Forum >> 155
Buksi13-01-2010 18:29:25 // 91189
Mint pl. a 155-ben! ;-))
cac13-01-2010 18:14:08 // 91188
Szerintem is. Meg is dicsérem majd nekik személyesen. :)
Egyébként kiderült, hogy a 35/55 watt nem is konkrétan az izzó teljesítménye, hanem a gyújtótrafóé. Mi több, sok esetben az 55 watt csak egy kifelé szimulált érték. Olyan kocsikban használják ezt, ahol az elektronika érzékeli, ha kiégett az izzó.
Egyébként kiderült, hogy a 35/55 watt nem is konkrétan az izzó teljesítménye, hanem a gyújtótrafóé. Mi több, sok esetben az 55 watt csak egy kifelé szimulált érték. Olyan kocsikban használják ezt, ahol az elektronika érzékeli, ha kiégett az izzó.
afri13-01-2010 18:09:48 // 91187
ez egy jó kis oldal, mindent leírnak!!! ,-)
Fairlane13-01-2010 18:08:36 // 91186
Kár, hogy a fényképező ótómatán állít fehéregyensúlyt ;)
atesssz13-01-2010 18:00:50 // 91184
Fairlane13-01-2010 17:57:39 // 91183
Sztem a hatos már túl kék
atesssz13-01-2010 17:57:09 // 91182
Fairlane13-01-2010 17:55:58 // 91181
Nem, bár nem lepődök meg :)
atesssz13-01-2010 17:55:00 // 91180
Remélem azzal tisztában vagytok, hogy a SiemensHID-nek semmi, de semmi köze sincs magához a Siemens márkához.
cac13-01-2010 17:54:07 // 91179
Nemtom, valamiért ez maradt meg. :)
Akkor H1...ez a kettő ismerős. :)
Itt vannak a H1-es cumók. A fenti 2 HD-s gyártmány 35 wattos. Ezek akkor jók is lennének nekem.
Sajna a 6000k-s drágább, de tudtommal azzal jobbak lesznek a látási visznyok.
Akkor H1...ez a kettő ismerős. :)
Itt vannak a H1-es cumók. A fenti 2 HD-s gyártmány 35 wattos. Ezek akkor jók is lennének nekem.
Sajna a 6000k-s drágább, de tudtommal azzal jobbak lesznek a látási visznyok.
afri13-01-2010 17:49:37 // 91178
MÁR MEGY A TEGNAP BELINKELT TUNINGOLDAL, ahol turbósítanák a kocsimat!!! :-)
de már lebeszéltetek róla, és egy komoly turbósítás télleg jóval drágább, ... a sokszorosa a 2-300 ezer forintnak, amennyiért csinálták volna!!!
azért nem rossz alkatrészárak vannak szerintem!
a képeket nézzétek meg azért, nem semmi adatok vannak mellettük!!!
a videókat pedig FELTÉTLENÜL nézzétek meg, azon belül is a fiat punto GT-t!!! iszonyatosan megy, 300LE!!!!!!!
de már lebeszéltetek róla, és egy komoly turbósítás télleg jóval drágább, ... a sokszorosa a 2-300 ezer forintnak, amennyiért csinálták volna!!!
azért nem rossz alkatrészárak vannak szerintem!
a képeket nézzétek meg azért, nem semmi adatok vannak mellettük!!!
a videókat pedig FELTÉTLENÜL nézzétek meg, azon belül is a fiat punto GT-t!!! iszonyatosan megy, 300LE!!!!!!!
Fairlane13-01-2010 17:48:50 // 91177
Amugy én itt vettem az enyém, most siemenset árulnak...
afri13-01-2010 17:44:20 // 91176
jahh, nekem is 6000Kelvines 55W-os van a gépben, de a törvények miatt kicserélem majd az izzókat 4000Kelvinesre, az sárgább, hátha nem tűnik fel a zsaruknak, és majd a műszaki vizsgán se!!! :-)
Fairlane13-01-2010 17:40:25 // 91175
1., Ennyi. Lásd bővebben itt
A legnagyobb nehézség, hoyg át kell fúrni a lámpák belső takaróműanyagját, meg el kell helyezni a ballasztokat.
2., Sztem az olcsók kb egyformák, nemigen van nagy márka köztük. Ami meg siemens, meg hella, annak az árábol veszel három olcsót....
3., A hivatalos álláspont az, hogy fényszórómosó, meg automata fényszóróállítás nélkül megbasz a rendőr száraz gumibottal :)
Műszakin ettől kezdve vagy kiszeded, vagy drágább...
Sztem a szinhőmérsékletnek meg a fókuszpontnak nemsok köze van egymáshoz. Állitólag a 4300K-5000K köztiekkel látni legjobban, esőben meg pláne.
Nekem 4300as vmi noname van jó kétéve. Azalatt az egyik trafót kellett cserélnem, mert feldobta a talpát. Egyébként szerintem bármilyen halogénhez képest ég és föld, sokkal jobban látni vele én ajánlom. Ami valamennyire fényvisszaverő festékkel van festve, pl táblák, útburkolati jel, az szinte világít éjjel.
A legnagyobb nehézség, hoyg át kell fúrni a lámpák belső takaróműanyagját, meg el kell helyezni a ballasztokat.
2., Sztem az olcsók kb egyformák, nemigen van nagy márka köztük. Ami meg siemens, meg hella, annak az árábol veszel három olcsót....
