?
Buksi04-06-2009 20:58:13 // 80202
Hát ez az! :-/
Szegény, pedig mennyivel jobb kedve lenne amúgy! :-)
Szegény, pedig mennyivel jobb kedve lenne amúgy! :-)
cac04-06-2009 20:57:05 // 80201
Sajna én nem vagyok bokszoló...webdesignereknek nincs valami ötleted? :D
Krisz15504-06-2009 20:56:30 // 80200
mindent a maga módján kell megoldani különben te szívod meg. ahogy látod most Győzinek se a vezetési élmény jut az eszébe ha a Q4-re gondol
Buksi04-06-2009 20:55:15 // 80199
Az a szomorú, hogy csak így értenek egyesek a szóból! :-(
Krisz15504-06-2009 20:54:02 // 80198
volt egy ingyenjavítás meg egy monokli. de azóta keresett másik szerelőt. szal a pomázi amerikaiautó szervízt nem ajánlom senkinek annyit én is értek hozzá mint ők. mondjuk ez nem túl aktuális a 155 fórumon:D
Buksi04-06-2009 20:52:19 // 80197
És mi lett a "móka" vége? :-)))
Krisz15504-06-2009 20:50:56 // 80196
azt jól pofán kell vágni:D boxoló ismerősöm csinálta ezt neki amerikai autója volt ahhoz meg sajna kevesen értenek az országban egy szerelő jól hazavágta aztán be lett zárva a műhelybe kettesben h ezt akkor most oldjuk meg. megoldották.
Buksi04-06-2009 20:45:52 // 80195
Nem a márkának nem jó reklám, hanem az előző szerelőnek! :-/
Krisz15504-06-2009 20:44:05 // 80194
meg lehet érteni én a fél város lebontottam volna ekkora összeg kifizetése után. amúgy is, hát még ha szar a motor továbbra is. szal együttérzésem. (azért ez nem jó reklám sajna a márkának)
Buksi04-06-2009 20:42:26 // 80193
SD hajtogatja egyfolytában! :-DDDDDDDD
SD04-06-2009 20:40:22 // 80192
ahogy gondolod, nekem mind1:) ha van lé? :)))
De én inkább utaznék kétszer mint költenék bemondásra 100ezreket...
De én inkább utaznék kétszer mint költenék bemondásra 100ezreket...
cac04-06-2009 20:40:20 // 80191
Az egész úgy kezdődött, hogy a fényezőnél lemerült az aksi, mert télen több hónapig állt. A jóember behúzatta, és teljesen taccsra vágódott nála valami a vezérlésnél.
1.Több dolgot kipróbáltam, így elektronikai hibára gyanakodva elvittem egy autóvillamossági jóemberhez. Cserélt lambda szondát, gyertyát, gyújtókábelt és jó lett. Kicsit esz a fene, hogy ha tudom, hogy ez a baja, fél óra alatt megcsinálom mindezt, ott meg 2 hétig állt.
Közölte, hogy nem jó az üzemanyag pumpám - pedig benzinnel mentem oda. Illetve mikor elhoztam a kocsit, csörgött a motor mint állat. Tulajdonképpen előjött egy régi hibája.
2. Azt hittem láncfeszítő, de nem, vezérlésmódosítás hiba volt. Újabb 2 hét egy másik mesternél. Na most minden gonosz hang megszűnt, csak az eddig atomstabil alapjárat kuszálódott össze. Görcsöltem az lpg gáz beállításával, de kár volt hozzányúlnom, mert jó volt az. Most már nem is indul a kocsi. :S
3. Ma megtaláltam az alant említett hibákat, és megtudtam miképp tudom kivenni a gáztartályt, hogy cserélhessem az üzemanyag szivattyút. Ha ezzel megvagyok, szépen visszaviszem a szakikhoz, hogy benzines üzemmód alatt reprezentálják a náluk hagyott pénzmagom ellenszolgáltatásaként a működő kocsit. :)
(bocsi, hogy hosszú és unalmas voltam) :)
1.Több dolgot kipróbáltam, így elektronikai hibára gyanakodva elvittem egy autóvillamossági jóemberhez. Cserélt lambda szondát, gyertyát, gyújtókábelt és jó lett. Kicsit esz a fene, hogy ha tudom, hogy ez a baja, fél óra alatt megcsinálom mindezt, ott meg 2 hétig állt.
Közölte, hogy nem jó az üzemanyag pumpám - pedig benzinnel mentem oda. Illetve mikor elhoztam a kocsit, csörgött a motor mint állat. Tulajdonképpen előjött egy régi hibája.
2. Azt hittem láncfeszítő, de nem, vezérlésmódosítás hiba volt. Újabb 2 hét egy másik mesternél. Na most minden gonosz hang megszűnt, csak az eddig atomstabil alapjárat kuszálódott össze. Görcsöltem az lpg gáz beállításával, de kár volt hozzányúlnom, mert jó volt az. Most már nem is indul a kocsi. :S
3. Ma megtaláltam az alant említett hibákat, és megtudtam miképp tudom kivenni a gáztartályt, hogy cserélhessem az üzemanyag szivattyút. Ha ezzel megvagyok, szépen visszaviszem a szakikhoz, hogy benzines üzemmód alatt reprezentálják a náluk hagyott pénzmagom ellenszolgáltatásaként a működő kocsit. :)
(bocsi, hogy hosszú és unalmas voltam) :)
Gyozi15504-06-2009 20:35:42 // 80190
jól van tudom én hogy jó lesz nem soká!
nem is idegeskedek, most miért mondjátok? :DDD
nem is idegeskedek, most miért mondjátok? :DDD
Buksi04-06-2009 20:34:38 // 80189
Ahogy SD is mondta, ne idegeskedj! Tudom, hogy nem egyszerű, de attól nem lesz jobb a géped! Én is tapasztaltam már a saját bőrömön, azt gondoltam, hogy soha nem lesz már kész és jó a gépem! És tessék, mégis csak... ;-))
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
1
Guests1
932
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?

