Forum >> Giulia

WarbiRunner (Gyuri)25-06-2026 17:18:28 // 41831
No csak tapasztalat, hogy mennyire fasza a digitális olajszint mérő. 5.2l a névleges mennyiség a gépkönyv szerint. 4.8l-t töltött a szerelő, én kértem így, hogy onnan majd beszintezem én. Egy nívópálcás autónál mennyi idő? 5 perc? Na itt....
4.8l-nél, 5 perc járatás után MAX szintet jelzett. MIre hazahoztam, meggondolta magát, már csak félig volt. Oké. Rátoltöttem 1.5dl-t, járattam 5 percig. Semmi nem történt a szintjelzőn. rendben, még rátöltöttem 1.5dl-t, vagis 5.1l-nél járok, és a szint most magabiztosan 3/4-en áll. Mentem vele egy kört, lépegettem is neki, 3/4. Totálisan bizonytalan ez a műszer. Kb ki kell tapasztalni a pontos mennyiséget amit rá szabad tölteni. Valószínűleg pontosan az 5.2l az a mennyiség, ami fura, mert egy autónál sem szokott belemenni a névleges akkor sem, ha fél napig csepegtetem az olajat belőle.
MOst learakam így, hüljön ki, pihenjen. A hétvégén úgyis tankolok bele, használgatom. ha 3/4-en marad, megy bele az az 1dl.
Liquid24-06-2026 22:23:34 // 41830
Top comment :)
WarbiRunner (Gyuri)24-06-2026 20:51:16 // 41828
Elég csak egyszer mást mutatnia mint a nívónak. Műszakilag igénytelen sz@r megoldás a digitális. Macera szintre tölteni is. Na de ebbe az igénytelen eldobható irányba megy az autóipar.
Fornitore24-06-2026 20:50:10 // 41827
Én nekem is lejárt csak a Remot controlra fizettem elő. Nyitás , zárás, hely meg határozás, tiltott időszak ( ha valahol hosszabb időre ott hagyom mindig használom) és sebesség túllépés. Ezeket szeretem benne többi nem érdekel.
RomeoOne24-06-2026 17:17:39 // 41826
Én kb. 2 év után (talán több) pont a hétvégén néztem rá a nívópálcára. Konstatáltam, hogy pont az látszik rajta, ami a digitálison is. Ezért kár nyitogatni a motorháztetőt xD
Kazes☻24-06-2026 16:42:13 // 41825
🤣🤣🤣
Tommi24-06-2026 16:35:04 // 41824
Boomer vagy :)))
WarbiRunner (Gyuri)24-06-2026 16:33:53 // 41823
Olajcserénél tudja valaki a pontos mennyiséget amennyivel tölteni kell? 5.2l? Úgy rémlik van valami bevált, ahonnan aztán lehet max-ig bejátszani a szintet. Utálatos ez a digitális szar. Nívó pálcát akarok! :-)
WarbiRunner (Gyuri)24-06-2026 10:38:00 // 41822
Biztos az osztrákbenzin XDD
Piritu - 1.000.00023-06-2026 20:25:44 // 41821
Abban benne van egy kis városozás is, elötte 110 körül volt az átlag :-) szabad volt a pálya a sógoréknál...
Liquid23-06-2026 20:06:30 // 41820
521.5 km-t mentél tempomat 96-tal ? :D
Piritu - 1.000.00023-06-2026 19:33:12 // 41819
"Pritu bármilyen átlagsebesség mellett bármilyen fogyasztást tud produkálni" :-)

