Forum >> 155

Buksi19-01-2009 23:47:07 // 72638
Hát én még nem hallottam! :-))
Buksi19-01-2009 23:43:44 // 72637
Sztem leragasztották! :-D
Buksi19-01-2009 23:42:50 // 72636
Nah, örülök, hogy végre nem dadog a gép! Jó lesz azzzzzz! :-)))
Bianco19-01-2009 22:45:28 // 72635
Nem ismered a viccet a vart(a)-ról..
:-)
SD19-01-2009 22:28:47 // 72634
mieink
SD19-01-2009 22:28:23 // 72633
rájöttem én semelyik 155 nem jó már csak a milyeink:)))
SD19-01-2009 22:24:01 // 72632
amúgy az a szürke még tetszik is vagy csak koszos?:D

mi az a vart akkumlátor? valami marhabőrben van a kocsonya, bioáram? vagymi???:D

hátttt....
SD19-01-2009 22:18:13 // 72631
bond....

meta... bond....

ROTFL....

motorgyilkossssss:P

Ménem homokot úgy előbb vége... bazzzzzzz

Perdix is valami hipertaknyot nyomott bele... az is felújíthatatlan volt:(
süsnye19-01-2009 22:03:21 // 72630
óóóóó hát most látom, h ráadásul metabonddal kezelt :))) megérné ez a kilencszázat is! ;)))
süsnye19-01-2009 22:00:10 // 72629
sztem csak "sport"-ra gondolt a kedves eladó, de ki tudja az olaszok mennyire voltak képben az utolsó hónapokban :))))
süsnye19-01-2009 21:58:19 // 72628
biztos limitáltan horpadt bal első sárvédővel gyártották őket :))) vagy csak azt gondolja, h így el tudja adni ennyiért :)
süsnye19-01-2009 21:55:58 // 72627
nemtom pontosan hogy műxik, de sztem az alapjárati mégnesszelep vezérlésébe erősen beleszól a fojtószelep állás, gondolom az alapján dönti el, h szükség van-e a by-pass ágra... de én megpróbálnám azért egy csere LMMmel, meg mondjuk lehúzott lambdával. nemtom hibásodhat-e meg úgy a szonda, h olyan hüleséget mutat hidegen (amíg nem melegszik be a fűtőszál), hogy a vezérlő azt veszi figyelembe és nem kényszerüzemmódban megy...
Fairlane19-01-2009 21:47:01 // 72626
hallott már valaki 155 sport line szériáról? :O
Gregory3319-01-2009 21:15:30 // 72625
Sziasztok! a segítségeteket kérném. Egy kedves ismerősőm zenekara szeretne bekerülni a Pannónia Fesztiválra, csak szavaznotok kell, 10 nap alatt 500 szavazat. Kötelezettséggel nem jár, viszont egy maroknyi embernek okoznátok vele örömet. Szavazatotokat előre is köszi. Ime a link: http://www.pannoniafesztival.hu/szavazas/. A banda neve: Faded Life. Mille gracie
SD19-01-2009 21:13:46 // 72624
NTC? :)

Nekem ha hidegben áll felpörgeti de (5-10 fok alatt) de melegebb időben hajlamos kicsit kapkodni ha nem adok egy kis gázfröcsöt indítás után:D erre varjál gombot:)

