sparco14-04-2013 21:31:15 //
137057
Üdv Nektek!
Akiknek ültető rugók vannak a gép alatt, azoktól kérném, hogy tudnának Nekem mondani, pozitív és negatív dolgokat, érdemes-e nekiállnom.
-4cm van tervben. Nagyon keveset használom az autót, kátyú meg ugye mindenhol van az országban.
Pozitívumként tudom, hogy jobb a kanyarban, és ugyebár szebben is néz ki úgy a gép.
,,Őkegyelme" így olyan terepjárósan néz ki >>>

ezért gondolkodom erősen.
Kka14-04-2013 21:22:52 //
137055
nem tudja valaki fejből, hogy az 1.8 alatt átmérőben mekkora kipufogó van? nincs kedvem ezért alámászni :D
Hát kb annyi, mint egy alsó lengőkar, lehet kipróbálnám. Úgy is b@szottul akarok ültetni ,ami megrövidíti a gyári lengőkarok élettartalmát is , nem kicsit... Nem próbálta ezt valaki?
gecsa14-04-2013 21:09:53 //
137053
minőségi......
gecsa14-04-2013 20:52:54 //
137051
zsír..:D
igen,bar a motorterig nem jutottam el,annyi idom nem volt. illetve a motorburkolatot is fel akarom ujitani.
Imyx14-04-2013 20:44:20 //
137049
Szép munka, gratula!!! :-)
Kicsu14-04-2013 20:22:51 //
137048
Király lett. :)
És ilyenkor kivül belül motortér mindenestül fényezted?
atika14-04-2013 20:20:26 //
137046
Gratula, szép teljesítmény és nagyon brutál lett a jármű!
Stef14-04-2013 16:48:09 //
137045
Stílustanulmány kilincsből :)

Ha jól látom a másik két 56-os Jata és Apuja :)
Az autó mattfekete, a felni pedig giulietta gyöngyház, candy pink effectporral a lakkba :)
Milyen színe lett? Kibaszott jó!
2013.04.07.
2013.04.13.

17-es meg tisztességes ültetés !
Kka14-04-2013 15:32:47 //
137038
és mi lesz a novi helyett? 17-es?
Majd összeugrunk valamikor, nem vagy túl messze :) Összeszedjük a kornyékbeli alfás népet!
Dévid14-04-2013 14:09:42 //
137036
Majd valahol valamikor megnézem milyen lett, ha elkészül. Én már nem ültetek jobban, a garázsomba nem tudok így sem beállni, mert leér az alja a kocsinak a bejáróban. :)
Az nekem is kéne :DD Bár mivel tönkre ment a lengéscsillapítóm teljesen így gewinde-t veszek, és akkor ültetek,mint az állat... Sőt a novitec-eket is eladom
Dévid14-04-2013 14:05:09 //
137034
Tehát mégis igazam volt. Sajnálom. :(
Ha esetleg találsz valahol facelift előttihez jó áron, az lehet érdekelne.
Én Hardytól átvettem a Novitec toldatot ,de nem passzol, így tovább kell adnom egy facelifes kollegának :(
Dévid14-04-2013 13:57:17 //
137032
Én annak is örülök, hogy csak a záron levő Alfa Romeo embléma van a kocsimon hátul, így nem számítok potenciális ellenfélnek az utcai harcosok számára. Tuningból annyival megelégszem azt hiszem, hogy a gyári sportcsomagos küszöbtoldatok felkerülnek idővel, meg a kipufogót és a rövidebb rugókat fenn hagyom a kocsin. Azért egy Novitec lökhárítótoldat még fenn van a listámon, de így is leér mindenhol az orra. :(
Jajj, annyi elbaszott bojlertuningos szar volt itt is,hogy sajnáltam szerencsétlen autókat :(
Dévid14-04-2013 13:27:11 //
137030
Meg lehetne, csak elég rossz tapasztalataim vannak. Remélem letisztult már a kép, de régen nagyon sok giccs meg gányolás volt azokon a szerencsétlen autókon, amiket láttam. Ritka volt a szép, egységes átalakítás. Azokat én is megnézem márkától és kortól függetlenül, de az elbarmolt kocsik taszítanak.
Azért a V6-al meg lehetne jelenni :))
Dévid14-04-2013 13:14:01 //
137028
A kocsim közelebb volt a találkozóhoz, mint én. :) Régen én is jártam ilyen eseményekre, de az Alfámban még egy színezett izzó sincs, nem hogy tuning, így azzal már nem járok. :) Amúgy jó lett a kocsid.
Ákos9114-04-2013 13:12:31 //
137027
ez igaz :D
Jogos ,de te későn jöttél, és korán távoztál :D
Ákos9114-04-2013 13:08:34 //
137025
így teljes a kép :D