Veloce Q4....
WarbiRunner (Gyuri)23-06-2026 16:15:49 // 41818
Két autó, két doboz "lom".
WarbiRunner (Gyuri)23-06-2026 15:04:15 // 41817
Igen, kaptam értesítőt, és nem tudom mi legyen. Talán a remote controlnak van némi értelme, bár az utóbbi időben azt sem használtam semmire.
Arra rohadtul nincs szükségem, hogy az applikáció figyelmeztessen hogy kifogy a benzin. Szerintem tudok róla ha így van XD Különben is az már az üres tankot emlegeti, én még olyankor nem is feszengek az ülésben, amikor 22km után --- re vált a hatótáv :-)) Onnan még van 5-6 lityi.
Szóval egyelőre egyikért sem fizettem, mert minek. Annyi értelme talán még lehet, ha pl ellopják a verdát, és aktív ez az e-simes dobozka, hogy legalább látom egy darabig a helyét.
WarbiRunner (Gyuri)23-06-2026 14:59:18 // 41816
Ma pont ezt mutattam meg a gyermekemnek, hogy ésszel, kisebb utcák használatával 40-nél gyorsabban sem mentünk, és megállás nélkül jutottunk el a város 6km-rel távolabbi pontjába. Nyilván én sem fogom a lányaim feneke alá tenni, hogy hajrá keringjetek itt vele a városban. Majd lesz jogsijuk, és levezetnek mellettem pár ezret. Aztán mehetnek egyedül.
A gondot én inkább itt érzem, hogy alkalmatlan a ma társadalma arra, hogy gyerekek szabadon közlekedjenek. Túl sok az önérzetes ego, aki rohadtul siet, és frusztrált is. Nem kell hogy ezt idő előtt megtapasztalja egyik gyerek sem, hogy mennyire taplók a felnőttek. És azt sem kell, hogy valamelyik eltapossa a két tonnás villany esernyőjével.

Nekem a ha.hu listámon egyébként ott a Cinquecento Sporting. Az is annyira kis kívánatos izé :-)
SD23-06-2026 11:47:24 // 41815
Nekem a törés, és végsebesség a két félelem.. főleg ha gyereket eresztenék bele..
Meg hogy ennyiért már autót is lehet venni:D
De a cukiság faktor, eskü beleülnék :D
SD23-06-2026 11:46:23 // 41814
Nekem szétkapcsolódott egyszer azóta nem tudom most menne-e de valahogy én ezt eleresztettem.
Liquid22-06-2026 16:55:05 // 41813
Én is szivesen kipróbálnék egyet, úgy rendesen használva városban, dinamikája biztosan bőven jó, de a végebesség szerintem kevés, a már leírtak miatt :)
Csúcsidőn kívül így is az őrület kerülget 1-1 olyan mögött (hajtáslánc és autómérettől független), aki nem képes 40-nél gyorsabban menni.
RomeoOne22-06-2026 15:55:01 // 41812
Neked egyébként lejárt már az Alfa connected services ingyenes időszak, ugye? Pont tegnap kaptam emailt, hogy még 30 napom van. Ha jól értelmeztem, külön kell előfizetni
1. az assistance-re,
2. az autó stat-jaira (üzemanyag, keréknyomás, stb.) és
3. a remote control-ra (zár, fényszóró).

Te megtartottad valamelyiket?
RomeoOne22-06-2026 15:36:56 // 41811
Hasonló videom nekem is van, de azt nem linkelem, mert látszik a műszerfal is :D

Mátrát általában annyira nem kedvelem, mert elég zsúfolt szokott lenni, de a Bakta-Sirok szakasz az nagyon jó. Galyatető felé egyszer kanyarodtam el, de rájöttem, hogy soha többet, amíg meg nem csinálják az utat. M.szentimrétől jó, de nem Pásztóig, csak ez a szakasz:


Az asszony helyett ajánlom a GoPro-t ilyen rögzítésre, van fejtámlára rögzíthető konzol is hozzá. Az nem nyögdécsel meg szuszog :DDD
Bár az, hogy dönti a kamerát a kanyarodás irányában, nem is rossz feature :D
WarbiRunner (Gyuri)22-06-2026 13:50:40 // 41810
Na ez az NVH tuning ez már igen :-)
Az autózás (is?) olyan élvezet, emiben az ember stílusa változik az évek során, így aztán változik az is, hogy mi esik igazán jól. :-) És hát akárhogyis, itt is a partner a lényeg. Ha megvan a közös hullámhossz, még az átlagos is tud élmény lenni :-)
WarbiRunner (Gyuri)22-06-2026 13:28:40 // 41809
Én ezt már azért nem veszem fel, mert 40-nel is lehet fluid módon, előrelátóan és főleg normálisan közlekedni, meg 80-nal is tapló módjára, "oszt előrébb sincs". Másrészt a tapasztalatom itt helyben az, ha be merem tartani a szabályokat, legalább kb, akkor fél percen belül megjelenik egy gyökér mogöttem, aki az autója mozgásával, a minimális követési távolsággal tudtomra akarja adni, hogy útban vagyok neki.Sokkal jobban gyűlölöm ezt, mint mikor 100m-t meg kell tenni lassabban, de érezhetően korrektül közlekedő autó mögött. Nyilván az nekem is ledobja a szíjat, amikor pl. képtelen bekanyarodni, mert várja, hogy a teljes napi gépjármű forgalom hazaérjen, és legyen 5 perc teljes mozdulatlan állapot, hogy be merjen kanyarodni. Ez már inkább az alkalmatlanságról szól, nem arról, hogy miben ül.
Ki kéne próbálni egy ilyen kis Topolinot, el tudom képzelni, hogy mivel villanyos, nem a szokásos kertitraktor szintű mopedautó. Rendelkezik gyorsulással, dinamikával, csak végsebességgel nem.
SD22-06-2026 10:51:56 // 41808
itt van de légyszi ne nézzétek meg:D Lehúztam az ablakot, hogy durrog ez meg minden is :))))

második felvonás az összes őrangyal azon dolgozott hogy megmaradjunk :D

Motoros néni, sebaj 1-es be vissza, titlásba bele!! Kanyarbú ki:)))

Ja meg lekaszáltam muternál a telket, egy kis kaszálás és már boldog is az ember :D
SD22-06-2026 09:47:48 // 41807
Fogyasztás borzalmas:D

odafele tetőbox + QV kerék + 100 benya 8,5L let úgy hogy én besöröztem és asszonynak 120km/h-ra állítottam a tempomatot tehát innentől ez a nemzetköz utazó fogyasztás:P

hazafele a mátrában sikerült felpöckölni 10-re:) de igaz hogy hazafele is ilyen 120 tempomatokat mentem mert aztán megigazítottam a gurtnit, és így lett a nap vége 10:)

Végül is azért nem rettenetes:)
SD22-06-2026 09:44:00 // 41806
Hogy mit hozott elém a facebook: azt mondta a csóka hogy elvileg a katalizátoros verzió euro6 szintet tudja:))) hmmm

Na mert hogy engem rettenetesen bosszant hogy csak hidegen van normális hangja az autónak utána úgy vigyáz a részecskeszűrőre hogy nem gyün belőle a lángnyelv:D

https://www.scara73.com/shop/alfa-romeo/giulia/exhaust-giulia/2-o-t-200-cv-downpipe-copy/

https://www.scara73.com/shop/alfa-romeo/giulia/exhaust-giulia/2-o-t-280-cv-downpipe/

Sututu:)
SD22-06-2026 07:52:22 // 41805
Remek autózásban volt részem tegnap a Mátrában bár :D

A szemben sávomban érkező többedig noob.. már kicsit bosszantott ha bármennyivel is megyek ez nem szabadba hogy megtörténjen.. így megveregettem a vállamat hogy egyiknek sem mentem neki... habár az egyiknél már megvillant a fékre a vészvillogó.. bénabalfékek..