szeritnem NTC:)
Longman19-01-2009 18:56:00 // 72623
Egyébként szerintetek a folytószelep állás jeladónak tudható be az a hiba, hogy tök hidegen nincs emelt alapjárat? Tehát reggel beindítom és fix az alapjárat csak éppen 800. Ahogy melegszik picit, észhez tér. Ehhez tartozik szerintem hogy ilyenkor baromi gyorsan beejti a fordulatot, amíg normál esetben pl. 1800ról kellene neki 1mp mire visszaér alapjáratra, addig így hidegen 0,1 mp alatt visszaesik. Most csak példa számokat írtam az arányok végett. Amint melegszik picit a motor, minden helyreáll.
Ez eddig is megvolt csak volt fontosabb hiba is..
süsnye19-01-2009 14:46:00 // 72622
igazi addict. :)
SD19-01-2009 14:18:55 // 72621
Álmában autót szerel:D
süsnye19-01-2009 13:47:57 // 72620
én is szenvedtem vele, de ennyi bajom szerencsére nem volt. :))
Gyozi15519-01-2009 13:42:22 // 72619
ez jó :D
énnme tdnék ennyit írni egy xenon beszerlésről :D
süsnye19-01-2009 13:35:56 // 72618
ezt érdemes elolvasni, sztem marha jó... :)))
süsnye19-01-2009 13:22:57 // 72617
aham, OK, capito.. :)
Longman19-01-2009 13:18:56 // 72616
Nem a 2-3n lábon konstans 5V-t kell kapnia, és az 1-3 lábon változik fesz. a pill. szelep állásának megfelelően 4.2-4.5 és 0,42-0,45 V között.
süsnye19-01-2009 13:15:02 // 72615
ami a fojtószelep jeladót illeti, annak nem pont az a lényege, h a feszültség változzon a poti állása szerint? szal simán a csatin keresztül a terhetelten kört méred, vagyis magát a tápfeszt, de ha már benne van körben a poti, akkor a fesz is változni fog.. nem?
Fairlane19-01-2009 13:11:04 // 72614
Jé, egy visszajáró lélek :))
Hi!


Különösebb nem.... mindenki lökött, mint mindig... :P
Fairlane19-01-2009 13:08:18 // 72613
huuuu, a "Fekete Retek".... :))
Longman19-01-2009 12:43:40 // 72612
A normál igen, de ez a Retech fekete mint a szurok! :)
Gyozi15519-01-2009 12:41:23 // 72611
barnás-bordós-pirosas-rozsdás színű? :D
Longman19-01-2009 12:35:38 // 72610
Gyak odaragasztja, igen. De nem pillanatragsztó, szóval szétszedhető. Nem ragaszt hanem tömíti!
Longman19-01-2009 12:34:33 // 72609
Vmi fóliának tűnik. :)
SD19-01-2009 12:34:19 // 72608
de az bele is ragasztja?
SD19-01-2009 12:33:47 // 72607
nekem hidegen prüszköl az első finom gázadásra, de gondolom utánna bemelegszik:)

és kitágulnak a lukak:D
Longman19-01-2009 12:33:37 // 72606
mondom én ezzel a Retech cuccal raktam össze, mert az tudom hogy erősebb mint a normál massza, csak drága is, de nálunk ezt használják a szervízben úgyhogy tudtam kérni belőle egy keveset.
Massza=amivel motoralkatrészeket szoktak összetömíteni a gyári tömítés mellett (szelepfedél, egyéb)
SD19-01-2009 12:31:34 // 72605
Tán beázott? én is néztem:) kartonpapír, ragasztószalag? :D
SD19-01-2009 12:31:03 // 72604
Nekem az alapjárati mellet biztos tud egy kicsit szippantani:D leginkább akkor vélem hallani amikor monduk 6000-ről elvált az emberr azt szütcsög mint amikor a porszívó bekapott valamit:D de csak akkor:)

mivel kell tömíteni? :)
Longman19-01-2009 12:28:33 // 72603
Ennek mi van a tetőablakával?
Longman19-01-2009 12:27:50 // 72602
Hát a BEBÖMÁM!! :)
Bal Első Biztonsági Öv Magasság Állító Mechanika. :) Hátoldaláról fényképezve.

