Forum >> Autóvásárlás

Liquid25-01-2016 18:11:12 // 35802
aki ilyennek bedől az megéremli
SKrisz25-01-2016 14:00:32 // 35800
Köszi... Pedig már így is messze piaci ár alatt kínálom...
Liquid25-01-2016 12:21:37 // 35799
reklámoztam sógoréknak, de sajna kevesebb a keretük :(
SKrisz25-01-2016 11:39:55 // 35798
...és most a link is helyesen...

Alfa 159 SW Ti - 2.0JTDm
SKrisz25-01-2016 11:39:18 // 35797
Akciós áron eladó a vas...

https://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_sw_2.0_jtdm_16v_distinctive_ti-9691449

szilard25-01-2016 11:39:04 // 35796
hat nekem a 147es alfamal is volt problema meg most a 159esel is es sokan mondtak hogy hulye vagyok megint alfat venni de nem erdekelt semmi es senki en alfat akarok es alfam is amig elek nkabb nem megyek bulizni nem fogom a penzt szamolgatni ha kell ejjeleket alatta fekszek de az a megjelenes meg a vezetesi oromet senki se tudja megadni mint az alfa ezen kivul a tobbi kocsikkalis van gond olyant meg nem talaltak fel ami ne romolna el
Balázs156SW22-01-2016 18:59:35 // 35795
Jók a gondolataid, de az Alfa minőségét becsmérlő legendák ellen harcolnunk kell. Tapasztalat, hogy a minőségük egyre jobb, jók a motorok, strapás már a futómű, jó az összeszerelés, ezt kéne hangsúlyozni. Ha csak az érzelmekre hatunk nem fogjuk tudni eladni az autónkat.
Idézet a 159 tesztből: "Miért van az, hogy egy ilyen kiváló gyártó ilyen kevéssé elismert?
Miért van az, hogy mindenki lemondóan legyint, ha az Alfa minősége szóba kerül? Miért van az, hogy mindenkinek van legalább egy olyan ismerőse, aki már pórul járt egy Alfával?Ki az, aki ezt hirdette / hirdeti folyamatosan?" (.........)

Miért van az, hogy még én is - akinek volt már Alfája - agymosott tudattal szajkózom, hogy jó autó, de...
gubaadam8622-01-2016 18:42:18 // 35794
Balázs, sajnálom, hogy nem tetszett. Próbáltam egy kicsit az érzelmi oldaláról megfogni, nem feltétlenül statisztikákra és száraz tényekre alapozni. Szerintem egy percig nem mondtam, hogy egy Alfa rossz, vagy több vele a probléma, mint bármelyik másik autóval, de próbálj meg a sorok között olvasni. Az Alfában pont az a csodálatos, hogy a vélt vagy a valós negatívumai ellenére is képes olyan erős érzelmi kötődést kialakítani, hogy ha esetleg egyik reggel nem indulna be, akkor is mosolyogva háttal sétálnék a metróig, hogy lássam és csak magamra haragudnék, mert biztos én rontottam el valamit. Amíg egy G Astrát valószínűleg felgyújtanék. Az Alfa nem korántsem rossz és egyáltalán nem megbízhatatlan, egyszerűen érzékenyebb és összetettebb. Tényleg érzéssel kell bánni vele, figyelni kell rá, tényleg a barátjának kell lenni, tudni kell, hogy melyik kis hang mit jelent, számolni kell az olajcseréig a kilométereket vissza, mert nem fogja megbocsátani, ha megfeledkezel valamiről. Aki ezt nem látja be, azt egyszerűen elvakult. És Alfáknál, ez is rendben van. :)
Kazes☻22-01-2016 18:35:40 // 35793
Szuper! Jó volt olvasni, mintha kiollózta volna a gondolatainkat... Kircsi! :)

Mondhatnám minden sora tetszik, de legfőképpen ez a blokk:

"Elég! Mea Culpa! Kezdem is a rendrakást a saját házam táján. Töredelmesen bevallom, hogy az előítéletek és a téves eszmélés vezetett eddig.
Beálltam a sorba, mert könnyebb volt meggyőznöm magam erről, sem mint vinni a lámpást az agymosott emberek sötét tömegében. Nos, igen, voltak nekem is gondjaim az autómmal, de sohasem voltak olyan boldog félóráim anno, nap mint nap, mikor jöttem és mentem a munkahelyemre."
Balázs156SW22-01-2016 17:53:02 // 35792
A főcikkünket nem tartom jónak, ezt meg is írtam Halesznak. Ha az Alfa érzésről akartok egy zseniális cikket, akkor mindenkit kérek, hogy ezt FELTÉTLENÜL OLVASSA EL! http://www.origo.hu/auto/teszt/20060626duh.html Egy Alfa oldalon talán ez szerencsésebb lenne....
Zoli8521-01-2016 15:58:41 // 35791
Üdv!

