Forum >> 155

SD18-11-2009 14:33:54 // 88188
beragadt az ntc, pöcköld meg hosszanti irányban, úgy hogy a gyújtás rajt van
süsnye18-11-2009 14:26:01 // 88187
hmmm... érdekes... de hát mindent én tudjak!!?? ;)))
niccse otta manualban egy másik teszt is? vmi folytonosság teszt is rémlik nekem, de most nincs előttem, a manual
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)18-11-2009 13:56:14 // 88186
Nem tudja valaki séróbol,hogy a hátsó ablakfűtés miért nem megy,mik lehetnek a hibái?
Fairlane18-11-2009 13:02:43 // 88185
Ezek az indiánok tényleg ilyen hülyék amúgy.... Nem vicc....
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)18-11-2009 12:30:27 // 88184
Egy cartárstól vettem a matrinyát.
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)18-11-2009 12:29:22 // 88183
Simán alkotok,hallod,simán.Én ha akarok valamit akkor megcsinálom,ha tudom.
SD18-11-2009 12:19:25 // 88182
azért nem mondod komolyan hogy egy 155 valóban homméd kendácsolásra született???

(pedig milyen ügyes a fiú még a kormányt is átrakta jobbról balra:D:D:D)

De lehet én vagyok túl finnyás elvégre 200k körül sok szemetet meg lehet venni és meg is veszik és szét is faragják...

lehet hazamegyek és most én gyújtom fel a Piroskát, lefele úsztatva a dunán...
cac18-11-2009 12:13:03 // 88181
Á! A home-made cuccok jobban bejövősek.
Arra gondoltam, hogy az alap zöld háttérvilágítás helyett berakok egy 1000 forintos pc -mondjuk kék- neont (ugyis 12volttal üzemel az is). A mutatót meg bontóból kukáznám ki valamelyik típusból. :)
SD18-11-2009 11:53:57 // 88180
amerikaiaknak nem csak a lámpa figyelmeztetet a fékre hanem ki is írja:D:D:D rotfl:D:D:D
SD18-11-2009 11:50:46 // 88179
vagy mi ilyen kábel kötegelőkkel
SD18-11-2009 11:50:27 // 88178
amúgy ilyen, de épp az előző héten vittem foltoztatni mert elkezdett oszlani az alján a műanyag burkolat, és lógott minden... erre kiderült hogy pillanat szorítókkal van öszegányolva... na ennyit muterom szerelőjéről...
SD18-11-2009 11:49:19 // 88177
dehogyis csak kerestem valami hasonlót:D nem is néztem tényleg ez amcsi...

de elrettentő képnek akartam:D:D:D
Longman18-11-2009 11:48:26 // 88176
Ez a szüleidé? Amcsi kivetel? :O
Longman18-11-2009 11:47:05 // 88175
Értem én, és köszi a segítséget, tényleg nagyon rá kellene jönnöm hogy jó-e vagy sem.
A manual így írja a hibakeresést:
- Turn the ignition kay to RUN
- Disconnect the connector of the Constant Idle Speed Actuator
- Verify a resistance of approx. 13 ohm between pins 1 and 2 of the Constant Idle Speed Actuator - ha nem ennyi, akkor cserés az alkatrész

- Verify a resistance of approx. 26 ohm between pins 2 and 3 of the Constant Idle Speed Actuator- ha nem ennyi, akkor cserés az alkatrész


Gondolom ezeknek az alapértékeknek kell lennie ebben a helyzetében. Csak nekem az bajom, hogy ugyan megjelennek méréskor hasonló eredmények (1-2 között 16, 2-3 között 26 ohm) de csak egy tized másodpercre, és utána 0.1 ohm marad. Namost azt nem tudom hogy ez így normális-e vagy sem..
SD18-11-2009 11:44:39 // 88174


ennek széria felszereltég ilyet kell venni:)):P :D
SD18-11-2009 11:42:34 // 88173


találós kérdés mi látható a képen:)
cac18-11-2009 11:38:10 // 88172
Énis-énis-énis akarok fehér hátterű műszerfalbigyóót. Meg maybe pirosan-kéken izzó mutatót. :)

