Egy őrlőt szerezz be szerintem :-)
Egy Iberital Challenge vagy Imat Lux sokat dobna a késes darálóhoz képest.
Egyébként én is kikísérteleteztem már késessel is, hogy hogy lehet elfogadható minőségre darálni. Nem lehetetlen, de sokkal jobb a kúpos őrlő.
Én épp egy Catler cg8030-ra pályázok, mert az ha nem is nagy márkás valami, de nem szórja tele a konyhát :-) Csak előbb el kell passzolnom a Quick Mill automatát
GT Ɨ|ѯ11-08-2017 07:24:47 //
152
Kócosw10-08-2017 20:59:10 //
151
Hé főnök hol a fa? 😁

GT Ɨ|ѯ10-08-2017 18:27:38 //
150
GT Ɨ|ѯ10-08-2017 17:24:47 //
149
Lancsát is:-)
Buksi10-08-2017 17:04:30 //
148
Az csak egy dolog! :-DDD
GT Ɨ|ѯ10-08-2017 16:55:01 //
147
Macskáját is túlélte:-)
Buksi10-08-2017 15:44:24 //
146
Még jó, különben kapott volna a Marklar! :-DD
GT Ɨ|ѯ10-08-2017 11:14:06 //
145
ugye?
ez bakker telitalálat ennyiért most....:-)
Ajajajj.. már hirdetem is meg az Evo-mat :-)
GT Ɨ|ѯ10-08-2017 11:02:10 //
143
GT Ɨ|ѯ10-08-2017 10:59:15 //
142
Hát mindkettőn a fülek a helyén voltak, kistányérok is nem kettétörve, úgyhogy első blikkre ok:-DD
thx:-)
kv-t kell még szerválni hozzá:-)
GT Ɨ|ѯ10-08-2017 10:57:31 //
141
Buksi10-08-2017 10:49:24 //
140
Jól van, akkor épségben megérkeztek. Ez a lényeg! :-)
Kazes☻10-08-2017 09:44:09 //
139
Ezzel együtt, gyönyörű! Jó lenne egy a konyhába...:-D
Kazes☻10-08-2017 09:42:44 //
138
Tyűha, de durva... én inkább előbb cserélek hengerfejet, mint egy ilyenen kávét főzzek...

;-)
Köszi neked is meg GT-nek is. :) Én nem vagyok nagy kávé guru, de most már eljutottam arra szintre talán, hogy szeretnék egy minőségi/minőségibb gépet. Lehet, hogy bepróbálkozom ezzel.
Én egy Gaggia Evo-t használok sok sok éve. Első ránézésre is más kategória már ez az új Gran Gaggia. Nekem az a kar nyomásfokozósnak tűnik rajta, és csak remélni tudom, hogy nem azért fekee, mert műanyag. Ez az enyémen még krómozott bronz pl. A Gaggia Classic-ot (ami 100e-res kategória) sem javasolják 2015 utániban, sok alkatrésze műanyag lett.
A korábbi Gaggia-k jók. Gondolom az újabbak háztartásibb szintűek, egy nyomásfokozós cuccal könnyebb crema-t varázsolni, látványosabb az eredmény. Az enyémmel pl nem könnyű szép crema-t alkotni, van hogy sikerül, van, hogy nem. Szerintem nem könnyű eset egy Gaggia, de ha épp ráérzel, akkor nagyon jó :-)
Mondom ezt úgy, hgy a guru kategóriától fényévnyire vagyok, inkább csak szeretek elmatatni a kávéval. Az automata ezért se jött be, hiányzott a rituálé :-)
Én használt, jó kezekben felújitott (esetleg PID-elt) gépeket nézegetnék a kávékorzón, vagy más kávés fórumokon (index fórum). Rancilio, Lelit, Gaggia vagy már csak a cimere miatt is egy Bezzera. Egy Alfásnak egy Bezzera a végcél :-)
GT Ɨ|ѯ10-08-2017 08:15:19 //
135
GT Ɨ|ѯ10-08-2017 08:13:42 //
134
Csak 20015 előtti gyártásút de megmondják a guruk:-)
A Gaggia kávéfőzőkről van valakink tapasztalata? Konkrétan
EZEN gondolkodom. És nem csak a színe miatt. :)
GT Ɨ|ѯ10-08-2017 07:11:43 //
132
Köszönik jól vannak várják sorukat:-)
Buksi09-08-2017 21:13:28 //
131
És mi van azokkal a csészékkel, amiket Marklarral küldtem? :-))
GT Ɨ|ѯ09-08-2017 14:06:59 //
130
GT Ɨ|ѯ09-08-2017 13:40:10 //
129
Nézegetem, de még nem állt meg a ház előtt....:-)
Haddel09-08-2017 10:17:48 //
128
GT Ɨ|ѯ08-08-2017 18:27:08 //
127
Mert először karoson próbálom ki majd bevárom a 2 személyes Bialettit mert a 4személyesen sok
de miért nem kotyogóban főzted ?
GT Ɨ|ѯ08-08-2017 13:08:37 //
125
Tom55508-08-2017 10:52:17 //
124
Köszi! Érdekes módon egyre több dolog amit szeretek Olasz :D
Kár hogy telefont nem gyártanak...
GT Ɨ|ѯ07-08-2017 17:11:52 //
123
Ó micsoda szépséges szerkezetek :-) Ez nem semmi!
GT Ɨ|ѯ07-08-2017 15:24:27 //
121
GT Ɨ|ѯ06-08-2017 21:31:08 //
120
10s-:-)
Tom55506-08-2017 21:01:13 //
119