Tíz évig volt nálunk egy 156 1.6 TS. egy percét sem bántuk meg. Sőt most, hogy nincs hiányzik valami ami addig megvolt........
berobbantam20-01-2016 19:54:09 // 35790
Mindíg is lesznek szarolaszozók.Erre a legjobb választ itt olvastam.Szerencsére nem mindenki engedheti meg magának,hogy alfát vegyen.Olasz autó tulajdonosnak lenni egy életérzés.Nekem a leg gyengébb motorral szerelt olajkályhám van.És abszolút nem vagyok egy taposós alázós sofőr.De néha azért eldurran a lábam mikor egy macskajancsi le akar tolni.Olyankor ül ki az utasok arcára a mély döbbenet,mire is képes 116 olasz csődör.Nem az enyém a legjobb autó.Kb még egy 100-as mire olyan állapotban lesz amilyenben szerintem egy autónak lenni kell.Még csak nem is a leg szebb.Nem hibátlan,de az enyém.Viszont ha hajnal kettőkor el kell mennem a világ végére akkor én nyugodt szívvel ülök bele,mert tudom,hogy haza fog hozni.
Alfonis20-01-2016 18:56:49 // 35789
ez elég szar cikk lett. az első 3 bekezdés csak az alfa szidásáról szól. abszolút nem érzem át amit itt leírsz. Mivel a több mint 3 év alatt és 100E km alatt még csak a kötelező szervizekre költöttem ezért maradt sörre meg kajára is.
nem igen foglalkozok vele ki mit mondd. mindenki olyan autót vesz amilyet akar. sörből és kajából is mindenki megválogathat mindent. :P
Ha az első sok sorban a negatívumok igazak lennének. Én is ezt javasolnám mindenkinek és nem vennék soha többé alfát. de mivel ez nem így van, így bátran ajánlom és a következő modellre várva nem is igen keresek más autót.
Xixo20-01-2016 17:39:25 // 35788
Azért a vállalhatatlan márkaszervízhálózat nem összekeverendő az autó minőségével. ;)
Zselé20-01-2016 17:28:17 // 35787
Ha valaki egy jó kis dízel 56 sw-ben gondolkodik:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/156/alfa_romeo_156_sw_1.9_jtd_110le_arcsokkenes-9710579

Infók privátban vagy mailben.
Kazes☻20-01-2016 14:29:54 // 35786
A zacsin kívül ez sem az igazi... :
"Szörnyű nehéz egy Alfának nem csak a tulajdonosának, nem csak a gazdájának, hanem az igaz barátjának lenni. Ha gyenge vagy nézni a kollégáidat, ahogy jókat esznek és szórakozni járnak, Te pedig az utolsó filléredet is félrerakod, mert egy doboz sör az fél liter benzin, egy új farmer az öt liter Selénia…"
Dévid20-01-2016 13:26:43 // 35785
Tudom milyen érzés azt hallgatni. Pedig az enyém szinte gondozásmentes, néha pár apróbb hiba előjön, de inkább a kor és az előélet miatt.
Forsberg20-01-2016 13:20:36 // 35784
Ha megpróbálom úgy elolvasni, mint akinek nincs Alfája de tervezi, akkor én most jobban félnék a márkától. Nem kell az, hogy azt írják minden fasza, minden szuper, csak hozza meg a kedvem hozzá. De így inkább megrémülnék az álmatlan éjszakáktól a hibákon való kattogás miatt, vagy a spórolástól az alkatrészekre, mert úgy jön le, erre fel kell készülni. Mint ahogy az előzőekben írtam, semmivel nem volt váratlanabb kiadásom, mint előtte vagy mellette más márkáknál. Pedig nem fiatal az autóm.
Lehet, hogy én értettem félre a cikket és rosszul érzem.
Liquid20-01-2016 13:11:26 // 35783
ebből egyedül az aláfekvős necces kicsit, bár alapvetően mindegy mert a sztereotípia úgyis megvan :) Hiába jobb és megbízhatóbb a 159-em az összes kolega autójánál, akkor is az enyémert kell állandóan szervizelni...szerintük :)
Halesz20-01-2016 12:24:03 // 35782
Újra és újra átolvastam, három mondat van arról, hogy szívhatsz is vele, a többi csupa ömlengés, kicsit már már sok is :)

Ez: "Nem vagy képes zacskós levesen élni egy hónapig, hogy olyan állapotba hozhasd Őt, amilyenre szeretnéd? Képtelen vagy megmosolyogni az ingadozó alapjáratot? Akkor az Alfa nem Neked való."