Egyébiránt (kopp-kopp-kopp) jó a vas. Megszűnt a hiba. Nem tudom mi segített rajta igazán:
Először is rögzítettem rendesen a gyújtásvezérlő modulokat, az LMM oldalára szerkesztettem egy nagy méretű proci hűtőbordát, és arra tettem fel egész pofás lett. + rögzítettem a kábeleket is.
De ami valószínűbb az alapjárati szabályzó szelep a szívócsonk hátuljára van rögzítve és a szívócsonkhoz egy hengeralakú gumiágyban csatlakozik és van rajta egy félkör alakú vas tartókonzol ami plusz szorítja. Namost ez a gumi tömítés már nem olyan feszes, és a tartókonzol sem szorította oda rendesen. Itt szívott falsot. A tartókonzolon hajlítottam hogy rendesen szorítson, és mivel olyan gumitömítést már nem kapni így kapott egy kis masszát köré. (Retech Top Gasket) Nagyon jó cucc, mostmár nem sziszeg, és nem torpan/prüszköl.
Most úgy tűnik még a pill.szelep jeladó rossz, mert a 2-3 lábon folyamatos 5Vot kellene kapnia, széthúzva a csatlakozóban meg is van az 5V, de amint rádugom már csak 0,4 V van.. Szóval valszeg cserés, de még próbálok intézni egy cseredarabot hogy kipróbálhassam. (2.0, 1.7 8V és 1.8 16V TS-é jó bele)
A lambdám elvileg jó, melegen 450-550 mV, de ez alatt és felett is mutatott értéket, tehát az szabályoz.
Jó lett a hátsó ablakfűtés is.
Felment a biztonsági öv is, csak nem lehet állítani a magasságot. (egyenlőre)
norbee19-01-2009 12:27:40 // 72601
Szerintem dobd a padlóla. Dulván. :)
süsnye19-01-2009 12:13:15 // 72600
már kint vagyunk egy hete...
nem az utakkal van a gond, én felületi sérülésekről beszélek... ami itt veszélyes az inkább a parkolás, mert a parkolóhely itt nagy kincs, és ha találsz is, akkor általában elég szűk valamint különböző élő és élettelen dolgok nehezíthetik a parkolást. :)
nemtom otthon milyen lehet az arány, de itt Genovában nem nagyon látsz utcán parkoló autók közt olyat, amin ne lenne vmi sérülés, legfőképpen a jobb oldalon. :)
otos_19-01-2009 11:54:15 // 72599
Szépjónapot a szakkörnek.
Történt valami érdekes az elmúlt néhány hónapban?
Fairlane19-01-2009 11:37:34 // 72598
ilyen szar utak vannak az olaszoknál?
vagy még magyarisznánban vagy? :)
Buksi19-01-2009 10:56:10 // 72597
Buksi19-01-2009 10:39:02 // 72596
Jó ötlet! :-DDD
SD19-01-2009 10:38:16 // 72595
tegyél rá gumit:)
Buksi19-01-2009 10:24:36 // 72594
Így van és ez a lényeg! :-)))
norbee19-01-2009 10:23:40 // 72593
Mettált bírja, ez köztudott róla. :)))
Buksi19-01-2009 10:12:17 // 72592
Mit bánom én, hogy mit jelent! A lényeg, hogy szép és kész! :-))
süsnye19-01-2009 10:11:24 // 72591
amiből az uccsó két szó azt jelenti: "tiszta metál", szal még mindig nem lhecc biztos benne, h van rajta festék.. ;)))
Buksi19-01-2009 10:09:29 // 72590
Az enyém meg Grigio Chiaro Metal! :-))
süsnye19-01-2009 10:08:58 // 72589
fasz kivan... két hónapja kerültek fel az új aluk, és már három megsérült... egyről halvány lila gőzöm nincs, h hol és mikor, mert össze-vissza van karcolva, egyet én padkáztam meg, meg tegnap a harmadik találkozott egy kiálló ággal, amit nem láttunka sötétben.. télleg nem érdemes ide kijönni, max UAZzal, vagy amit nem sajnál az ember... grrrrrrrrr
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.