Tán a műszerfalra van valahol sablon (mondjuk ettől függetlenül szívesen veszek bárminemű linket), de a mutatóra ötlet?
SD18-11-2009 11:28:21 // 88171
Nem vagy az a részletekkel pöcsölős típus:) Inkább ha elkap az ihlet alkotsz ugye?:)
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)18-11-2009 11:25:24 // 88170
A fehér számlap a müszerfalra,nem a lökösreeee:-))

És az ujszerü lökös.
Fairlane18-11-2009 11:03:22 // 88169
höhö :)
SD18-11-2009 10:44:52 // 88167


futty
süsnye18-11-2009 10:44:35 // 88166
minek számlap a lökősre??? ;)
süsnye18-11-2009 10:44:08 // 88165
Ha a szabályzón akarsz ellenállást mérni, ahhoz nem kell táp, tehát gyújtás, mivel poti van benne. Ha ellenállást mérsz, akkor a delejt a mérőműszer adja. Ha meg valamiyen módon úgy akarod megmérni, hogy rajta van a csati és a gyújtás, akkor egyáltalán nem biztos, hogy azt az ellenállást méred, amit akarsz

A zárt és nyitott állapotot elég könnyű előidézni... azon a lukon, ami a szívócsonkba csatlakozik benyúlsz vmi kis csahúzzal és el tudod mozdítani a szelepet, közben pedig méred az ellenállást (nyilván ehhez ki kell szedni).

A csatin meg nyilván azt tudod mérni, hogy jól vezérli-e a szelepet. De ennek is úgy van értelme, ha rá van dugva a csati és vagy vmi kivezetésen mérsz (pl. derót), vagy a csati hátuljába elvileg be tudsz úgy nyúlni, h hozzáférj a sarukhoz....
Fairlane18-11-2009 09:28:31 // 88164
Jóreggelt kihányok :)


Képet követelünk!!!! :)
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)18-11-2009 09:14:44 // 88163
Jó reggelt elvtársak:-)Tegnap lefújtam az első lököst feketére,valamikor olyan színe volt,de most tök új lett.Most megyek fehér számlapot cserélni,hátha sikerül.
Longman17-11-2009 21:18:25 // 88162
Mert így áll a manual hibakeresésében.. Csak az alapján csinálom.

Zárt meg nyitott állást egyáltalán járó motor nélkül hogyan lehet egyáltalán előidézni?
süsnye17-11-2009 20:58:00 // 88161
nem akarok megint beleszólni, de minek rá a gyújtás?? :))

Szerintem inkább zárt és nyitott állapotban kellene megmérni az ellenállást... a csatin meg feszültséget kellene mérni gyújtás alatt... szerintem...
cac17-11-2009 19:23:27 // 88160
Oksi! Én maga leszek a megtestesült hitelesség. :)
Longman17-11-2009 19:07:43 // 88159
Bocs az 5.-en! Ellenállást kellene mérni rajta úgy, hogy ráadod a gyújtást, leveszed a csatlakozót, és a szelepen megméred 1-2 és a 2-3-as lábakat. Elvileg az 1-3-on 13 ohm, a 2-3 lábakon pedig 23 ohm körül kell lenni, folyamatosan. De ha mást tapasztalsz, ne tartsd magadban! :)

Más? A hitelesség miatt 2 mérés kellene legalább.. :)
cac17-11-2009 19:01:19 // 88158
Nem az 5.-en? ;)
Azt hittem az az alapjárati motor. Holnap megmérem jól. :)
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)17-11-2009 18:54:53 // 88157
Engem ugyan nem.:-))tudok valamit:-))
Longman17-11-2009 18:43:01 // 88156
az amire a harmadik képeden nem volt rádugva a csatlakozó.. :)
RoliQ417-11-2009 18:33:15 // 88155
majd picsán rúgnak a rendőrök! xenon ért nem szólnak! ködlámpáért igen!:)
cac17-11-2009 18:29:23 // 88154
Na Urak! Csináltam pár képet a titokzatos lambda szonda kábelről.

Látható az első képen, hogy az a csúnya reduktor, ahová a szondából jövő kábelnek kéne mennie. A 2-es képen van az a 2 kábel melyek a szondából jönnek, és a reduktor mögött (3) eltűnnek a zajcsökkentő szövet mögött. Sejtésem szerint abba a kis fekete dobozba (4) tartanak, ami gáz üzemben a lambda szonda jelét generálja.

