Forum >> 147
Bambinoo06-12-2012 12:13:25 // 50287
Ma piros lámpábnál állok, egyszer csak sípol az autó.. na mondom fasza jól kezdődik, nézem motorcheck lámpa kigyullad, pirosan kiírva, hogy "Motor Control System Failur". Na fasza, ez hiányzott karácsony előtt. délután megyek a dokihoz és megmondja, hogy mi lehet a baja, könyv szerint túl sok a károsanyag kibocsátás. Kiváncsi vagyok hány jegyű lesz a számla.
Dömpi (il dottore)06-12-2012 09:44:25 // 50286
Sziasztok!
Van egy Jó Barátom, aki már 1 éve szereli az aláfmat. Úgy döntött átszakosodik az ALFA-kra!
Kiváló szerelő, nagyon precíz és megbízható. Tudom ajánlani, keressétek bizalommal!
Elérhetőség: Dudinszky Csaba +36 20 379 7 333
Van egy Jó Barátom, aki már 1 éve szereli az aláfmat. Úgy döntött átszakosodik az ALFA-kra!
Kiváló szerelő, nagyon precíz és megbízható. Tudom ajánlani, keressétek bizalommal!
Elérhetőség: Dudinszky Csaba +36 20 379 7 333
hering*dani05-12-2012 19:19:34 // 50285
Ma elhoztam a nyári gummerokat! Majd teszek fel képet!
16 os küllös könnyűfémfelni, 205/55/16
Egy szezont még biztos elmennek a gumik. Szerintetek ha majd veszek gumit , érrdemes peresebbet? Mondjuk 205/45/16 ra gondoltam én.
16 os küllös könnyűfémfelni, 205/55/16
Egy szezont még biztos elmennek a gumik. Szerintetek ha majd veszek gumit , érrdemes peresebbet? Mondjuk 205/45/16 ra gondoltam én.
Csabo2205-12-2012 12:06:32 // 50284
Sziasztok
Igértem, h nyilatkozok az Alfa Depo hozzáállásáról az általuk eladott rossz generátorral kapcsolatban. Nos, bár többször is rákérdeztem, h működik-e az általuk eladott generátor, és nyilván igennel feleltek, Német Misi beszerelte. 15 ft volt a munkadij. Ennek ellenére sem volt töltésem. Kiszerelés után padon bevizsgálva megállapitásra került, h a generátor nem jó!
Ma visszavittem a generátort az Alfa Depo-ba, és visszaadták a pénzt. Arról pedig hallani sem akartak, hogy a rossz eladott generátorból adódó beszerelési költséget bármilyen mértékben is megtéritsék. Sőt, még annak is hangot adtak, h nem is lenne köteles visszavásárolni ászf szerint.
Mindezek után mindenkit óvva intek attól, h bármit is vásároljon náluk.
1: Minden szart eladnak és utána széttárják a kezüket
2: Nem is biztos, h kompatibilis alkatrészt kap az ember (alvázszám megkérdezése nélkül elém rakta első alkalommal a kocsiba be nem épithető generátort)
Igértem, h nyilatkozok az Alfa Depo hozzáállásáról az általuk eladott rossz generátorral kapcsolatban. Nos, bár többször is rákérdeztem, h működik-e az általuk eladott generátor, és nyilván igennel feleltek, Német Misi beszerelte. 15 ft volt a munkadij. Ennek ellenére sem volt töltésem. Kiszerelés után padon bevizsgálva megállapitásra került, h a generátor nem jó!
Ma visszavittem a generátort az Alfa Depo-ba, és visszaadták a pénzt. Arról pedig hallani sem akartak, hogy a rossz eladott generátorból adódó beszerelési költséget bármilyen mértékben is megtéritsék. Sőt, még annak is hangot adtak, h nem is lenne köteles visszavásárolni ászf szerint.
Mindezek után mindenkit óvva intek attól, h bármit is vásároljon náluk.
