Forum >> 156
Nyirkos13-09-2006 14:35:02 // 18907
Nekem 2000 km alatt 1.5 deci fogyott.
Mondjuk csepeg a teknő leeresztő csavarjából... :)
A hülye tatabányai Fiat szakszerviz nem tudta csak három alátéttel visszatenni valamiért. :(
csocsi13-09-2006 14:27:54 // 18906
1k alatt 1 liter, nem sok az? :))))
Satti13-09-2006 14:26:37 // 18905
A gyári érték szerint az 1 liter 1000 km-en is megengedett.Az olajfogyás nyilván függ még a km-től is.
csocsi13-09-2006 14:23:35 // 18904
Azért 10k alatt már lehet valamennyi, tudtom szerint a TS-nél az 1 liter elmehet
VersionX13-09-2006 14:22:19 // 18903
Nekem 16 TS val Alfa 20K-val. 40000 nél lett belerakva s most kb 44000 körül vagyok és nem látok fogyást belőle.
De majd az 50000 nél kiderül.
Satti13-09-2006 14:20:28 // 18902
A TS-nél vmennyi megengedett,de nagyon függ az olajtól is,meg az igénybevételtől,ha lenyomsz egyben 800-900 km-et végig 160-170-es tempóval nyilván fogy egy kicsi,de a városban,vagy normál használatnál nem nagyon.Nekem azt ajánlották,hogy a TS-be a legmegfelelőbb olaj a Selénia 20K Alfa Romeo.
Attiska13-09-2006 14:09:42 // 18901
Tényleg, benzines testvérek, olajfogyasztással hogy álltok? Én a JTS-nél nem tapasztalaok ilyesmit az eddigi 2000 km alatt, pedig a vékonyabb olaj van benne (5W-40).
csocsi13-09-2006 13:55:09 // 18900
Akkor rendben :))
selespeed13-09-2006 13:48:53 // 18899
A-ha.Leért:-))
csocsi13-09-2006 13:45:54 // 18898
Akkor nem :))
selespeed13-09-2006 13:45:33 // 18897
Abba nem,csak abba h 1esek kézzel keverik az olajat.Akkor is rám gondoltál?Nem-de?:-)
csocsi13-09-2006 13:40:20 // 18896
Igen, mert azt írtad, hogy bele akarsz szólni az olajkeverésbe :))))
selespeed13-09-2006 13:30:23 // 18895
Gondolom,hogy rám gondoltál az előbbi sorokat irva.:-))
csocsi13-09-2006 13:15:58 // 18894
Szeva .))
Miért kézzel akarod keverni?
selespeed13-09-2006 13:10:46 // 18893
Nekem rövid a tapasztalatom.Felém csak 1 hapsi hajtott,(akit ismerek)hivatalos kocsit ezzel a vátoval.Majd 300k-km-vel szétturták a kocsit(:-((,de a váltónak semmi baja nem volt.
selespeed13-09-2006 13:05:59 // 18892
Halli!Abba az olajkeverésben már én is beszólnék.:-))
csocsi13-09-2006 13:03:16 // 18891
Nekem az 5. fokozat lazult fel, selespeed kollegának a szivattyúval voltak gondjai. Az enyémben 180k van már.
Nekem sokat megér a kényelem :)))
Nem kézzel keverem az olajat, mint a kollégáim :))
Alfas13-09-2006 12:51:17 // 18890
El lehet végezni otthon is. Én is csak azért viszem szervízbe, mert 1. megcsinálják helyettem; 2. nem kell érte fizetnem. Így a legolcsóbb, nem? :)) De a technikát már én is ellestem...
Peti16V13-09-2006 12:30:02 // 18889
Mér' kell kiszállni? Úgyis beteg vagyok, legalább eltűnnek a bacik belőlem! :)))
Karakot13-09-2006 12:24:58 // 18888
A fertőtlenítést otthon is el lehet végezni. Pl a Loctite-nak van erre speciális spray-e. Összes ablakot fel kell húzni, be kell indítani a klímát belső cirkulásióval, megnyitni a palackot, és gyorsan kiszállni a kocsiból. A fertőtlenítő gáz szépen kiáramlik a spray-ből, és bejárja a levegőztető rendszert. Úgy rémlik, hogy 10 perc után kész is a fertőtlenítés.