Ő az idei projektem. még sok meló lesz vele, de egy csoda..
Tom55506-08-2017 20:53:56 //
118
Egy kávé 20 perc ha mindenre odafigyelsz. Mellette látható a régi delonghim ami szintén nem mai darab, de az két gombnyomás. reggel csak erre vagyok hajlandó :) Amugy mindkettő finom, de a La Pavoni azér az művészet. Íz, crema, meg libabőr.
GT Ɨ|ѯ06-08-2017 20:47:16 //
117
Ez igen, respekt, ezzel nem 1xű elkészíteni :-)
a profik cucca de gondolom már jól tolod rajta
GT Ɨ|ѯ06-08-2017 20:45:45 //
116
hűha, csak 1 kicsit de kárpótol ha körbenézek:-)
Tom55506-08-2017 20:34:25 //
115
My old Italian lady..

nem is emlékszem milyen márka volt. ilyen környezetben szerinted számít ?

GT Ɨ|ѯ05-08-2017 14:09:00 //
113
ez erős volt....:-)
Kócosw05-08-2017 14:07:46 //
112
jo csak mert amit melléfőzöl az nem a csészébe megy,ergo nen iszod meg 😀napi kínai bölcsesség 😀
GT Ɨ|ѯ05-08-2017 12:36:25 //
111
nem, de most kislányos izgalmamban mikor megindult pont elkapta a szélét, de korrigáltam....:-)
Kócosw05-08-2017 12:27:50 //
110
felét mindíg melléfőzöd? 😀
GT Ɨ|ѯ05-08-2017 12:04:56 //
109
Mai teszt :
Lamigi

9/10
Aroma, crema nagyon intenzív, kellemes nugátos, abszolút ajánlom:-)
/ Espresso, szemesben kóstolót kaptam /
Kócosw04-08-2017 21:39:15 //
108
tán majd lesz vmi faszànyos passzentos 😉
GT Ɨ|ѯ04-08-2017 17:50:49 //
107
ööö... a bögre?:-))))
Kócosw04-08-2017 17:28:01 //
106
dolgozik a gép. 😀 felhivnam a figyelmet a színválasztásra.nem véletlen 😀

GT Ɨ|ѯ02-08-2017 20:01:54 //
105
Nápolyból 1 kis utánpótlás:-)

Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.