Dévid14-04-2013 12:55:14 //
137023
Látom végül ezüst lett, és az ültetést is kiszedted. Mennyire lehet kilátni attól a szárnytól hátra?
Tegnap Balatonfüreden volt tali. A 4 alfa között egyik az enyém, kicsit segítek :D

krisz.v14-04-2013 11:40:06 //
137021
166-ról? Milyen tárcsával szeretnéd használni?
Szabeee14-04-2013 01:21:11 //
137018
Sikerült 4 dugattyús féknyergeket szereznem, igazán olcsón:-) tudna valaki segíteni a szükséges tartókonzol méreteiben?
Dévid13-04-2013 23:10:16 //
137017
Nem merem feltenni már a nyári gumijaimat, mert 2011 augusztus óta azon áll a kocsi. Kockás lehet az már. :D A 15"-os szettem meg ca. 10 éves, már 3 éve sem tapadt.
Még azt se tudom, hogy viszem el a gumikat a gumishoz. Fordulnom kell vagy 50 kört. Áh...
:-)
Enyémet ma elhoztam. Ez egy kisebb méret lesz. Tudom sokan mondták, hogy szarul fog állni, de meg kell néznem vele, mert nem bírok magammal. Megvan a tavalyi is, szóval ha fosul mutat, akkor megy át a másik nyári másik felnivel a kocsi alá.
Hétfőn, ha minden jól megy, akkor felkerül nekem is. + kellene már takarítani is, mert tuti már nem jön le a kosz, csak újrafényezéssel.
Meg úgy tűnik a klíma az nem akarja, amit én. :-D Lesz munkám vele megint.
krisz.v13-04-2013 22:31:47 //
137013
9mm-re kophat a gyári előírás szerint!
Ezen a linken találsz képeket+leírást. Ez ugyan fékbetét cseréről szól, de a tárcsa cseréhez ugyan így szét kell szedni és ez után levenni a tárcsát.
Gondoltam én is erre,de nem találtam meg:)A zárnál kéne lenni vagy máshol?
Sziasztok Urak!
Kéne egy kis help!
Nem világit a csomagtartóba a lámpám és a csomagtér ajtón a piros jelzőfény se.Csak sedan használatim van. Van az SW-nek ezekre külön biztosítéka,vagy mi lehet a gond az égők jók.
Skodra13-04-2013 20:01:46 //
137009
Sziasztok ! Valaki tudna leírást a156-os hátsó féktárcsa cseréjéről, esetleg fotókat,vagy videót? Mennyinek kell lennie a minimum átmérőnek,amikor már illik cserélni, 10-1 mm?
Köszönöm!
hg6idn13-04-2013 18:53:14 //
137008
Ma végre felkerültek a nyári kerekek, hát megszépült a szépség. Főleg hála az Eibach rugóknak szépen is áll az autó.
Volt gyors téli kár felmérés is:
- jobb felső lengőkar gömbfej kottyan, cserre lesz hamarosan
- bal oldalon alsó szilentek nem szimpatikusak, még nem lötyög de lazának néz ki a másik oldalihoz képest
- váltó bal oldala olajosnak tűnik :(
- küszöb spoilereket újra kell ragasztani
- idén télre kell 4 téli gumi, szálszakadások miatt kuka az olcsón vett használt
Tél tábornok, meg a magyar utak ismét eredményesen harcoltak ellenem.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.