Forum >> 155

Fairlane27-11-2009 23:01:10 // 88839
Vmi ilyesmit. Van a multimétereden szakadásvizsgáló (sipol, ha összeérinted a két tűt)? Azzal próbáld, gyujtás nélkül talán
Longman27-11-2009 22:28:53 // 88838
azt akarod mondani ha ott a bajuszkapcsolónál összezárom őket működnie kellene, és ha nem teszi az azt jelenti hogy a vezetékkel lesz valami? ha viszont bekapcsol akkor magával a kapcsolóval..?
András bácsi27-11-2009 22:12:39 // 88837
Azt azért nem lehet mondani, hogy gyorsan dolgozol. :)))
Fairlane27-11-2009 22:05:09 // 88836
3. pont: A folytonosságot nem úgy érti, hogy nézd meg, nincs e megszakadva a vezeték?
Ha benyomod a gomboz, akkor a két pólus közt rövidzárnak kéne lennie.

Legalábbis nekem így hangz :)
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)27-11-2009 21:47:54 // 88835
Neked behúz a fűtés relé?Ird már le lécci mi van a relére írva,és hogy pontosan milyen(pici,nagy?)
Köszi
BL27-11-2009 21:36:55 // 88834
"check for approx. 5V at pin..."

approx. : Körülbelül, hozzávetőleg

"Ellenőrizze a kb 5V-ot az..."


Valami hasonlónak kell lennie :)
Longman27-11-2009 21:27:12 // 88833
A másik amivel nem haladok az a sebességmérőm.
Ezt muszáj volt hibridre csinálni, mert 164 váltóm van. Namost ez úgy néz ki hogy a 164 jeladója 2 vezetékes, amik a műszeregységre mennek, az egyik egy tápkábel, a másik a jel.
A 155-nél is gyak. ugyanez van, csak ott a jeladóban 3 vezeték van, mert az külön veszi a kaszniról a testet. Szóval átalakítottam nem volt nagy probléma. Ennek ellenére nem működik még mindig..
Ma nekiestem és mindent végigmértem, szintén a manual alapján.
Tehát első lépésként meg kell mérni van-e delej.. (sensor supply check). Na ez szépen meg is van a szenzornál is, és a műszeregységnél is.
Második lépésnél meg kell nézni van-e jel (signal check). Először a szenzornál, aztán a műszeregységnél.
Namost erre a 164 és a 155 manual mást ír. valamelyest. A 164 manual szerint a 1. sebességfokozatban 2000RPM-nél (autó eleje felemelve) 5V-nak kell lennie. (pontosan így hangzik: Turn on the engine and engage 1st gear, bring the engine to 2000RPM, check for approx. 5V at pin blablabala. ebből igazól ezt az approx. rövidítést nem értem) A 155 manual szerint gázadásra 0-7,5V között kellene változnia.
Én ugyan csak a műszeregységnél mértem, viszont nem 5V-ot, nem is 0 és 7,5V közötti értéket, hanem 14,5V-ot sikerült találnom.. :) Na ez mi lehet?? :)
Longman27-11-2009 21:10:23 // 88832
No, ma meló után bent maradtam a céges műhelyben kicsit rendbetenni ezt-azt, méricskélni a nem működő dolgokat (pl. ablakfűtés)
Beszereltem végre a pollenszűrőt, érezni is a hatását, kevésbé párásodik az autó, még így is hogy még ereszt egy kicsit a fűtőradiátorom (holnap az is cserélve lesz).
Aztán rögzítettem a fűtő-ventillátor csokiját is, meg még rengeteg pepecselős apróságot.
Amivel viszont nem boldogulok, és hátha tudtok segíteni ötletekkel, az továbbra is az ablakfűtés:
tehát a manual szerint az alábbiakat kell ellenőrizni:
1. relé megfelelően kapcsol-e (ezt mondjuk nem értem, mert ha nem kapcsol egyáltalán a fűtés, akkor hogy ellenőrizzem?? :) ) egyébként már a 3. relé van benne, tehát az 99% hogy nem rossz.
2. A bajuszkapcsolón ellenőrizni hogy megvan-e a test (0V) - ez nálam ok!
3. Benyomva tartva a gombot, ellenőrizni a folytonosságot a két vezeték között a bajuszkapcsolón - ezt nem egészen értem, de nem volt rajta mérhető fesz. Egyébként angolul így hangzik: Pressing the switch to engage the defroster function , check continuity between pins B4 and B9 of lever group B68. Jól fordítottam??

