Forum >> 155

süsnye14-01-2010 10:59:27 // 91236
igen, ez esetben még az is lehet, de mondjuk akksin nem lehet észrevenni...
cac14-01-2010 10:46:03 // 91235
Ingyen stroboszkóp! :D
Ha mind a kettő csinálja, akkor kicsi az esélye, hogy mindkét trafó meghibásodott. Nem lehet, hogy a generátor kezd gyengélkedni?
süsnye14-01-2010 10:43:45 // 91234
végülis igen, csak nemtom mit csináljak most...
xenon oldalról végülis három dolog jön a szóba az izzó, a trafó meg a kábelek (bár ez utóbbinak elég kevés esélyt adok)
Namost, hogy még egyszerűbb legyen a dolog, természetesen csak menet közben produkálja a dolgot, azt is csak egy darabig. Álló helyzetben nem sikerült előidézni, akármit mozgattam, kapcsoltam. Az az érdekes, hogy jellemzően, akkor csinálja, mikor van terhelés, de esik a fordulatszám (tehát mikor kezdem visszavenni a gázt, de még nem motorfékkel megy). De ekkor sem mindig.
Azon gondolkodtam, hogy esetleg még a feszültség szabályzó szarakodhat, de az az érdekes, hogy semmilyen más fogyasztón nem érzékelem ezt e jelenséget (belső világítás, esetleg megtorpanás stb.) Szal, eleddig sztem a trafó a legesélyesebb, de azt sem tudom megállapítani, hogy csak az egyik vagy mindkettő, mert csak menet közben csinálja, valamint csak egy pillanatra.... viszont ha mind2 scinálja egyszerre, akkor meg már gyanús, hogy nem trafó probléma, mert azt azért nem hiszem, hogy tök egyszerre megy tönkre a kettő...
na befejezem mielőtt átmegyek SDbe és még írok két oldalnyi merengést.. :)))
Fairlane14-01-2010 10:24:09 // 91233
Legalább lesz tartalék :)
süsnye14-01-2010 10:20:37 // 91232
vazzze.olcsóbb ha szettet veszek, mint egy db trafót....
pedig olybá tűnik a xenon oldalon van vmi gixerem, mert a lámpatest+kábel csere után, 1-2 héttel megint előjött a vibri... :(
süsnye14-01-2010 10:10:49 // 91231
igen, sajna a 6000K-snál én is azt tapasztaltam, hogy intenzív esőben nem a legjobb...
Abarth14-01-2010 09:02:42 // 91230
Be fogom nyújtani a bkvsoknak a benzinszámlát! Marklar valahogy irányítsd Budakalász felé a metrót! Annyi gomb meg kütyü van nálad azon a nagy panelon biztos tud ilyet! :D
Abarth14-01-2010 09:00:30 // 91229
Be van kábelezve minden! Csak a 16v-nél nem megy az olajszint mérő (ill. megy mert folyton világít :) ) mert nincs helye a gombának a mocin.
Buksi14-01-2010 03:42:55 // 91228
Ja, hát a kényszer az nagy úr! :-/
Buksi14-01-2010 03:41:01 // 91227
Maradjál csak az Alfánál! ;-))
Marklar15514-01-2010 01:16:06 // 91226
De ez nekem jó:))
Marklar15514-01-2010 01:00:34 // 91225
Ja ja:)))
De Én ma nem strajkoltam:)
Azt mégis engem basztattak...
cac13-01-2010 23:57:50 // 91224
Természetesen kicsit sarkítottam, de a lényeg, hogy nem valami összetett dologról van szó.
Én úgy tudom, hogy nem mindenhol van ballaszt. Ezért említik bizonyos helyeken, hogy több perc kell míg eléri az izzó a maximális fényerősséget.
Mondjuk konkrétan tudom (ugyebár hátsó ablak párátlanító), hogy mekkora mutatvány az időzítés megoldása. Tehát ezzel együtt sem akkora ördöngösség szvsz.