1: Minden szart eladnak és utána széttárják a kezüket
2: Nem is biztos, h kompatibilis alkatrészt kap az ember (alvázszám megkérdezése nélkül elém rakta első alkalommal a kocsiba be nem épithető generátort)
hering*dani05-12-2012 11:20:23 // 50283
Az enyémen nicns csak azért kjérdeztem :) Nem is tetszik amugy rajta, jobb is így nélküle.
Gegee05-12-2012 11:03:24 // 50282
2006 tól már nem rakták rá egyik új vasra sem, mert rájöttek, h hülyeség. :) Így is nehézkesen lehet kinyitni, hogy nincs az a díszléc.
hering*dani05-12-2012 10:43:24 // 50281
Sziasztok
Az hogy a csomagtartónál van az a ,,króm" díszítő léc az felszereltetségtől függ vagy mitől?
Az hogy a csomagtartónál van az a ,,króm" díszítő léc az felszereltetségtől függ vagy mitől?
Xixo05-12-2012 03:12:14 // 50280
Ahogy nézem a biohazard már van 14ezertől, de most van fent GTA is 35ért gumival + a tataiaknál egy raklapnyi ár nélkül.
Lehet válogatni! :)
Lehet válogatni! :)
Xixo05-12-2012 02:53:12 // 50279
Ez is nagyon szép! :)
Bírom az olaszokban, hogy még a felnire is ekkora figyelmet fordítanak! :))
Bírom az olaszokban, hogy még a felnire is ekkora figyelmet fordítanak! :))
Tommi05-12-2012 01:01:02 // 50278
Mármint a küllők kaptak peremet :)))
Tommi05-12-2012 00:59:19 // 50277
100 ezer a négy darabért szerintem elég baráti ahhoz képest, hogy annak idején ennél több volt egy darab új ára :)))
Nekem Blackline I-es az autó, utána a II. és III. széria már más felnivel ment, az enyémhez még ez volt gyárilag:

De pl a III-as szérián annyiban volt más, hogy kissé a 8C felnijére hajazó stílusú lett a frissítés során, kapott egy kis peremet (az enyémen még nincs) és kicsit mattosabb lett a színe, de a fazon nagyjából ugyanaz maradt.
Nekem Blackline I-es az autó, utána a II. és III. széria már más felnivel ment, az enyémhez még ez volt gyárilag:

De pl a III-as szérián annyiban volt más, hogy kissé a 8C felnijére hajazó stílusú lett a frissítés során, kapott egy kis peremet (az enyémen még nincs) és kicsit mattosabb lett a színe, de a fazon nagyjából ugyanaz maradt.
Xixo04-12-2012 23:54:49 // 50276
Azért a 120ezer/darab elég kemény! :) Lehet beszámíttatnám a 45öst! :))
Xixo04-12-2012 23:05:10 // 50275
Mivel nincs belőle kínálat, így még mindig 100ezer körül szokott lenni az áruk. Mármint a 4 darabé. A GTA-ért is még 120 körül kérnek. Talán a biohazardosként emlegetettet lehet olcsóbban kifogni 17esben, meg a sokküllőset.
Abarth04-12-2012 20:55:15 // 50274
OFF
Hi,
Ha már téma és kell valakinek van kormánytáv komfort elektronikám Pioneer rádiókhoz, mindet viszi amin van vezetékes remote. :) Jó GT-be is!
ON
Hi,
Ha már téma és kell valakinek van kormánytáv komfort elektronikám Pioneer rádiókhoz, mindet viszi amin van vezetékes remote. :) Jó GT-be is!
ON
Vergilius04-12-2012 20:36:12 // 50273
Jaaa... értem! Akkor egyértelmű az e-bay-ről rendelem! :D :D
Forsberg04-12-2012 20:31:59 // 50272
Mindegy melyiket veszed meg, csak annyi, hogy az e-bay-ről lényeges olcsóbb.
Mind a kettőben benne van ami kell, tehát elég csak az egyiket megvenni.