Amiket még megnéztem ezzel kapcsolatban:
A bajuszkpcsoló a biztosítéktábláról kapja a testet, azt is leellenőriztem és OK (G1 - B4)
Ha hátul a "kalaptartó" alatt közvetlen összezárom a vezetékeit akkor kapcsol a fűtés, világít a piktogrammja is..
Ugyanígy bekapcsol ha elöl a biztosítéktáblánál zárom össze. (G1 - E4) szintén még a piktogram is világít.
Szintén bekapcsol ha a biztosítéktáblánál a bajuszkapcsolóra menő vezetéket zárom össze (G1 - B4-B9)
Na akkor most még mi a szart tudok csinálni???
Egyedül a bajuszkapcsoló csokiján nem zártam még a vezetékeket, még azt kipróbálom.
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)27-11-2009 18:27:32 // 88831
Jók lettek a fekete lámpák,lehet nekem meg kéne egy müszerfal,köcsönbe,mert az enyém össze vissza mutat,amig beállitom csak addig,naaaa lécccilécciii.
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)27-11-2009 18:26:10 // 88830
Most abszolut nincs lóvém ecsetelgetésre.Csip-csup himi humi dolgokat tudok venni,de nagyobb project most nem megy.
Amugy is már szóltam jézuskának,télapónak,fogtündérnek,boszinak,és koboldnak,hogy karácsonyra szerszámkészletet akarok.
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)27-11-2009 18:20:57 // 88829
Ez volt az uccsó?na ezért jutott nekem.senki nem vitte már el:-))
Buksi27-11-2009 17:34:22 // 88828
Olyan nem lesz! :-D
Marklar15527-11-2009 16:44:55 // 88827
Majd, ha nemfigyelsz:)))
Buksi27-11-2009 16:44:29 // 88826
Király lett a verda! :-)
Marklar15527-11-2009 16:44:24 // 88825
Az SW-n látható 4x98 as 15" os Borbet felnikből van 1 garnitúra eladó.
Gumi nélkűl 39900ft
Buksi27-11-2009 16:42:40 // 88824
Nem szívatsz meg mégyegyszer! :-DDDDDDDDDDDDD
Marklar15527-11-2009 16:41:53 // 88823
Tegnap elött este full elment az sw-n a töltésem. (szombaton már genyózott, de az ékszíj feszítés nemsegített)
Szóval tegnap öcsém D Kóreaijával kellett nyomúlni. (nem is olyan rosz az:) )
Ma síkerűlt egy kéznél lévő DeltaII es generátort berakni+.
Vettem az Praktikerben 2db mini gőzborotvát is:) Másik muteréknak karira.
Ott találkoztam régnem látott Norbee val is.
Ő WC deszkát vett, a kis puffi:))))
Meg vettem egy új gyertya kulcsot. Black&Dekker. 1690ft vol.
A 390 ft os Homasítás jópár év után eltőrt. Ez a Taiwani gyártásu már az első gyertyánál:( Viszem is vissza...
Nohh meg le lettek cserélve SW hátsó lámpái is:)
Meg a 146 os ülések 1/4 e is bekerűlt:)
Marklar15527-11-2009 16:33:45 // 88822
Marklar15527-11-2009 16:32:12 // 88821
a, szokásos 1x éves lak leválása van
b, 1 kopasz nagyfejü kidörzsőlte belűlről és kínt meg ledobta a lakkot
:)
Marklar15527-11-2009 16:30:04 // 88820
Mázlista:)
Kitől vetted meg az uccsó darabot? :)))
Marklar15527-11-2009 16:26:37 // 88819
Ha adhozzá qrwakat is, akkor pénzt beszedni ideális:)))
SD27-11-2009 15:28:52 // 88818
Legalább meg lehet ismerni:D

Kérdezd Krisz33-at megjavítja neked occsón a tetődet:)
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)27-11-2009 15:23:38 // 88817
Jók legyetek,megyek megszellőztetem a csíkjaimat.
Tudtam,hogy mindenkinek tetszeni fog::-))
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)27-11-2009 15:12:35 // 88816
Csík marad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Persze ha valaki,hallod?valaki,karitative lefényeztetné a tetejét,nekem,nem neki,az én tetőmet,szóval nekem a tetőt,akkor tárgyalhatunk a csík elengedéséről.
SD27-11-2009 14:32:21 // 88815
jó én tudom mondta hogy van valami kopás a tetőn azt tünteti el így, de most megint kapja az ívet:D:D:D
gabor69627-11-2009 14:02:31 // 88814
Hy, a maszk tényleg jó lett de a csík nem gyerebe :)
SD27-11-2009 14:00:22 // 88813
Na egész jó lett!!! :)))

Szuper:)))

...
...

miazacsíííííííík!!!!!!! ?????? :D

Na jó összességéban asszem ma jó irányban lendítetted a földgolyó sorsát:)