Persze biztosat csak valami elektronyikai szagember tud mondani. :)
Fairlane13-01-2010 23:18:59 // 91223
Hát, azért ennél több talán :)

A ballaszt egy bizonyos ideig nagyobb feszültséget ad, amíg felfűt rendesen az égő. Eztán visszábbvesz. Az egésznek viszonylag nedvesség ellenállónak, tömitettnek kell lennie, a csatlakozóknak is, különben kijön a füst :) Az égőhöz menő kábelek nálam úgyrémlik ceruzányi vastagok, a gyertyakábelhez hasonló szilikongumi szigetelésüek.
Gondolom az egész trafó méretezése sem smafu, ha túl nagy értéket ad le, kihal az égő, ha kicsit, nem lesz ívfény....

Hirtelen ennyi :D
cac13-01-2010 22:07:13 // 91222
Egyébként fillérekért meg lehetne oldani szerintem a xenonosítást. Tulajdonképpen 2 db transzformátort kell csak építeni.
afri13-01-2010 21:30:47 // 91221
ezt azért jól tudni!! ;-)
nem voltam én se egészen biztos benne!!
cac13-01-2010 21:03:17 // 91219
Egyetértek!

Sajna kivették alólam a kölcsöngarázst. Kb 50-60k-t simán ki tudtam volna még szerelni belőle, és szerintem még mindig elvitték volna 50-ért.
Szorított az idő. :(
Thomika13-01-2010 21:02:19 // 91218
Nekem sem az óra mellett vannak azok a visszajelzők. Ezért nincs szerencsére foly. világító pont.
Thomika13-01-2010 21:00:11 // 91217
Ezzel pont így vok én is! :(( Sajna úgy néz ki, mindkét helyzetjelző foglalatom szétéett a ledes izzótól :( még meg kell nézetnem a sógorral, ő villanyász, csak tud csinálni vele vmit?! :/
Thomika13-01-2010 20:57:47 // 91216
Egy dolog, mondjuk érdekelne! Vajon ha váltani akarnék 4300-asra, akkor csak a xenon izzót kell kicserélnem?? A többi beépített cucc maradhat?
Thomika13-01-2010 20:55:30 // 91215
Van olyan is?? :P
Thomika13-01-2010 20:55:03 // 91214
Nem kék az, fehér!!! Majd néz meg az enyémet :)
afri13-01-2010 20:54:16 // 91213
akkor 3000K -eset veszek! :-DD ;-)
Thomika13-01-2010 20:51:42 // 91212
muszáj! most cserélem majd vmikor a kipuffot is, csak az sok zseton! A többi meg 2 haverral való trécselés közben volt 2 óra :)
Thomika13-01-2010 20:50:41 // 91211
Ugyan már! Majd talin meglátod, ohgy ha Fairlane-nel egymás mellé állunk ,Te az életben nem fogod látni a különbséget a 6000-esem és az Ő 4300-asa között! :)
Thomika13-01-2010 20:49:15 // 91210
Már ennyire olcsók! Én 3 év vettem Lokfer cartárstól egy szettet, 35W-os, 6000K-s. Tökéletes, bár vizes úton már elég sokat elnyel belőle, de szárazon és havon, verhetetlen!! :))
afri13-01-2010 20:43:57 // 91209
azért csak odafigyelsz ráá!!! ;-)
Thomika13-01-2010 20:41:55 // 91208
:)))))))
Thomika13-01-2010 20:41:25 // 91207
Ehhhhh........
Thomika13-01-2010 20:40:20 // 91206
Szép estét Uraim! :)