De ez sem arról szól, hogy állandóan szerelni kell.

És ez: "Mert nem számít hány éjszakát fekszel alatta, nem számít mennyi pénzt költöttél rá...."

Ez pedig szerintem nem azt jelenti, hogy mindegyiket szerelni kell. Hanem, hogy az egyiket lehet igen, a másikra meg azért költesz sokat, mert elkezded mondjuk tuningolni...

Ja és mondjuk ez: "minden álmatlan éjszaka, minden elromlott, bosszantó apróság, minden megállapíthatatlan hiba és ledönthetetlennek hitt fal"

Ezt pedig lássuk be, az öregebb, használt Alfákra rohadtul igaz.

Persze, van 5 év garancia. Nekem is volt 4, olvasd el a blogom. Szerintem többet voltam vele szervizben, mint kellett volna.

Na csak azt akarom mondani, hogy én nem érzem róla azt, ami neked átjött, de ettől még lehet nem nekem van igazam :)
Public Enemy20-01-2016 12:05:30 // 35781
2002 óta semmi bajom sincs egyik Alfámmal sem.
Legyen az tartós igénybevétel a versenypályán vagy 2 tengelyes lakókocsi vontatása, vagy őrültködés az autópályán: mindent bírnak!!!
Mondjuk az is igaz, mindig várom, hogy szétessenek, mert anno az én fejemet is tele ültették félművelt "szakértők", hogy milyen szar és megbízhatatlan autók az alfák...
FORZA ALFA!!
tdemeter20-01-2016 11:31:15 // 35780
Asszem felreertettel. Egy olyan cikk ahol leirom, hogy az alfakkal semmi gond sincs szerintem sem allna meg a helyet. Az alfa szerelemmel is total egyetertek.
De rendkivul sajnalatos, hogy meg itt is probaljuk azt az erzest kelteni egy most vasarlas elott allo rajongoban, hogy ha vesz egy ilyen autot, akkor biztosan szivni fog. Szerintem erre semmi garancia sincsen, miert olyan biztos ez?
Kisse olyan ez mint amikor Balazsek az egesz orszag elott fikazzak Ferit akinek alfaja van...
Az ujra 5ev gari van, a hasznalt meg hasznalt, barmilyen lehet. A tobbseg hasznaltan vesz, de az nem az alfa hibaja.
Nekem ez a 8. autom es sokkal rosszabb is volt mar ennel, konrketan egy peugeot, holott annak elvileg nincs rosszabb hire. Ott konrketan a vetel arat rakoltottem az autora majd a vegen a teljes osszeg harmadaert szabadultam meg tole
En nem ertem miert kell ez? Szemelyes tapasztalatok alapjan? Az mindenkinek van es mindenkinek mas.
Szoval ha az a cel, hogy az alfa magyarorszagon mindig is reteg auto maradjon, majd eladhatatlan legyen vagy legalabbis aron alul menjen el, akkor hajra, jo uton jarunk!
Giuntini20-01-2016 11:15:33 // 35779
Igazad van, én az enyémre a gatyámat ráköltöttem, de imásom minden percet, amit benne tölthetek.
Halesz20-01-2016 10:31:55 // 35778
Srácok, bármelyikőtök megírhatja az t a cikket is, amiben azt hazudjuk, hogy semmi gond nincs az Alfákkal, de az pont annyira lesz igaz, mint ez a cikk :)

Nekem a harmadik Alfám, ebből kettőt 0 kilométeresen vásároltam. A fehér GT a 4 éves garanciális időszakban rengeteg bosszantó dologgal volt szervizben, egyszer az akksi, egyszer pedig a kuplung miatt hagyott ott. Nem tudnám letagadni ezeket, még ha ettől függetlenül majdnem 120 ezer km-t tettem már meg vele, és imádom minden percét :)

A fekete GT-mel két év alatt semmi gond nem volt, a 145-össel viszont szintén történtek dolgok.