Én magamnak azzal nehezítettem meg az autózást hogy feltettem a tetőboxot :D:D:D Ami a gyerekek nagyszülőkhöz való szállítás után csak show-elem volt üresen:D Viszont ugye le kellett kötnöm mert üresen nagy sebességnél huppog és a lekötést olyan jól sikerült abszolválnom hogy 98km/h-nál megszólalt egy légiriadó szerű sziréna hangján, ezzel mint egy limitert építettem a rendszerbe:P

Ezen kívül még jött velem asszony is, akit bio foto állványként próbáltam használni, ehhez csak annyit kellet tennem hogy most megfordítottuk a sorrendet: nem úgy volt hogy a harmadik kanyar után akart ő elválni, hanem én mondtam előre mint egy fínoman megkérve hogy újgumi, újfék, 100 fölé nem megyek (kanyarban sem:D) de vegye már föl mert elválok:D

Nem tudom találok-e olyan részt ahol az ő nyögdécselése és szuszogása halkabb mint az autó üvöltő motorja:D De ha igen akkor megoszotom. Ő azon az állásponton volt hogy nem kéne a gyerkeket két halott szülővel magukra hagyni. Én meg azon hogy az autó felét sem autózom ki, tudatosan mert bárhol lehet, biciklis, noob vagy bármi.. :)

A bükki részt most kihagytam mert ott amúgy is rossz az út, így a 3-as 25-ös út felé mentünk Miskolc felől. Egerbakta után vetettem be magam a szerpentin élményébe:)
A parádi felfutó remek aszfaltja és a kifejezetten enyhe forgalom adott lehetőséget pár öreguras kanyar elvállalására:)

És amúgy Hazafele Szentistvántól-Pásztóig szinte új az út:) Itt viszont nem hegyeztem mert egyrészt lefele mentünk, és csak fék égetés lett volna, jó benzingetés helyett:D
Másrészt pedagógiailag is így volt helyes mert felvett 3x3 percet a nap előző részéből, nem kell feszíteni a húrt:D
Nem utolsó sorban egy kis zápor után száraz vizes foltokkal bárhol olyan csúszóssá válhat az út ami hamar kiveszi a futóművet az autó alól:) De azért az élmény így is ugyan az, csak lendületből autózva azért na:)

De az autó:)
- hiányzik hogy beleforogjon a 7000-be:) ezt meg kéne oldani
- a fék állat és ááááá
- a gumi, egyáltalán nincs túlgumizva az autó, jó zabál, de a tapadás és a kezelhetőség az így lett szerintem kitalálva:)))) centi pontosan lehet terelni, és pont elég:)
- motorerő igazából ez is elég, persze egy picit még tehetnénk rá:D majd:)
- hang fenomenális a supersprint teszi a dolgát, kiereszti a felesleges feszülséget:)))
- a légiriadós kürt na az vicces volt:D
SD22-06-2026 07:36:32 // 41804
Nekem a könyöklő hagyta el az egyik gumi lábát, ezért az zörög de én még a majd megoldjuk később érzésnél tartok, vagy rá kell könyökölni:D

Másik a szervizben a tükör állító bigyót ami nekem nem zörög, átkapcsolták jobboldali tükör állásba. Ezzel felmerült a kérdés hogy esetleg nem-e :) tudnak valamit hogy biztos közép állásban állandóan fűt aztán azért öregedik el az az műanyag és hullik szét a tükör:P

Valószínüleg túlgondolom, mert ha egy cseppnyi esze volt a digóknak a tükör fűtés be sem kapcsolhat bizonyos hőmérséklet alatt, az alatt is csak temperálnia szabadna...

egyszóval jól van az középállásban? vagy kapcsolgatnom kéne? mert nekem a garázsból kiálláshoz biza be kell húzni. És sokkal kényelmesebb csak rápöccinteni és annyi mint kapcsolgatni.