Majd szólj ha leszedted a csíkot is:D

Szép a maszk!!! :)
Longman27-11-2009 13:21:01 // 88812
:) Szerintem egy emberként lélegzett itt fel mindenki! :DDD :P

Nekem pont fordítva van: sötét az autó, és ilyen zöld a maszk! :)
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)27-11-2009 12:54:18 // 88811
Mindentgyüjtögető cartárstól vettem egy jól leharcolt maszkot,
Kicsit felpofozgattam,volt rajta gittelni való,aztán lefújtam,és láss csodát,nagyon dögös lett.
Bizonyos morgó cartárs,fellélegezhet,hogy leszedtem a fehér rácsot.:-))
SD27-11-2009 11:14:38 // 88810


na ja das ist freitag!
Longman27-11-2009 11:07:01 // 88809
noh, vmi ilyesmire gondoltam..
Tony15527-11-2009 11:04:40 // 88808
Hali!

Van titkos recept:-) Spyder kartás segítségével pont múlt 7vgn csináltuk meg. Típushiba, hogy a panelen kb középtájon van egymásmellet 4 hengeralakú vmi (talán dióda, nem vagyok elektroműszerész:-)) azok közül szokta "kiforrasztani" magát az egyik. Nálam onnan is észre lehetett venni, hogy ott a bibi, hogy a hőtől barnás is volt a környéke... Újraforrasztás után törpéletes:-)
Abarth27-11-2009 10:50:41 // 88807
Pl, csere? Nekem az hozott tuti megoldást :S :D
Abarth27-11-2009 10:49:43 // 88806
Friday...Friday is my day..... :)
Longman27-11-2009 10:46:09 // 88805
it's Friday? :)
Longman27-11-2009 10:45:43 // 88804
Akkor azér nyomja úgy a lábam.. ? :))
afri27-11-2009 10:44:12 // 88803
ezen már én is filóztam!!!!

egy cipőben járunk! ;-)
Longman27-11-2009 10:41:47 // 88802
Hy!

Arra van-e valami titkos recept, hogy a klímapanel nyomógombjai és a check panel piktogramjai mögé hogy lehet visszavarázsolni a világítást?
A klíma panelt már szedtem szét régebben, izzók jók és a "NYÁK"-on sem láttam semmi elváltozást.
SD27-11-2009 07:13:31 // 88801
miért nem mondtad elviszed vasnak hárminezerért:)
SD27-11-2009 07:12:58 // 88800
Azbeszt ez?:D:D:D A szél nem fújna el benne:D 2000kg:::::D
Gyozi15527-11-2009 07:05:28 // 88799
jó kis csere lenne....
Buksi27-11-2009 03:47:16 // 88798
Pedig ezzel jól jártál volna! :-DD
Buksi27-11-2009 03:46:55 // 88797
Képeket én sem tudtam feltölteni! :-(((
afri26-11-2009 23:54:05 // 88796
ma este 9körül hívott egy "ügyfél"!!! :-)
kezdtem örülni, de cserét ajánlott az Alfáért!!!

...EEEEEEZZZT!!!!...

aaaajh, hát minek ez nekem??? ;-D

amúgy is rá kellett volna fizetnem majd 1 millát!!!
afri26-11-2009 23:37:45 // 88795
nálam is szarakodik, azt hittem be sem tölti az írásomat!!! ;-)
Marklar15526-11-2009 23:37:35 // 88794
ááá
Elkűldtem mailben...
Marklar15526-11-2009 23:35:37 // 88793
Haldoklik a kuplung munkahengered:)
Jahh
Keresd meg Johnson nevü tagot.
Akar ő mostanában 155 öst:)
Marklar15526-11-2009 23:34:29 // 88792
Hmmm.
S mi lett a képpel???
Meg miért is 3x?
Amúgy csak nálam akadozikk az amore?[img1]
afri26-11-2009 23:33:04 // 88791
sziasztok!
tudna nekem vki segíteni?? :-)
olyan gondom van, vagyis az Alfámnak, hogy tegnap óta azt vettem észre, ha hosszabb ideig van benyomva a kuplungom (több másodpercig), akkor bennt marad, magától nem jön vissza, csak ha a lábammal alányúlok és visszahuzom! de utána műxik megint frankón! és télleg csak akkor marad bennt (de akkor se padlón, csak olyan félúton megáll visszafelé), ha tovább van benyomva!!! :-(((
... szerintetek mi lehet a bibi???
levegős lenne, vagy mi a rák???! ... mert egyébként nem csuszik, meg ott emel ki ahol kell!!!
válaszokat előre is köszönöm!!! ;-)
Marklar15526-11-2009 23:32:20 // 88790
Longi
Ezek mennének a packban.
Jók?
[img1][img2]
Mielött valaki...
Féknyergek, Clin, virág, távcső nincs benne:)
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.