Forum >> 156
Poló21-01-2009 22:30:56 // 87207
De hogyan? Ha elveszi az összes gázt, akkor is gyorsul az autó, mert akkora a lejtő. Több motorfék meg nincsen.
Piritu - 1.000.00021-01-2009 22:30:40 // 87206
Na jah. Nekem az tecc, amikor hosszú autópályaetapon 50x leelőzzük egymást valakivel. Én stabil 135, ő dombnak fel 120, le 150. Ergo felfelé én megyek el, lefelé ő.
Volt már, akivel integettünk is egymásnak.
Volt már, akivel integettünk is egymásnak.
GEORGE21-01-2009 22:29:36 // 87205
A motorfékkel akadályozza meg....eddig én még sose mentem olyan lejtön amin feljebb gyorsult volna mint a beálitott érték....
Piritu - 1.000.00021-01-2009 22:28:04 // 87204
Osztrákiában hasznos dolog útépítésnél, szinte mindig látom a pékeket.
Süni21-01-2009 22:26:41 // 87203
Nem bovdenes! Elektromos!
Poló21-01-2009 22:26:02 // 87202
Mondjuk, hogy mész 6.-ban 120-szal, jön egy meredek lejtő, nincs rajta a gázon a lábad és gyorsul az autó, mert annyira meredek az a lejtő. Nézzük ezt tempomattal. 120 km/h-n tartja a tempomat, jön a lejtő, gyorsulna az autó. Ilyenkor üzembelép az autó fékrendszere? Vagy hogyan akadályozza meg, hogy ne menjen a sebesség 120 km/h főlé?
Adrián21-01-2009 22:24:28 // 87201
ez elég forgalom függő bár én is szeretem a tempomatot de idönként a mazsolák és a kamion sofőrök főleg akik imádnak 5Km/h sebességkülönbséggel félórát előzni társukat nem teszik lehetővé az egyenletes haladást!;)
GEORGE21-01-2009 22:24:20 // 87200
Van tempomat a verdádban???
Ép most néztem meg az adatlapod, és szerintem a te pedálod még bowdenes....
Ép most néztem meg az adatlapod, és szerintem a te pedálod még bowdenes....
GEORGE21-01-2009 22:23:09 // 87199
Én a 6-os is szoktam használni, belööm 140-150-re aztán még elözéshez se nyomom meg a gázpedált, hanem a RCl gombal "előzök" :-)
Kis temponál is szoktam használni pl hoszabb útépitéseknél belövöm a megengedtre és akkor legalább nem szaladok fölé :-)
Kis temponál is szoktam használni pl hoszabb útépitéseknél belövöm a megengedtre és akkor legalább nem szaladok fölé :-)
Süni21-01-2009 22:22:58 // 87198
Ez jó erre még nem gondoltam.Más jele is van hogy ha gázped.....?
Poló21-01-2009 22:22:27 // 87197
Ha úgy sikerülne, mint anno Blackynek, akkor szereznék egy kart, de sajna nincs ott a csati, így meg leszek nélküle. Olyan full utólagost nem akarok.
GEORGE21-01-2009 22:20:54 // 87196
Nekem is bejön ( bár csak hallkan jegyzem meg, nehogy valamelyik technikai utáló lefikázza, hogy milyen szar a tempomat :-) :-D )
Lehet a tiedbe is tenni, léteznek utólagos tempomatok.
Lehet a tiedbe is tenni, léteznek utólagos tempomatok.
Poló21-01-2009 22:19:12 // 87195
Amúgy jó dolog a tempomat, nagy fityóm révén használhatom én is :))
Süni21-01-2009 22:18:45 // 87194
Ép gyertya csere előtt áll!
Piritu - 1.000.00021-01-2009 22:18:37 // 87193
Ezért szeretem a tempomatot, kényelmes 130-140, hátradőlve lehet zenét hallgatni és nem kell a pékeket lesni. Bár volt már, hogy mutatóujjal jeleztek, hogy ejnye-bejnye.