Mert ugye középállásban húzza csak be.
RomeoOne21-06-2026 21:52:02 // 41803
Tegnap értünk haza Szardíniáról, úgyhogy az olasz/szárd életérzést még meg kellett kicsit hosszabbítani egy jó dombsági autózással a digó szerelemvassal! Hát nem tudom, hogy ezt meg lehet-e valaha unni, de van egy olyan gyanúm, hogy nem. A jó szexet meg lehet unni? Van olyan, hogy valaki azt mondja, hogy "már annyi jó szeretkezésben volt részem, hogy már unom...". Biztos, hogy nem. (Ha igen, akkor gondolkodjon el rajta, hogy tényleg az volt-e a jó, amit ő annak hitt :DDD )

Utána belevetettem magam egy probléma megoldásába, ami talán már az autó újkora óta fennáll, de eddig együtt éltem vele. Ez pedig egy kis, idegesítő zörgés a kárpitból, amikor nem teljesen sima az út (vagy épp olyan fordulaton van a motor, ami egy bizonyos frekvencián rázza a kasznit). Már sokat morfondíroztam rajta, hogy neki kéne állni, törtem a fejem, hogy mi lenne a legjobb megoldás, de éppen csak annyira volt idegesítő (nem vagyok annyira audiofil, mint Warbi), hogy mindig rálegyintsek, hogy "majd legközelebb".

A zörgés forrása a vezető oldali ajtóban a tükörállító kis joystick tizedmilliméteres holtjátéka. Ennyit tud mozogni, de talán pont ezért képes idegesítő, rezgő, zizegő hanggal zörögni.



Az eredeti tervem az volt, hogy egy szivacsgyűrűt vagy korongot kéne ráhúzni a joystick aljára és az pont megfogja annyira, hogy ne adjon ilyen hangot. Mivel a célnak megfelelőt nem találtam hosszas Temu-s, Ali-s vagy Google-s kereséssel sem, egyszerűen besétáltam a Jysk-be és vettem padlóvédő bútoralátét filcet. Gondoltam, ezt majd ollóval korong alakúra vágom, beteszem a kar alá és kész.
Aztán, amikor nekiláttam, rájöttem, hogy (bár van kis mozgása) nem a joystick a hang forrása, hanem az egész, alu körkeretes résznek van egy tized mm-es mozgása a foglalatában és az koppan ide-oda fülsértően. Remek! Akkor ennek mi az ellenszere?

Először fekete cérnát próbáltam a foglalat és az alukeret közé tenni, de nem volt jó semmire. Utána próbáltam az előbb említett filcet betuszkolni a hézagba, de a hézag annyira keskeny volt, hogy nem sikerült. Aztán agyalás közben fogtam és a snitzer pengéjét óvatosan becsúsztattam a résbe. Az elég vékony volt ahhoz, hogy beférjen. Teljesen ki is ékelte azt, meg sem moccant a foglalatban a kerek rész.

Na jó, akkor ez lesz a megoldás. Lecsíptem egy részt a snitzer pengéjéből és szemöldökcsipesszel betömködtem a hézagba. Próbáltam rázni, de szépen kiékelődött.



Elvittem egy próbakörre is az autót, meg sem ciccent. Tökéletes megoldás, végre ez sem rontja a prémiumérzetet! Tudom, esztétikailag nem biztos, hogy tökéletes, de higgyétek el, ha nem szólok, hogy ott van valami, amit észre kell venni, soha senki nem is fogja :)