Az e-bay hirdetésben írják, hogy ajándék az adapterhez, a JVC kábel (ami az itthoni hirdetés képén van).
Mind a kettőben benne van ami kell, tehát elég csak az egyiket megvenni.
Az e-bay hirdetésben írják, hogy ajándék az adapterhez, a JVC kábel (ami az itthoni hirdetés képén van).
Vergilius04-12-2012 20:02:14 // 50271
Köszi a segítséget!
Na akkor az utolsó kérdés! Melyiket vegyem meg? Az e-bay -es kábelt, vagy azt a magyart?
Vagy úgy működik, hogy megveszem az e-bay -est, és még kell hozzá a magyar is? Szóval mind a kettőt meg kell vennem?
Na akkor az utolsó kérdés! Melyiket vegyem meg? Az e-bay -es kábelt, vagy azt a magyart?
Vagy úgy működik, hogy megveszem az e-bay -est, és még kell hozzá a magyar is? Szóval mind a kettőt meg kell vennem?
Tommi04-12-2012 17:18:38 // 50270
Amikor 2007-ben vettük az autót, akkor a 17" Blackline felni szalon ára 120 ezer/db volt, szerintem azóta nem lett kevesebb :)
Használtan fogalmam sincs, nézz körül a neten, bár itthon kevés Blackline fut, gondolom felniből sem túl nagy a választék, inkább külföldi oldalakat érdemes böngészni. De kíváncsiságból szerintem kérdezz meg néhány kereskedést, illetve az Elaforgot, hátha ők tudnak valami okosat.
Használtan fogalmam sincs, nézz körül a neten, bár itthon kevés Blackline fut, gondolom felniből sem túl nagy a választék, inkább külföldi oldalakat érdemes böngészni. De kíváncsiságból szerintem kérdezz meg néhány kereskedést, illetve az Elaforgot, hátha ők tudnak valami okosat.
Haro04-12-2012 13:04:51 // 50269
Néztétek már hogy milyen szavazás megy??? Ahhoz képest milyen sok 147-es van alig küldtek be pályázatokat.....
3 darab 147-re lehet szavazni,szerintem segítsünk nekik,hogy Alfacity-ben a kedvenc típusunk legyen a fő látnivaló :)))
Itt tudtok szavazni a pályázatokra!
http://www.alfaamore.hu/szavazas/97
3 darab 147-re lehet szavazni,szerintem segítsünk nekik,hogy Alfacity-ben a kedvenc típusunk legyen a fő látnivaló :)))
Itt tudtok szavazni a pályázatokra!
http://www.alfaamore.hu/szavazas/97
hering*dani04-12-2012 10:33:25 // 50268
Csak érdeklődésképpen: 17es Blackline felnit mennyiért lehet venni és hol?
Forsberg04-12-2012 05:44:02 // 50267
Azért néznek ki máshogy, mert az e-bay-es képen a CTSAR003 adapter van, ami a lényeg. A hazai oldalon pedig a hozzá tartozó CTJVCLEAD, a JVC típusspecifikus interface. Ezt lehet cserélni másfajtára, ha később más márkájú fejegységet veszel. A csomagban mind a kettő benne van, ezek a részek kellenek.
Amit Te linkeltél, azt nem ismerem.
Amit Te linkeltél, azt nem ismerem.
Vergilius04-12-2012 04:34:53 // 50266
Vergilius04-12-2012 04:31:52 // 50265
Köszi!
De akkor most melyik? Mert e-bay-en is másképpen néz ki, meg a magyar piaci is teljesen más....
De akkor most melyik? Mert e-bay-en is másképpen néz ki, meg a magyar piaci is teljesen más....