(Jó a németeknél kicsit feljebb csúszik.)
(Jó a németeknél kicsit feljebb csúszik.)
GEORGE21-01-2009 22:18:07 // 87192
Semmi gond, én is megnéztem milyen a verda csak már az után miután megírtam :-)
Poló21-01-2009 22:18:06 // 87191
Én is inkább ezekre tippelnék. Gyertyák, gyertyakábelek.
Poló21-01-2009 22:17:22 // 87190
99-es, úgyhogy nincs benne tempomat. Így valszeg a gáz még bowdenes.
Adrián21-01-2009 22:15:16 // 87189
Gyertyák kábelek állapotát ellenőriztétek Trafósor?
GEORGE21-01-2009 22:14:54 // 87188
Érdekes, de sajna más tippem nincs....
vagy de.
Tempomat van?
Próbáld meg avval, hátha az elektromos pedálnak ki van kopva abban a tartományba a panelja...
vagy de.
Tempomat van?
Próbáld meg avval, hátha az elektromos pedálnak ki van kopva abban a tartományba a panelja...
Süni21-01-2009 22:14:15 // 87187
Ja! kecske teje! :-)))
Adrián21-01-2009 22:13:50 // 87186
Én még ugyanazt a távolságot nem bírtam megtenni ugyan azon feltételekkel elsősorban gondolok itt a sebességre! Hazafelé jobban siet az ember!;)
Piritu - 1.000.00021-01-2009 22:12:17 // 87184
Vannak alatta lyukak is :-)
Piritu - 1.000.00021-01-2009 22:11:46 // 87183
Kockás benzint tankoltál :-))
Adrián21-01-2009 22:11:36 // 87182
Azt hittem az Alpok nevü "dombocskát" kikerülöd!;)
Piritu - 1.000.00021-01-2009 22:10:50 // 87181
ugaz = igaz
GEORGE21-01-2009 22:10:27 // 87180
Elkéne menni kiolvasni a kompjutert....biztosan megjegyzett valamit...
Piritu - 1.000.00021-01-2009 22:10:20 // 87179
Riminiből is ez a szitu, ott "tengerszint" van :-)
A németeknél, ahová járok ugyan ilyen magasan vagyunk, mint itthon, ugaz közben van pár hegy is.
A németeknél, ahová járok ugyan ilyen magasan vagyunk, mint itthon, ugaz közben van pár hegy is.
Adrián21-01-2009 22:09:51 // 87178
De nem megy el addig!;)
Süni21-01-2009 21:59:51 // 87177
Valakinek javaslata?
Poló21-01-2009 21:56:24 // 87176
Ha elmegy szinte a holland határig, akkor borul az elméleted :)
Adrián21-01-2009 21:52:02 // 87175
nem sok köze volt szerintem ott a benyának de a tengerszint feltti magasságnak annál inkánbb! Oda felé felfelé mész vissza lefelé:DDDDD Nézd meg aGoogle Map domborzatit;)
Poló21-01-2009 21:49:40 // 87174
Ez még régi vágású dízel, tükörből észre lehetett venni, hogy nincs akkora füstfelhő mögöttem :)
Végsebességét még egyszer sem néztük meg a Fiatnak, egyszer gurultunk vele 160-at óra szerint.
Végsebességét még egyszer sem néztük meg a Fiatnak, egyszer gurultunk vele 160-at óra szerint.
Süni21-01-2009 21:47:45 // 87173
Ja! Ha nem baj lenne még egy kérdésem.Az autó lassú tempónál el kezd lökdösni (ugrálni):Nem tudod miért csinálhatja?
Süni21-01-2009 21:39:19 // 87172
:-DDD Azt azét nem!!!!!!!!!!!!