Szóval nálam megállja a helyét a cikk, főleg, hogy a szívást egyértelműen az idősebb típusokra érti - szerintem.
Grando19-01-2016 20:29:25 // 35777
Csak egyetérteni tudok. Gigalike! ;)))
Dévid19-01-2016 19:18:31 // 35776
Nekem fiatalon, naivan sikerült szopnom egy példánnyal, de akkori eszemmel bármilyen márkából ugyanígy kifoghattam volna egy széthajtott példányt. Csak a szerelem miatt ebből nehéz volt kilépni.
Most tudatosan áll az a vas nálam, ami. Ez sem olcsó fenntartású, ez sem hibátlan, de szépen tökéletesedik, végülis már csak apró hibák maradtak. De ez szerelem, nincs benne ráció. Játékszernek vettem, lassan már csak arra is használom.
Dévid19-01-2016 19:12:38 // 35775
Ez a sorsunk tesó! A párjaink már csak ilyenek, én sem forgathatom be az Alfáim árát egy jobban használható, kevésbé féltős járműbe. Mondjuk nem is merült fel bennem komolyan a dolog. ;)
Forsberg19-01-2016 17:46:55 // 35774
Ez elmúlt évek alatt több Alfa volt (van) a családban, de egyikkel sincs több gond mint más típusokkal. Szerencsére én sem szoptam alatta soha. Már többet járok céges autóval, de mindig örömmel ülök a kocsimba, pedig már öreg, de egyszerűen megunhatatlan. Minden bántás nélkül, kicsit nekem is olyan a cikk, hogy valóban szarok az Alfák, de mi nem vagyunk normálisak, ezért szeretjük.
Kazes☻19-01-2016 17:43:16 // 35773
A német kereskedőnél sincs kolbászból a kerítés

EZ igaz offfos és nem is teljesen szopóroller, de némileg idevág. :)
tdemeter19-01-2016 16:26:05 // 35771
Hat, nemtudom. A cikk elolvasasa utan en lehet, hogy nem vennek alfat ...
Elnezest a kritikaert, de en pont ezek miatt huztam a szamat 2 evig, mire vegre ravettem magam a vasarlasra... A forma mindennel jobban tetszett, de mindenki csak azt mondta, hogy egy szar az egesz es, hogy hulye vagyok...
Namarmost, en az enyem alatt egyetlen ejszakat se fekudtem meg. Es eddig akarhogy szamolom tobb problema sem volt vele mint barmelyik autommal.
Viszont ez az elso olyan autom amit - az alfaamore.hu-nak hala - az atlagnal jobban erdekel es jobban ismerek, mert nem vagyok szakember.
Szoval, hogy oszinte legyek, engem a cikk csak eltantorit. Olyan mintha azt mondanad, hogy ha felsz a szopastol akkor nem kell felned, mert meglatod jo lesz szopni!