Tommi04-12-2012 01:20:34 // 50264
Ez érdekes, nekem sosem visított még, ha nem voltam bekötve, csak a piktogram világít a műszerfalon, pedig újonnan lett véve, szóval még az sem fordulhatott elő, hogy korábban történt vele valami az előző tulajnál :)
Tommi04-12-2012 01:18:07 // 50263
Nekem 17" a nyári, 215/45 méretben. Előnye, hogy nagyon stabil az autó, lehet vele bátrabban is haladni, illetve jól néz ki egy ekkora méretű papucs az autón :) Hátránya, hogy 17-es méretnél ugrik meg a gumik ára, darabonként kb 30-40 ezer forinttal simán számolhatsz, ha új gumit veszel és itt nem teszkógazdaságosra gondolok, hanem valami normálisra :) Illetve a futóművet is kicsit jobban igénybe veszi.
De ha többet jársz városban és nem vagy egy nagyon sportos vezető, akkor bőven elég a 16" is, kényelmesebb és olcsóbb :)
De ha többet jársz városban és nem vagy egy nagyon sportos vezető, akkor bőven elég a 16" is, kényelmesebb és olcsóbb :)
Vergilius03-12-2012 17:06:45 // 50259
Sziasztok!
Szerintetek ezt rá tudom kötni a kormány vezérlésre, hogy onnan is tudjam irányítani? 147-esre...
Tudja valaki, hogy pontosan milyen átalakító kábel kell hozzá?
S.O.S.-ben kellene a segítség!
http://mobile.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL029038&pathId=139&page=3
Szerintetek ezt rá tudom kötni a kormány vezérlésre, hogy onnan is tudjam irányítani? 147-esre...
Tudja valaki, hogy pontosan milyen átalakító kábel kell hozzá?
S.O.S.-ben kellene a segítség!
http://mobile.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL029038&pathId=139&page=3
Gegee03-12-2012 10:07:28 // 50258
Sajnos a víz kegyes és kegyetlen is tud lenni, ahol utat talált ott már hiába szilózol utólag, csak elodázod az újabb beázást. Biztos megoldás az, hogy szélvédő ki, majd újra be.
hering*dani02-12-2012 20:33:32 // 50257
Mekkora alufelnit ajánlotok nyárra alá? 16 vagy 17 colosat? előnyei és hátrányai esetleg?
pepperino02-12-2012 11:10:16 // 50256
Ismét ázok! Már azt is tudom honnan. A szélvédő felső sarkánál ázik be. Levettem az a oszlopot takaró műanyagot és így a szélvédő gumitömítésén látom a vékony vízcsíkot. A tetőkárpiton nincs nyom, tehát csak ázaloghat a víz.Még jó, hogy a body compot betekertük fóliába. Mit lehet vele csinálni? Nyomjam ki a szélvédő felső élét szilóval? Megoldás?
Bence01-12-2012 21:20:11 // 50255
Ugyanezt írtam én is a helyzetjelzőre (W5W), és jókat néztél ki! :D
Vergilius01-12-2012 20:50:07 // 50254
Na akkor most rád hallgatok! :D
Ezeket néztem ki! Jókat néztem?
Helyzetjelző:
http://osramautosizzo.awebmarkabolt.hu/leiras.php?id=140
Tompított:
http://osramautosizzo.awebmarkabolt.hu/leiras.php?id=129
Reflektor:
http://osramautosizzo.awebmarkabolt.hu/leiras.php?id=2704
Ezek lennének akkor jók nekem? Ezeket tudom berakni, ha minden igaz! Ugye? :)
Ezeket néztem ki! Jókat néztem?
Helyzetjelző:
http://osramautosizzo.awebmarkabolt.hu/leiras.php?id=140
Tompított:
http://osramautosizzo.awebmarkabolt.hu/leiras.php?id=129
Reflektor:
http://osramautosizzo.awebmarkabolt.hu/leiras.php?id=2704
Ezek lennének akkor jók nekem? Ezeket tudom berakni, ha minden igaz! Ugye? :)
Csöri01-12-2012 20:37:36 // 50253
Márkaszervíz. Pár száz forintba kerül.