Ma megejtettem egy kis szervizt a járgányon. Légszűrő, pollenszűrő csere, ablaktörlő motor pucolás, valamint első fékbetét csere volt műsoron....
afri13-01-2010 20:28:10 // 91205
szaaal Hajrá Olaszország!!!!! :-D
afri13-01-2010 20:27:42 // 91204
ezzel lassan én is így leszek!!!
márminthogy emléxetek még, írtam, hogy tettem volna egy béjemwés kitérőt!! csak már erről is lebeszéltek!!! :-)) de nagyon szeretem ezt az Alfát, szerintem megsirattam volna, látván hogy elviszik!!! :-/
ha kipengetnék azt, ami áron fel van téve, eladnám!
és akkor vagy megvenném Ferike 155 155ösét, vagy pedig, ami van fennt a használtautón hirdetve két lancia dedra integrale , azok egyikét!!! ;-)
Buksi13-01-2010 19:18:14 // 91203
El sem kellett volna adni! ;-))
cac13-01-2010 19:14:04 // 91202
Köszi az infókat!
Ja, tök jó lesz...vásárolhatom vissza a donorkocsim darabonként. :D
Buksi13-01-2010 19:08:38 // 91201
Azért egy próbát megérne sztem! Kérj kölcsön a Marklartól egy ilyen fullos panelt! :-)
Egy-két dolgot építettem már be a gépembe így utólag és eddig még minden be volt kábelezve gyárilag! :-))



Balról jobbra:
Ablakmosó folyadék, olajszint, hűtővíz, féklámpa, ködlámpa, helyzetjelzők és rendszámtábla világítás!
cac13-01-2010 18:54:12 // 91200
Na látod ezt nem tudom. Emlékeim szerint hűtővíz, olaj, fényszóró visszajelzés van rajta. Ezek közül az elsőt biztos kábelezni kell.
Egyébként mit jelez a többi pilács?
Buksi13-01-2010 18:51:07 // 91199
Sztem be van az kábelezve! ;-))
cac13-01-2010 18:50:30 // 91198
Még mit nem! Aztán még kábelezzem is be? :D
Buksi13-01-2010 18:48:44 // 91197
Akkor kell egy "nem fapados panel" is! ;-)))
cac13-01-2010 18:47:15 // 91196
Ja kérem, nekem ilyen hi-tech, luxus kütyüim nincsenek. Ha valamelyik ajtó nyitva van akkor világít, oszt kész. :)
Bár Marklártól elkunyeráltam a donorkocsimból a szintjelzős kiegyenlítő tartályt, de mivel a fapados panelem van nem sokat érek vele.
Buksi13-01-2010 18:39:25 // 91195
Igen a check panelen van a visszajelző! :-)
Buksi13-01-2010 18:38:42 // 91194
Xenonnal még nem volt dolgom! :-))
cac13-01-2010 18:38:00 // 91193
Ez nem valami check paneles dolog? Mert nekem a műszarfalon aztán nem világított semmi, amikor a kocsim bal oldalát bevitte az őz az erdőbe. :)
Fairlane13-01-2010 18:36:59 // 91192
Xenon miatt ez nem sír :)
Buksi13-01-2010 18:34:28 // 91191
Akkor csere! ;-))

Nekem meg ledek vannak az izzók helyett és ezért világít bent a kis piros pilács! :-)))
afri13-01-2010 18:33:17 // 91190
így van!!! ,-)

csak nekem a bal oldali helyzetjelző van szétolvadva hónapok óta, és ha bekapcsolom a világítást, akkor bent a konzolon ég a kis piros pilács!!! :-)))
Buksi13-01-2010 18:29:25 // 91189
Mint pl. a 155-ben! ;-))
cac13-01-2010 18:14:08 // 91188
Szerintem is. Meg is dicsérem majd nekik személyesen. :)

Egyébként kiderült, hogy a 35/55 watt nem is konkrétan az izzó teljesítménye, hanem a gyújtótrafóé. Mi több, sok esetben az 55 watt csak egy kifelé szimulált érték. Olyan kocsikban használják ezt, ahol az elektronika érzékeli, ha kiégett az izzó.
afri13-01-2010 18:09:48 // 91187
ez egy jó kis oldal, mindent leírnak!!! ,-)
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.