Piritu - 1.000.00021-01-2009 21:38:46 // 87171
Fogyasztásban, végsebességben, gyorsulásban semmi különbséget sem találtam, bár a füstölést nem tudtam megnézni, ui nem megyek magam mögött :-)
Poló21-01-2009 21:34:08 // 87170
Mi a Temprába egyszer-kétszer tankoltunk csak a Shellnél prémiumot, szebb lett a hangja, jobban ment és kevesebbet füstölt tőle.
Erhard 242 (Pure Energy)21-01-2009 21:31:51 // 87169
ha nem szórsz bele egy marék földet :)
Süni21-01-2009 21:31:17 // 87168
De annál nem fordulhat elő hogy eltömődik vagy valami?
Erhard 242 (Pure Energy)21-01-2009 21:22:15 // 87167
a tankban van szűrő
Süni21-01-2009 21:21:31 // 87166
Ciao!
Tegnap meg tudtam tőled hogy nincs benz....szűrő a 156-ban,most már csak arra lennék kíváncsi hogy akkor mi szűri benne a löttyöt. :-)
Tegnap meg tudtam tőled hogy nincs benz....szűrő a 156-ban,most már csak arra lennék kíváncsi hogy akkor mi szűri benne a löttyöt. :-)
Erhard 242 (Pure Energy)21-01-2009 21:16:01 // 87165
egyenesen :)
Piritu - 1.000.00021-01-2009 21:14:54 // 87164
Hol? :-)
Erhard 242 (Pure Energy)21-01-2009 21:08:54 // 87163
vagytok egy páran akiknek ilyen kifinomult hallása vagyon :)) látod nekem 210-zel simán megy a mezei nyállal ...
Piritu - 1.000.00021-01-2009 21:04:22 // 87162
:-))
Még valami, ami feltűnt. A prémium gázolajjal mintha keményebben, kerregősebben járna a motor. Főleg alapjáraton feltűnő a dolog. Fordítva gondoltam volna.
Még valami, ami feltűnt. A prémium gázolajjal mintha keményebben, kerregősebben járna a motor. Főleg alapjáraton feltűnő a dolog. Fordítva gondoltam volna.
Erhard 242 (Pure Energy)21-01-2009 21:02:35 // 87161
cetánnövelő tuning :)))
Piritu - 1.000.00021-01-2009 20:59:08 // 87159
A benzinesnél mindig többet fogyasztott a Vas kifelé menet, értsd a magyar benyával. Hazafelé német benzinnel pár deci volt a különbség.
Az olajkályhának mindegy. Kagylóskutas kártyám van, mindenütt ott tankolok, semmi különbség. DE!!!
Tavaly tavasszal úgy döntötem, hogy nem éri meg a prémium nafta és csak sima gázolajat tankoltam (kagylós és itthon néha mol) oszt októberben nem akart a Vas 2 kiló fölé menni. Goto szaxervíz, semmit baját sem találtak a kocsinak.
Aztán 2x drágábbik gázolaj, azóta újra 220 óra szerint a vége. Szóval azóta egy sima, egy fordított, izé egyszer normál olaj, egyszer prémium, mint előtte. Azóta nincs semmi gond.
Az olajkályhának mindegy. Kagylóskutas kártyám van, mindenütt ott tankolok, semmi különbség. DE!!!
Tavaly tavasszal úgy döntötem, hogy nem éri meg a prémium nafta és csak sima gázolajat tankoltam (kagylós és itthon néha mol) oszt októberben nem akart a Vas 2 kiló fölé menni. Goto szaxervíz, semmit baját sem találtak a kocsinak.
Aztán 2x drágábbik gázolaj, azóta újra 220 óra szerint a vége. Szóval azóta egy sima, egy fordított, izé egyszer normál olaj, egyszer prémium, mint előtte. Azóta nincs semmi gond.
Erhard 242 (Pure Energy)21-01-2009 20:47:50 // 87158
igazat adok neked
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
0
Guests0
706
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?