Forum >> 155

alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)28-09-2009 13:08:28 // 85388
Szerintem a stabilizátor rúd.
gabor69628-09-2009 12:54:47 // 85387
Mesterek,

A képen látható alkaratrécének mi lehet a neve? mert istennek nem találom :P

Longman28-09-2009 12:52:09 // 85386
emlékeim szerint lambadától nem ugrál ennyire, illetve semennyire, hanem egyenletes gázállásnál (pl. 2500) érezni lightos torpangatást.. LMM sokkal valószínűbb, ill. NTC.. :)
süsnye28-09-2009 12:20:08 // 85385
mérd ki az LMM-et meg a pill szelep potit is... ill. a new lambda szonda is okozott már meglepetést itt. pár kollégának emlékeim szerint... :) szal új, nem új én azt is kimérném...
süsnye28-09-2009 12:18:18 // 85384
sajnos az LMM tisztasága mit sem ér ha már nem jó... tudomásom szerint 16v-be ráadásul jóval gyengébb láncszem, mint a 8v-be.
Én is pucolgattam jó darabig, minden siker nélkül. Majd kicseréltem és lám, probléma megoldva... :)
süsnye28-09-2009 12:16:30 // 85383
motorhőfok jeladó, ami a VE-nek szolgáltatja a jelet (a termosztátban van, kék színű csati). Negative Temperature Coefficient :)
Abarth28-09-2009 12:08:03 // 85382
Lambda szinte new, légmennyiségmérő, pill. szelep tiszta, trafók közül 1 nembiztos de a többi jó ha 8 gyertyából 1 nemmegy ilyet nem csinálna, vezérlő modul akkor más baja is lenne. csak így egy gyors eszmefuttatás. Valmelyik nap kiexáztatom fateroméknál.
Abarth28-09-2009 12:04:12 // 85381
Mi az ntc? valami hűtő jeladó?

Igazából 1. lépcsőben ki kellene exázni:)
süsnye28-09-2009 11:53:11 // 85380
ez monnyuk lehet még lambda, LMM, gyújtó trafó ill. vezérlő modul, akár NTC is :))
SD28-09-2009 11:50:10 // 85379
jó valószínüleg neked dúlvább a jelenség, de azért nézd meg a fals lehetőségeket

nekem az a tapasztalatom hogy több hibából tevődik össze egy ilyen általában és ha az egyiket megoldod nem javul meg

de ha az AC szar akkor azt cserélni kéne persze mert meg fog állni, de talán egy bontottal próbát megér
Abarth28-09-2009 11:23:00 // 85378
Amire észhez tér már késő. Meg egyébként is nem normális, megjavítandó :)
Abarth28-09-2009 11:21:42 // 85377
De szerintem alábecsülöd a rángatást, nem csak beleremeg, szabályosan ugrál a kocsi mintha másodpercenként kapna 1 csepp benzint. Olyan érzés mint amikor alapjáraton leugrasz a kuplungról.
SD28-09-2009 11:20:09 // 85376
muszáj
SD28-09-2009 11:19:55 // 85375
De 3000 fölött magához tér nem, ha muszály? Nekem nagyobb gázra dadog ha teljesen hideg, de utána semmi.
SD28-09-2009 11:18:33 // 85374
nemtom én nemtom miaz az entécé Norbee tudja kérdezd meg:)
Abarth28-09-2009 11:17:58 // 85373
OK. De azért ez mégse normális, ha berángat a kereszteződésbe való bekanyarodáskor és valami állat túl gyorsan jön belámjönnek, megmurdelek akármi nem tudok menekülni,mert dadogás közben nem lehet haladni.
SD28-09-2009 11:16:17 // 85372
mondjuk nekem le nem fullad, de ha hidegen rugdosnám köpködne:)
SD28-09-2009 11:15:49 // 85371
ennyi:) én is 2000 alatt kocsikázok hidegen:) miért is kéne máshogy?:)
Abarth28-09-2009 11:11:25 // 85370
Az alfa gurum mondta.