Bónuszkép:
Hát igen, ez a csati nem volt bedugva. Ez egyébként az 1-es képen is látszik. Nos, ha nem tévedek ez az alapjárati motor. Innét kezdve már nem csodálkozom, hogy 2 héten keresztül kissé járatnom kellett, mert eléggé instabil volt hidegen a motor járása. :D
cac17-11-2009 18:16:12 // 88153
Én holnap délután megyek termosztátot cserélni. Szívesen megmérem, de mi az az alapjárati szabályzó szelep, és hol van? :D
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)17-11-2009 17:53:56 // 88152
Na,ma szerettem volna berakni az új ködlámpákat,de hát sehol nincs gyári kivezetése!!
Így hát lett belőle nappali fény,helyzetjelzőre kötve.
süsnye17-11-2009 17:18:58 // 88151
ha nincs rajta a csati a szabályzón (csak úgy tudsz a lábain mérni), akkor minek a gyújtás? ;)
Longman17-11-2009 16:33:17 // 88150
Jah ,és az alany rendelkezzen folyamatos, stabil alapjárattal, ez is fontos.. :)
Longman17-11-2009 16:32:16 // 88149
Na ki az a vállalkozó szellem akinek 8V-s 1.7 vagy 1.8 vagy 2.0 motor van az autójában, és megmérné nekem az alapjárati szabályzó szelepét, hogy ha le van húzva a csatlakozója akkor gyújtáson (nem járó motorral) mekkora az ellenállás az 1-2 és a 2-3 lábakon (3 lábas a csatlakozó, és a szabályzón kellene mérni nem a csokin)??
Elég sürgős lenne.. :)
Longman17-11-2009 14:23:07 // 88148
az se rossz! :)
süsnye17-11-2009 14:09:08 // 88147
behhh :))) inkább megkeresem az elérhetőségét és megadom, amilyen régen láttuk 1mást, nem is biztos, h emléxik rám :))
Longman17-11-2009 14:05:50 // 88146
De Te mindig a kivétel vagy ami erősíti a szabályt.. :)
Te figyelj már vedd már fel lécci - ha nem nagy kérés - a kapcsolatot legalább emilben a volt kocsim vásárlójával, annyira kíváncsi lennék mi van vele!! Egyáltalán nála van még?
Gaso17-11-2009 14:01:03 // 88145
Ezt a megtorpanós bulit az enyém is elkezdte játszani néhány hónapja, de csak alacsony fordulaton és 1-2 fokozatban, a többiben nem.
süsnye17-11-2009 13:57:33 // 88144
nekem sem bosch van benne, hanem NTK (NGK tulajdona) és nincs vele gondom, pedig már amikor belekerült 3 éve, akkor sem új volt.
Ha meg az univerzális ingyé van, akkor persze, h megér egy próbát... :)
cac17-11-2009 13:46:53 // 88143
Köszi az infókat! Sanszos, hogy akkor nekem a hozzáértő autószerelő bácsi barmolt megint bele. Ugyanis tök olcsón hozott szondát, aminek tökre örültem, de annak nem, hogy váltás után 1000-2000 között megtorpant, majd kilőtt a kocsi. A tanácsotokra át is tisztítottam minden csövet, de ugyanolyan maradt. LPG-vel nem volt ilyen.
A belinkelt oldalon meg ezt olvastam a hibajelenségek között, ami a szonda meghibásodására utal: "- a gépkocsi időnként megtorpan, majd nekilódul". Emelett ette is a benzint. Szóval sanszos a dolog.
Longman17-11-2009 13:45:47 // 88142
Na ez teljesen igaz! :)
gabor69617-11-2009 13:43:24 // 88141
:))

Kösz akkor 1 ellenvélemény, vagy szerencse? :)

Mondjuk 0 FT ért megéri megnézni az univergálist is azzal csak nem veszíthetek, ha meg szar ako vezsek 1 bost
gabor69617-11-2009 13:41:53 // 88140
rendben köszönöm szépen.
Gaso17-11-2009 13:41:37 // 88139
ÁÁÁÁÁÁ ne xarakodj unival, mondd le a francba. Vedd meg a gyárit ezt meg küldd el nekem. :-))))
Nekem most az van benne, mikor megvettem akkor ki kellett belöle dobni a régit, és én is ugy-t vettem. Azóta jó. Ennek kb 4 éve.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.