Persze a pollenszűrőt ettől még cserélni kell...
Alfas13-09-2006 11:23:39 // 18887
Hali! Nekem azt mondta a klímás cimborám, hogy illik kitisztítani félévente a berendezést, légbefúvókat, mivel kíváló hely a gombák és bacik számára. Azóta rendszeresen csináltatom is. És nem lehet érezni azt a fura szagú, áporodott levegőt, amit akkor érzel, amikor beindított reggelente az autód. Javasolom mindenkinek. Pollenszűrőt pedig célszerű gyakran cserélni. Persze az km és használat függő.
Fangio13-09-2006 09:01:20 // 18886
Sziasztok!
Szeretnék infót kérni SELESPEED ügyben.Vanak-e "gyerekbetegségei",mennyire megbízható?
tgabika13-09-2006 07:27:32 // 18885
Jobb elöl a kesztyütartó mögött/alatt. Be kell hasalni teljesen hanyatt fekve. Azt hiszem 4/6 csavarocska fogja fel a borítást, és amikor leszeded, pofádba ömlik a sok trutyi, ami összegyűlt. De cserlélni kell!
Ferke12-09-2006 23:38:34 // 18884
Nem az zavar, hogy nem új a szűrő, hanem az, hogy 100 éves, ami benne van. Néha fura szagot is érzek+állítólag ezeket illik cserélni, főként a gyerekek miatt. Ha nem lene benne semmi, már az is jó lenne!Csak találjam meg vééégre!!!:)))
Whiteskull12-09-2006 23:31:57 // 18883
Te! Mi ez a legkisebbik utód duma? :))))
A Sprintemből gyárilag véletlenül kimaradt a pollenszűrő, és még sincs semmi baja a prüntyinek. :)))))
Ferke12-09-2006 23:30:09 // 18882
Szasztok Alfistik! Kb 8 hónapja visszatérő problémám a pollenszűrő-csere, tehát már időszerű lenne réjönöm, hogy hol a fenében is van! Eddíg mindíg feladtam, de most a legkisebbik utód miatt ki kellene cserélnem. Tehát 2002-es facelift, vagyis valahol belül lesz. De hol????? Nem akarok szétbontani mindent + isőm sincs most rá, tehát csak akkor állnék neki, ha valaki konkétan tudja, hogy mit, hol szedjek le.
Vagy van vmi manual, ami ezt hozza? Mivel kétzónás a klíma, gondolom 2db szűrőnek kell benne lennie....
Előre is 1000 tnx annak, ami megvilágosít!!!:)))
chrisz0712-09-2006 16:58:24 // 18880
Sziasztok.
Tud nekem mondani valaki egy jó alfa szerelőt,akivel lehet beszélni is.Győr,Komárom,Tatabánya környékéről.
Előre is köszi.
csocsi12-09-2006 13:53:00 // 18879
Nem irigykedni, hanem átjárni :))
selespeed12-09-2006 09:17:22 // 18878
Irigyellek benneteket,amiért közel vagytok egymáshoz!:-))
Zsolesz12-09-2006 09:16:06 // 18877
Na utánanézek akkor. Bár egyenlőre nem hiányzik a riasztó
Attiska12-09-2006 09:11:15 // 18876
Sajnos az enyém sem gyári. Nem értem a tulajt, hogy mindenféle szart belerendelt az autóba, de gyári riasztót azt nem, képes volt utólagos valamit beszereltetni. :( Pedig az az 50 ezer Forint plusz az utólagoshoz már nem hinném, hogy földhözvágta volna.
A modulfelépítésű riasztók elvileg élesíthetők, ill. kikapcsolhatók a kulcsba épített távirányítóval, ami a központi zárat vezérli (a gyári riasztó is ezzel a gombal működik).