Az NTC azmi (butánnézős szmájli :) )

A konkrét szindróma: Első indítás reggel, indul 1 másodpercnyi torpanás, majd automata szivatóval szép alapjárat. Becsukódik a kapu addig kicsit jár, elindulok, ha a kereszteződésben nagyobb gázzal indulok (2000-2500ig elforog)a vezmod kapcsolásától csúnya rángatás ha gázt adok, ha megállok, alapjárat visszaesik 300 körülre, majd lefullad (ha továbbforgatom 3000ig elmúlik és szépen forog de hidegen nem szoktam inkább leállítom). Restart és mintha mise történt volna gyönyörűen rángatás nélkül megy, mindez meg sem történik, ha szépen 2000 alatt elkocsikázok hidegen.
SD28-09-2009 11:00:10 // 85369
ha AC lenne magasfordulaton nem kapna, mikor sok kell neki, vagy búgna mint állat...

a hidegen rángatás mástól is lehet, és madnem hogy természetes egy idősebb autónál ami bonyolultabb mint egy kőbalta:D

fals levegő? kontaktok?
SD28-09-2009 10:58:43 // 85368
És miből veszed hogy az AC?:)

esetleg az NTC?
Abarth28-09-2009 10:56:22 // 85367
Nem akarom én szétberhelni, anno a brava-mon is cseréltünk. Sajna kezdi össze f@sni magát hidegen 2000felett elkezd rángatni az autó :(
Fairlane28-09-2009 10:54:04 // 85366
"...hát azt nemtom:)"


Na, mit meg nem kell élnünk..... :P :)))))
SD28-09-2009 10:45:03 // 85365
ja értem tehát szét akarod berhelni:) hát azt nemtom:)
Abarth28-09-2009 10:38:07 // 85364
Miután kiszedtem a komplettet :)
SD28-09-2009 10:35:30 // 85363
Motort? Nem a komplett szivattyút akarod kiszedni?
Abarth28-09-2009 10:30:57 // 85362
Kollega, macera kiszedni a motort az AC-ből? Mert találtam brand-newt egy 10esért.
SD28-09-2009 10:27:43 // 85361
Az:P:D
süsnye28-09-2009 10:22:37 // 85360
amreH?? ;)
SD28-09-2009 10:10:03 // 85359
Hermafordítva:)
süsnye28-09-2009 08:31:31 // 85358
s ha a rendőr megkérdi, hogy milyen típusú attó ez, mit mondol? :)))
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)28-09-2009 06:49:49 // 85357
Elvan az ember ha játszik:-))
Marklar15527-09-2009 23:33:58 // 85356
Szóval tegnap elment még erre is+ finomítások az SW-n. Meg a szórtírozás, rámolás...
Ma meg megfogadtam, hogy addig nem jövök haza, mig legalább 1 ajtót nem cserélek át:)
De még meg szét kellett szednem 5db selejt ajtókárpitot (csavarok/anyák/patentek/kapaszkodók kimentése) + a V6 os hűtőjét szétválasztani a ventilátortor+ SW-n motor téri szerelés+ SW-n festegetés+ Jhátsó széles ajtó belsejének festése (pirosról fekete...)
Szóval J1 már 155-é:)
Azért működött az olasz Legó:)
Ajtó-kilincs-zár/zármotor az a 155-é. Üveg/segédkeret/ablakemelő és a kábelköteg a Fiaté. A zármotor csatijai megegyeznek. Ablakemelőé is. Viszont a kapcsolón másfajta van... Ez csak 4 vezeték:)
De! Még nem döntöttem el. Lehet, hogy marad a Fiat kárpit is. Mert: eladhatattlan, akkor a kapcsolót sem kell átvariálnom, viszonylag jó állapotu. Nem is vészessen csúf (úgy is cuccolós autó) Meg hatalmas zseb is van rajat:) Igaz kék, de tervben van, hogy a bontódó Delta2 ből átrakom a kék hátsó ülést a csikkes alkantra helyére:)

Jahh. Az első lökös fényezőnek leadva:) Legalább az elejét fixre tudom majd szerelni:)
Amúgy Lökhárító vonalától lefelé ezüst, attól felfelé fekete lesz az autó:)