Liquid21-06-2026 15:57:38 // 41802
ilyen oldalról van igen, mivel sokkal biztonságosabb minta roller, de nagyon nem szeretném ha 40-nel szöttyögnének pl. Győrben a főúton, ahol 50-55 a megfelelő a lámpákhoz, ezért mondom hogy forgalmi akadály. Amúgy meg a rolleresek is sokkal körltekintőbbek lennének megfelelő edukáció és még inkább felősségrevonási lehetség mellett.
WarbiRunner (Gyuri)20-06-2026 20:08:48 // 41801
Nekem a 14 éves kor azért meglepő. Itt nálunk is vizetheti ilyen kisgyerek? Tőlem mehetnek amúgy nyugodtan, nem zavarna. Inkább ez, mint a roller, és itt nálunk lényegesen kisebb útakadály lenne, mint a kresz szerint az úton kénytelen kelletlen közlekedő kerékpárosok. A gyerekemet soha nem engedném közúton biciklivel meg is van nekik mondva, hogy szabálytalan ugyan, de csak járdán. Unokaöcsémet 2 napja csapták el, szabályosan biciklizett.. szerencsére kisebb horzsolásokkal megúszta. Szóval van ennek létjogosultsága, inkább ezzel szüttyögjön a gyerek.
WarbiRunner (Gyuri)20-06-2026 20:00:32 // 41800
Neked is lejár már? Még van egy éved, nem? Nekem most jár le, 26-án.
Annyit már tudok, hogy ennek örömére egyelőre elengedem a márkaszervizezést.
Három helyről kértem ajánlatot, köztük Nagyváradról is...jó lett volna a közelben egy Alfa szerviz, amiért nem utazok oda-vissza 6 órát. Az ajánlatokra tekintettel viszont egy métert sem megyek egy éves olajcserés, gyertyacserés szerviz miatt. Na jó, 200m-t de.
És nagyon remélem, hogy Geriék szép nagy BMW-s pecsétet raknak a szervizkönyvembe. Már csakazértis XD Egy óriási nagy nulla az Alfa Romeo szervizellátottsága, de legalább kurvadrága.
SD20-06-2026 12:50:10 // 41799
igen nekem is 45km/h miatt és a mérete miatt életveszély a kertbe meg drága:D
Liquid20-06-2026 11:48:52 // 41798
Ezekkel egy bajom van csak, ugyanaz mint a mopedautókkal: forgalmi akadályt képez.
Ha adott esetben tudna 60-70-net, akkor tökéletes. Igen tudom hogy akkor jogsi kell hozzá,
de ez is csak jogszabály kérdése mint a 3.5T + B-kat.
Amúgy városi fedeles-biciklinek, hibátlan lenne.
SD20-06-2026 07:00:58 // 41797
Így a gari lejártával továbbra is több szálon idegesít hogy merre is:)))
Hosszas lamentálás után a teljes testfestést elvetem, több okból is:D
- fényezés felemás oregedése
- vagy teljes drága PPF
- és extrém napira alkalmatlan megjelenés:D

De a chatgpt kitett magáért így amúgy tetszik:)



Friss olaja, ugrásra kész a vad:) Holnap mátra.. azon gondolkozom hogy ki kéne rakni a családot és menni egy rohadtat:D De úgy hogy ne fogjak fát... :P Nem csak azért mert idegi sérülésből nehéz felépülni, hanem mert a tesla-t 16x kéne tölteni az olasz körúton:D:D:D

First world problems..
SD20-06-2026 06:52:28 // 41796
A SUV-ot nem úgy értettem, a Stelvio nem SUV:D
SD20-06-2026 06:51:48 // 41795
Ne is mond.. a szalonban megláttam ezt a topolino nevű szörnyet.... és eskü rákívántam:D:D:D A gyerkek benne is lettek volna hogy vegyük meg 4 millió baszki:D:D:D
A gyerek kiolvasta hogy 45-el tud menni 14 éves kortól lehet vezetni, ha ránézel egy konzervdoboz, ronda mint az állat, elektromos és tudod hogy életvesély.. mégis bele akarsz ülni:D:D:D De neeem nem fogom megvenni:D:D: hát mi a faxt kezdenék vele, ott van két sokkal jobb autó.. én sem mernék kimenni a forgalomba egy ilyenel mégis ez az ami megfogja az embert:D:D: és ott áltuk körbe a gyerkeek ki-be rohangáltak belőle:D A szalon külön élvezhette ezt:D

Elképesztő ez a világ..

Külön tetszik hogy a két ajtó hoogy ugyan olyan legyen az egyik előlről hátra nyílik a másik pedig hátulról előre..
ÉS ugyan ez az első és hátsó panel is félbe van vágva viszuálisan az autó a küszöbnél, de valójában az egész kamu...
Mer nem ezen spóroltak, hanem hogy két személyes nem tud menni és sztem még klíma sincs benne, de üvegtető van:D:D:D
MErt az eleje és a hátulja valójában nem egyezik a két ajtó is max burkolatra lehet azonos..