Satti12-09-2006 09:10:04 // 18875
Holnap jön be ide hozzám Szegedre FRC kollega onnan tőletek:-)
selespeed12-09-2006 09:05:38 // 18874
Helloka!Az idő az nagyon jó erre is.Remélem marad is egész héten.:-))
Satti12-09-2006 09:02:44 // 18873
Hello,mi a helyzet felétek,ott is szép az idő?
selespeed12-09-2006 08:48:23 // 18872
Jó reggelt Szomszédok!
Nyirkos12-09-2006 08:23:07 // 18871
Az enyém is csak központizáros, ami a kulcsrol is nyitható, de risztó, az nincs :(
Zsolesz12-09-2006 08:22:29 // 18870
Nekem jó lenne a gyári ha lenne. Akkor nem kellene külön kis kapcsolót cipelnem magammal mert a gyárit a kulcs vezérli. Vagy ez megoldható lenne a nem gyárival is? Ért itt ehhez valaki??
Trombozis12-09-2006 08:17:07 // 18869
:-))) Szerintem az enyém se gyári.
Zsolesz12-09-2006 08:10:58 // 18868
Az enyémben hogyhogy nincs riasztó? Annak idején nem kértek bele? Ez nem széria volt?
Trombozis12-09-2006 07:38:35 // 18867
Tudom, hogy nem lehet. :-) Csak mutattam, hogy arra fele van. Ezt a képet most szedtem az oldalamról. Majd csinálok képet, de lehet igazad van, mert a kábel/vezeték a riasztó fele kúszott el.
Attiska12-09-2006 07:35:53 // 18866
Trombozis.
Nagyon nem lehet semmit sem látni a képen, de alighanem a riasztó érzékelője.
Trombozis12-09-2006 06:59:50 // 18865
Trombozis12-09-2006 06:57:15 // 18864
Sziasztok, szép reggelt.
Tegnap akartam kérdezni, de elfelejtettem. Ha felnyitom a gépháztetőt, akkor elől, jobb oldalt van egy kis kapcsoló, amit, ha a motorháztető le van zárva akkor elvileg azt benyomja. Lehet hülyén fogalmaztam. Szóval ennek mi a feladata, mert nem jöttem rá.
Zsolesz11-09-2006 21:55:43 // 18863
Gondolom nekem is. Elég sokat megyek. Ha nem lesz más akkor én is ragasztok. De az a végső megoldás lesz
Trombozis11-09-2006 21:52:06 // 18862
Mondjuk igaz. De csak nem kell szétszedni. :-) Nem tudom. Nekem ezeken a cigány utakon lazult meg a hátsóm. :-S
Zsolesz11-09-2006 21:49:45 // 18861
Az sem jobb de én nem akartam ragasztgatni. Mondjuk az lenne az egyszerűbb megoldás de ha szét kell szedni valamiért akkor szaladgálhatok patent után. Majd valamit megpróbálok kitalálni
Trombozis11-09-2006 21:45:56 // 18860
Nekem a jobb hátsó oszlop ilyen. De majd valamivel odaragasztom. :-D
Ma kicseréltem a helyzetjelzőt és a jobb féklámpa izzót. Azt hittem nehezebb. A helyzetjelzőknél azzal a műanyag bigyóval szívta, amit le kell tekerni. Könnyen kijött és be s raktam gyorsan a helyére. :-)))) Most már nem világít a műszerfalon az a béna visszajelző lámpa. Ha holnap is ennyire fogok unatkozni, akkor jön a konzol izzója. :-PPP
Zsolesz11-09-2006 20:40:55 // 18859
Hali! Van valakinek tippje hogy mit tudnék csinálni azzal hogy a B oszlop burkolata (az a szürke valami amin a 2 rács van) egy patenttel van rögzítve aminek a másik fele ugye szintén egy műanyag kis valamibe van beledugva és ahogy döcög az autó kicsit nyikorog a két műanyag egymáson. Már a tököm kivan vele és nem tudok mit kezdeni.
ruszman11-09-2006 13:32:19 // 18858
de f.sza!! na akkor majd én is leszedem remélem csak ennyi gond van az enyémmel is.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
1
Guests1
652
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?