Csöri01-12-2012 20:36:37 // 50252
A tiédbe már sima 5W foglalat nélküli kell (gyárilag a kék fejű van benne). A régiekbe a H6.
hering*dani01-12-2012 20:36:18 // 50251
Lenne egy pici gondom. Az első szélvédő alatt műanyagon van 2 csavar amin van egy műanyag ,,kupak" . És az egyik hiányzik nekem . Nem tudjátok hol kaphatnék ilyet? Tudom hogy ez nem nagy gond de engem esztétikailag mégis zavar..
Bence01-12-2012 20:28:46 // 50250
50209 hsz. :)
Vergilius01-12-2012 20:11:04 // 50249
És azt nem tudja valaki, hogy a helyzetjelzőbe milyen megy? :D
Alfa GT-Csaba01-12-2012 19:57:43 // 50248
Nem tudom.Nekem a gt-be 3 csati van a vezető ülés alatt 1.légzsák 2.biztonsági öv visszajelző ,amit ha össze dugok és nem kötöm be magam rögtön sipol a műszerfal a 3. szerintem ülés fűtés csati lehet.
Signora Dömpi01-12-2012 19:54:54 // 50247
De ennek a csatlakozónak mintha nem lenne párja....nem látni hová való. Nem lehet, hogy ülésfűtés előkészítés?
hering*dani01-12-2012 19:47:45 // 50246
Lenne egy pici gondom. Az első szélvédő alatt műanyagon van 2 csavar amin van egy műanyag ,,kupa" . És az egyik hiányzik nekem . Nem tudjátok hol kaphatnék ilyet? Tudom hogy ez nem nagy gond de engem esztétikailag mégis zavar..
Alfa GT-Csaba01-12-2012 19:28:46 // 50245
Nem kell hogy automatikusan bezárjon!!Az ülés alatt ha a csatlakozó szét van húzva akkor nem fog csipogással jelezni ha nem vagy bekötve!
Signora Dömpi01-12-2012 19:26:25 // 50244
Hali!
A 147-ben a kp-i zár egy bizonyos sebesség elérésekor be kell, hogy zárjon? Csak mert a középkonzolon a ki-/bekapcsoló ott van.
Másik kérdésem, hogy ha nincs becsatolva a biztonsági öv, akkor kell, hogy valami figyelmeztetőhangot adjon?
A 147-ben a kp-i zár egy bizonyos sebesség elérésekor be kell, hogy zárjon? Csak mert a középkonzolon a ki-/bekapcsoló ott van.
Másik kérdésem, hogy ha nincs becsatolva a biztonsági öv, akkor kell, hogy valami figyelmeztetőhangot adjon?
Bambinoo01-12-2012 11:09:57 // 50243
Igen sajnos ok is fkgol rendelnek ahol legkozelebb januarban lesz
147jtd01-12-2012 11:07:33 // 50242
kollágám más tipusba szidta az osramot, neki is és nekem is a tungsram megaligt 50+ jött be.
csak ugye a szar H7 a legelbaszottabb izzó ami t valaha gyártottak. az offtopic autómban 2007 óta nem kellett cserélni, az alfába meg nem is tom hányszor.
csak ugye a szar H7 a legelbaszottabb izzó ami t valaha gyártottak. az offtopic autómban 2007 óta nem kellett cserélni, az alfába meg nem is tom hányszor.
Csabo2230-11-2012 22:36:44 // 50240
Facelift előttiben tudomásom szerint H7 a távolsági és a tompitott is. A ködlámpa H1es.
Csabo2230-11-2012 22:34:32 // 50239
Pl a bárdi autó webáruháza adhat egy támpontot a féktárcsákra.
Bambinoo30-11-2012 22:13:34 // 50238
Es a 2004be ugyan ezek az izzok? Tehat tompitottba h7 refibe h1? (Nincs nalam a verda nem tom meglesni). A masik kerdes meg mindig fennall, hogy mekkorak a gyari fektarcsak? Koszi:)
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
0
Guests0
893
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?