En eddig nem "szoptam" es nem vilagos, hogy miert jon az az uzenet, hogy majd fogok !?!? :)
Inkabb vmi sztereotipiakat eloszlato cikket irjatok, mert az alfa hiret pont az ilyen sztereotipiak romboljak (szerintem)
Kazes☻19-01-2016 15:46:53 // 35770
Akkor velem is baj van...! :)
Kócosw19-01-2016 14:26:30 // 35769
Nalam több mint 7 eve volt amikor bekerült az eletembe a fekete vas.Szerelem volt elsö latasra.Azota is tart.Sok közös utunkon sosem hagyott cserben.Mindig jelezte elöre ha valami nemlesz jo.A digo vasaknak lekük is igenyük van, pont. Mint egy nö.
Aki ezt belatja az elvezi öket aki nem annak buktas.Ennyire géphez meg nem ragaszkodtam eletemben.Mocim eladasa nem esett jol de megleptem, itt nemis fordul meg a fejemben ilyen.Anno volt szo az eladasrol,de a gondolat hamar elvetödött.
Parom kijelentette hogy a kocsi nem eladhato.Nem vitatkoztam.Epülget, vältozik es marad.Es minden alkalommal lemoshatatlan vigyorral ülök bele es gurulok vele neha melankolikusan cruisolva bömbölö zene mellett, neha sietösen a soros 5 ös hörgeset morgasat lehuzott ablaknal hallgatva.
Liquid19-01-2016 14:15:44 // 35768
egyetértek, legalább mi ne erősítsük a sztereotípiát
Balázs156SW19-01-2016 12:25:22 // 35766
Nyilván velem van a baj, de eddig 3 Alfám közül egyiknek sem volt komoly, érdemi baja. Így nem osztom azt, ami a cikkből is sugall, hogy a sok javításért a szív kárpótol. Szív rendben, de nálam az autó is megbízható.
redlbalazs19-01-2016 10:01:55 // 35765
Hello mindenki!
Eladó a becsben tartott autóm (családi autóvásárlás miatt).
166 2.4 Jtd, 2002.10. Havi. ,220000 km,új téligumik,80%-os nyárigumik 18" alufelnire szerelve.
Rendszeresen karbantartva...
ÁR: 850000 Ft
Képek az adatlapomon
Giuntini18-01-2016 22:55:33 // 35764
Amikor reggel lemegyek a garázsba, meglátom a farát, minden beszállás előtt megsimogatom a tetejét. Mielőtt beindítom végigsimítom a kezem a kormányán, körbenézek, a vörös belsőn. Igen valójában csak az Alfa Romeo engedheti meg magának a vörös belsőt a Ferrarin, és a Maseratin kívül, a többi mind plagizálás. Igen egy Alfa Romeo birtoklása sokkal több, mint egy egyszerű autóé. Mítosz, történelem, szépség, karakter. Büszke vagyok az Alfa Romeómra!
berobbantam18-01-2016 21:03:53 // 35763
Én már 8 éva is alfát vettem volna a fél offos helyett.Akkor azt mondta a család nem engedhetjük meg magunknak ezt a luxust.Hát most megengedtem magamnak és nem bántam meg.Ha beleülök tényleg sz@rok a világra és minden bajomra.Hát még ha nem lenne folyton koszos :)
gubaadam8618-01-2016 17:16:34 // 35762
Alfás vagyok, ami az enyém, a Tiétek is, de tényleg én írtam. :D
AlfásSzöszi18-01-2016 17:13:28 // 35761
Sziasztok!! :) Bocsii de kicsit javítanám a részleteket ez Guba Ádám írta!!!! :)
Kiettem a facebookra és nagyon elterjedt de tőle ered!! ;)
Competizione18-01-2016 12:20:14 // 35760
Nagyon szép és találó sorok és még földiek is vagyunk.Sok-sok élvezetes kilométert kívánok neked e gyönyörű Alfával.Cuore Sportivo-Forza Alfa.
Ricsi 14703-01-2016 16:31:48 // 35759
Sziasztok! Eladnám a 159-et, egyenlore csak itt az oldalon hirdetem meg. Ha érdekel valakit akkor keressen bátran, arat es minden egyéb infót elmondok privátban, az autó szerviztortenete vezetve a blogjaban!! 😊
dev16601-01-2016 17:19:05 // 35758
még jobb. ott még erősebb a hátszél a hazainak és az ellenszél külföldinek.
Piritu - 1.000.00001-01-2016 17:09:33 // 35757
Nem magyar cikk, a regebbi németet vettek at.
dev16601-01-2016 17:01:17 // 35756
Nem érdemes bedőlni. Megrendelésre írott cikk. A minősíthetetlenül alacsony színvonalú és részrehajló magyar autós szaksajtó újabb példaértékű terméke. Bármelyik típusról lehet olyan cikket írni, hogy soha ne akarj olyan autót venni és ennek az ellenkezője is igaz.

Érdekes, hogy amikor belefut az ember egy B6 passat használt tesztbe ott valahogy sosem sikerül említést tenni a többnyire méltatlanul silány anyaghasználatról és rongyosra kopó kapcsolókról és ajtóborításokról (ami mellesleg törik is). Az ülések legalább olyan kényelmesek, mint egy kerti pottyantós. A zörejek, no hát azok is vannak bőven. nem túl gyakran hallani az első gen CR TDI olajfogyasztásáról vagy a PD alulméretezett olajozási rendszerél sem. A VW egy tipikus álprémium gyártó. Jó marketinggel (aminek része az ellenreklám is) és a minőség látszatával bármilyen kommersz terméket drágán el lehet adni. Ők ezt nagyon magas szinten űzik. A többi német gyártónál sem sokkal jobb a helyzet.
Xixo01-01-2016 15:00:16 // 35755
Tényleg ilyen xar lenne?
Én még a 47esről se tudtam, hogy ennyi baj van vele...
Béci Ɨ|ѯ30-12-2015 11:59:22 // 35754
Szerintem máshol sem megy máshogy. Németországban is próbálják lehúzni a kedves vevőt, a kedves vevő meg ott is szarrágó.

Egyébként néhány meglátása a srácnak sajnos hatványozottan igaz az Alfákra. Visszatekert, rendes szervizt soha nem látott, épp hogy még működő autókkal van tele a Hahu és ez lenyomja a normálisan rendben tartott autók árát is.
Xixo30-12-2015 01:51:22 // 35753
Gondolom külföldön még nem próbálta eladni az autóját a szerző, így nem is tudja róluk leírni a tapasztalatát.
De aztán az is lehet, hogy itt is sokkal sötétebb nemzetpusztító összeesküvésekről van szó... :)
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.