Vááá:D:D:D

Amikor az 5 éves rákíván, a 10 éves már meg is venné, mondom és hova tesszük mit kezdesz vele?:D Elmész oviba vele?:D:D:D És erre határozott igen a válasz:D:D:D

De akkor eszedbe jut a SUV-os anyuka aki nem aludt az éjel...
Meg hogy ez a műanyag izé 4 millió:P:O

ááá de miért tetszik mégis?:D:D:D mert olasz?:D



Hát előbb vennék 3db. míto-t a gyerekeknek ugyan ennyiből:D De mégis ez meg milyen már:D Kell:D Én eskü bemennék vele dolgozni pukkasztani a suvos hülyéket:D
Liquid19-06-2026 22:39:24 // 41794
tettek bele föttögésgátlót, extrássat :D
SD19-06-2026 21:00:30 // 41793
Én ma voltam Fiat Szabó érd -néll, agyig vannak munkával, de amit elvállalnak azt véghezviszik és odafigyelnek az autóra.

én egy több éve húzódó első kattogást kergettem, amit elvileg ma eltüntettek, igaz kb. 12 percet jöttem haza az autóval, de szétszedték és gariidő lejárta előtt ez is rendbe lett téve, valami merevítő alkatrész volt lelazulva..

Így őket tudom ajánlani még ha ma egy kicsit bosszús vagyok miután elvittem az autót 40k szervízre 4 évesen és szóva sem került a kötelező gyretya és szíj cser, csak miután rákérdeztem, nem azért mert hiányzott a +70k költés hanem mert így újra időpont egyeztetés, odamenés várás:)

De hát ilyen ez ha hibátlan autóval mehet szervízbe annak is van egy bája:)))
Peti16V19-06-2026 19:55:03 // 41792
Nagyon kösz az újabb segítséget! 😊

Ezt a hibát azzal zártam ki, hogy egyik reggel száraz szőnyeggel és klíma nélkül mentünk egy fél órát és ugyanúgy elázott. De lehet, hogy a már korábban összegyűlt víz jutott oda.
Mindegy is, holnap már megyünk haza, jövő héten meg beviszem valahova. Garis ügyintézés szempontjából ki melyik szervizt ajánlaná (Bp és környéke)?
SD19-06-2026 19:16:51 // 41791
Sajnos valszeg a padlószönyeg alatt van még víz, nehezen fog kiszáradni.

Viszont ha kint nem esik, én egyetlen víz utánpótlási lehetőséget a klíme hőcserélőben látok, mert több liter víz nem tudom hogy össze tud-e gyűlni bárhol...?

Tehát ha mégis a klíma dréncső pisil az utastérbe valamilyen okból?
Mert az ugye folyamatosan csapatja le a párát az utastérből, ha megállsz van viztócsa az autó alatt? Oda kéne folyassa aklíma a vizet.


AI:
Az Alfa Romeo Giulia modelleknél a klíma kondenzvíz elvezetőjének eltömődése (ami a jobb oldali első utastérbe folyik) gyakori probléma. A rendszer a vizet a váltóalagút melletti gumicsövön keresztül vezeti ki. Ha ez eldugul (pl. sárral, vagy a gumi eldeformálódása miatt), a víz visszajut az utastérbe és eláztatja a szőnyeget, ami akár a karosszériát és az elektronikát is károsíthatja.

Ez annyiban lenne jó hogy akkor nem a BCM felöl jön ami talán azt a részt nem érinti, ami rossz hogy teli van vízzel a padlód:(

https://www.youtube.com/watch?v=ISnEHVgrNG0

most értettem meg ezt a videót el tud tömődni a klíma kivezető gumi, és az küldi be a vizet
Peti16V19-06-2026 00:11:44 // 41790
(Ami kimaradt, hogy ma reggel szinte száraz volt a szőnyeg, mert másfél napig nem mozdult az autó, napon állt (éjszak nem :D), így volt ideje kiszáradni. Ma olyan 600 km-t mentünk, végig 35-37 fokban, sehol egy csepp eső)
Peti16V19-06-2026 00:01:12 // 41789
Ilyen a szitu:

1. video

2.
Peti16V18-06-2026 23:56:24 // 41788
Erre a videóra emlékszem, sosem jár a motor nálam mosás közben. A belső keringetés viszont trükkös, nem tudom kinél hogy működik, meg hogy ahogy az enyém csinálja, az normális -e, de eddig mindig A-ban volt, most próbálgattam, és azt vettem észre, hogy ha offra teszem, akkor következő indítás után automatikusan M-be (azaz manuálisan fix belső keringetésre) teszi. Viszont semmi különbséget nem érzek az A-hoz képest, míg Off-ban érezhetően jobban jön be a kinti levegő és a szagok is erősebben tájjellegűek :D
Ebből azt vonom le, hogy hiába nem akarom belsőn keringetni, A-ban mégis azon megy (túlnyomó részben). Gondolom figyeli a levegő minőségét és más paramétereket, és ezek alapján állítgatja, de ha a mosás előtt épp belsőre volt beállva, mielőtt beálltam a mosóba és úgy maradt leállítás után, az okozhatta, hogy megtelt vízzel :(
De az is lehet, hogy ennek az egésznek semmi köze a keringetéshez, szimplán csak tömítetlenség miatt jut be a víz. Mindenesetre n fogok nekiállni barkácsolni, csinálják meg a szervizben, hogy nyoma legyen, ha később vmi megadná magát a beázás miatt.
Peti16V18-06-2026 23:44:54 // 41787
De rendes vagy, hogy keresgéltél nekem, nagyon köszönöm!
Én sem értem mit mond, de ez lesz nálam is a probléma, valószínű valahol ott a mókuskerék környékén összegyűlt a víz, ott pang és menet közben behordja a ventillátor. Az a fura, hogy több, mint 1 hete úton vagyunk, lassan 3000 km-nél járunk, szombat óta majdnem végig száraz volt az idő, sőt, harmadik napja kánikula van, és még mindig tolja be a vizet, tehát literszámra lehet belőle :(
Csináltam videót most este megérkezéskor, mindjárt megosztom.
SD17-06-2026 10:08:49 // 41786
https://www.youtube.com/watch?v=4w65ykiVO2Q

a kis műanyag takaró körüli tömítésrő magyaráz nem tudom mit olaaszul:)
SD17-06-2026 09:57:07 // 41784
https://www.youtube.com/watch?v=6XQVhnGPK4Y

Ez a csávó bizonygatja hogy ott folyik be.

Én úgy tudtam csak akkor, ha pl. megtelik jéggel.. vagy eldugul a lefolyó..
De ő bizonygatja hogy befolyik..

Másik opció hogy a flap, nem zár rendesen elvileg ugye ha belső keringetésre rakod, ami esőben nem egészséges mert bepárásodik mint az állat... akkor lezárja, vagy ha megállsz.

Aztán Zselének volt hogy szélvédő csere után volt ez a jelenség neki a BCM is gariba cserélve lett utána, mert elázott.. van ott valami tömítés biztos..
SD17-06-2026 09:52:50 // 41783
Pedig a légbeszívó nyílás lesz.

Ha nem a belső radiátor durrant el.. akkor fogyna a hűtővíz valamelyik tartályból.
És nem a klíma fagyott le..

Hanem esővíz akkor a légbeszívó nyílásnál van gond.

De vigyázz ezzel mert a Bodycomputer ott van a víz utjában ha az vizet kap, (alapból, tömített valamennyire) akkor meghülyül az autó :(

keresek neked linkeket:
SD17-06-2026 08:52:49 // 41782
https://www.youtube.com/watch?v=dkvM5An3gRw

Ez is elképesztő, full gyári 156 kis futómű patkolással, és mitt megy:D

Ezt érezzük mi minden nap, könnyű verseny technika az a városban 50-nél is úgy mozog:D

Yeee:D
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.