Marklar15527-09-2009 23:08:15 // 85355
Aztán hab a tortán, hogy a régi Pioneer fejegységem is leakartam cserélni az öcsémtől "levetett" Kenwoodra.
Kivettem a Piot és becsatlakoztattam a Ken-t. Erre megsem mukkant. Áram van, de nem kapcsol be... Pio vissza már az sem...
Pénteken jól rám is sötétedett. Szombaton Paco motort szerel Marklar zenét.
Basszus, már rég el is felejtettem, hogy a nyamvadt Kenwoodnak egyszerre 2db pluszt is kell adni...
Marklar15527-09-2009 23:02:45 // 85354
A héten elkezdődött a műszerfal csere is az SW-n. Kicsit megszívtam, mert sejtettem, hogy a Lancia csatijai nem fognak stimmelni. Na,de ennyire? :/
Amúgy is a Delta2 es műszerfalát szerettem volna, de annak még a km órája is jeladós. A Tempráé meg bóvdenes. Szerencsére a Dedráé is:)
Szóval hiába raktam félre egy komplett belsőtéri kábelköteget...
Szerdán ezt is szakemberre bízom:)
Most egy kicsit hibriden mászkálok:)
atesssz27-09-2009 22:47:00 // 85352
mármint nem a generátorhoz, hanem egy vastagabb, erősebb áramú kábelhoz
atesssz27-09-2009 22:44:47 // 85351
az RCA nem a biztosíték tábla oldalán, hanem a jobb oldalon halad. Ha az erősítő táp kábele van közel a generátorhoz, az is zavarhatja?
Marklar15527-09-2009 22:43:40 // 85350
A dobbetét felett van a táp kábeled???
Minek kellett megfúrni a tűzfalat?
Van gyári hely, ahol be lehet azt vinni...
Amúgy nem az a lényeg,hogy közel van-e a generátorhoz, hanem az RCA kábelhez van közel...
Marklar15527-09-2009 22:40:39 // 85349
Ja-ja:)
Marklar15527-09-2009 22:40:15 // 85348
A vastag pozitív kábel közel fut az RCA hoz....
Marklar15527-09-2009 22:36:49 // 85347
A V6 "sallangokat" még megveheted...
Igaz 2 hete szóltam, hogy "leltározz"
De Te inkább raccingoltál a városban;)
Marklar15527-09-2009 22:34:39 // 85346
Ki.
Hang vagy... Megadtam a lehetőséget, hogy "Buksissan" dokumentálj egy V6 os kiszedést. Nem éltél vele... Ha nem akartad volna, akkor nem kellett volna koszosnak lenned. Paco ráérzett és hozott magával szakembert...:) Nem nekem kell a sorozat kép.:) Én úgysem tervezek V6 ot a TS be:)
Ha meg még is. Akkor szakemberre bízom:)
Abarth27-09-2009 22:29:30 // 85345
Megfúrni a tűzfalat? :O
Magadra hívod a rozsdát?
Minek? Tök jó gyári átvezetés van a "zenekari árokban"..................
Marklar15527-09-2009 22:27:11 // 85344
S végre átolvastam!:)
Marklar15527-09-2009 22:13:40 // 85343
Biztos Diesel volt:)
Egy kis piszkálással odaver néhány TS nek:)))
De az enyém is pöfékel és még megy is és motorféknél meg büdi. Ráadásúl szipkázza a 20K For AR-t:)
Krisz15527-09-2009 21:07:36 // 85342
zúgást-súgást az erősítő szűrője is okozhat ha szar. nekem van az erősítőn kívül is pluszba beépítve egy. sztem reménykedj a tápban
atesssz27-09-2009 21:00:18 // 85341
holnap megyek a szabadalmi irodába :> persze csak azután, hogyha elkussoltattam a sziszegést a rádióból. Remélem csak a táp kábel a baja :)
Krisz15527-09-2009 20:58:03 // 85340
azt nem mondtam h ingyé van:) de látom neked már van egy rendkívül európai ötleted:D
atesssz27-09-2009 20:55:49 // 85339
ja..... adnak 1 métert 2500 forintért :D

majd jól betekerem duplán alufóliába, azt meg átkötöm bandázzsal meg szigetelő szalaggal :DDD
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.