3., A hivatalos álláspont az, hogy fényszórómosó, meg automata fényszóróállítás nélkül megbasz a rendőr száraz gumibottal :)
Műszakin ettől kezdve vagy kiszeded, vagy drágább...
Sztem a szinhőmérsékletnek meg a fókuszpontnak nemsok köze van egymáshoz. Állitólag a 4300K-5000K köztiekkel látni legjobban, esőben meg pláne.
Nekem 4300as vmi noname van jó kétéve. Azalatt az egyik trafót kellett cserélnem, mert feldobta a talpát. Egyébként szerintem bármilyen halogénhez képest ég és föld, sokkal jobban látni vele én ajánlom. Ami valamennyire fényvisszaverő festékkel van festve, pl táblák, útburkolati jel, az szinte világít éjjel.
atesssz13-01-2010 17:31:23 // 91174
Mért H4-es kell neked? 155-be nem H4-es való.
Színhőmérsékletbe a legjobb a 6000 és 8000 Kelvines.
A halogén izzó esetén nem tudok fókuszpont eltolódási problémákról, viszont annyit tudok, hogy ne vegyél bele 100W-os izzót, mert hűtés hiánya miatt folyton meg fog roppanni az izzó.
Színhőmérsékletbe a legjobb a 6000 és 8000 Kelvines.
A halogén izzó esetén nem tudok fókuszpont eltolódási problémákról, viszont annyit tudok, hogy ne vegyél bele 100W-os izzót, mert hűtés hiánya miatt folyton meg fog roppanni az izzó.
cac13-01-2010 17:16:14 // 91173
Skacok!
A xenon csak ennyi lenne?
1. Simán berakom a meglévő lámpatestbe a H4-is pilácsot, elékötöm azt a dobozt, és lőn világosság?
2. Számít ebben a témában a márka, vagy tök mindegy?
3. Ismét színhőmérséklet téma. Anno amikor halogén izzót vettem, az eladó tisztában volt vele, hogy a szeretett 155ünkben bizony projektorlencse van. Ő nem is tanácsolta a magasabb színhőjű izzó használatát, mert nagyobb hullámhossz esetén eltolódik a fókuszpont, és a lencse hatékonyságát veszti. Szóval van erről bármilyen hivatalos álláspont?
Előre is köszi a válaszokat!
A xenon csak ennyi lenne?
1. Simán berakom a meglévő lámpatestbe a H4-is pilácsot, elékötöm azt a dobozt, és lőn világosság?
2. Számít ebben a témában a márka, vagy tök mindegy?
3. Ismét színhőmérséklet téma. Anno amikor halogén izzót vettem, az eladó tisztában volt vele, hogy a szeretett 155ünkben bizony projektorlencse van. Ő nem is tanácsolta a magasabb színhőjű izzó használatát, mert nagyobb hullámhossz esetén eltolódik a fókuszpont, és a lencse hatékonyságát veszti. Szóval van erről bármilyen hivatalos álláspont?
Előre is köszi a válaszokat!
Buksi13-01-2010 16:41:11 // 91172
Attól még elmehet, hogy bekapja! :-DD
Fairlane13-01-2010 16:37:31 // 91171
Ha ő megy el, akkor nem ő kapja be :D
Fairlane13-01-2010 16:36:56 // 91170
Ez valami elbaszott pezsó? :D
Buksi13-01-2010 16:12:39 // 91167
Én még csak most jövök! :-))
Buksi13-01-2010 16:12:06 // 91165
Ez jó duma! :-D
SD13-01-2010 16:07:49 // 91163
na mára kifingott a topic:)
Fairlane13-01-2010 13:46:06 // 91161
A nap mondása:
Az elv olyan, mint a fing: tartja az ember, amíg tudja.
:D
Az elv olyan, mint a fing: tartja az ember, amíg tudja.
:D
SD13-01-2010 13:23:30 // 91160
Megélhetési pártállású:D
Fairlane13-01-2010 13:17:07 // 91158
A Tannenbaum-féle számítógép hálózatok c könyvben van egy ilyen mondás, hogy:
"sose becsüld alá az autópályán száguldó, wincseszterekkel megrakott kamion adatátviteli sebességét " :DDD
"sose becsüld alá az autópályán száguldó, wincseszterekkel megrakott kamion adatátviteli sebességét " :DDD
András bácsi13-01-2010 13:13:48 // 91157
Nem onnan plagizáltam, mert ugye nekem olyan nem jön be. :)
SD13-01-2010 13:13:02 // 91156
Ez az Est FM szövege:D
SD13-01-2010 13:12:44 // 91155
Versenyeztessük apáinkat:D:D:D De én már máshol lakom, és otthon nekünk is van egy könyvünk:D:D:D
De azért egy könyvből keresni elég lassú az átviteli sebesség miatt... mire tárolóba rakja az ember a szükséges infókat, és még nem beszétünk a fals keresésekről.
De azért egy könyvből keresni elég lassú az átviteli sebesség miatt... mire tárolóba rakja az ember a szükséges infókat, és még nem beszétünk a fals keresésekről.
András bácsi13-01-2010 13:07:28 // 91154
Mert neked csak egy barátod van: a gugli.
Thomika13-01-2010 12:54:58 // 91153
No annyira már szűkül a II.155 tali időpontja, hogy április második felében lesz! Ezt kéretik beírni naptárba!! :))
Thomika13-01-2010 12:52:36 // 91152
:) Nálunk is most ez lesz, bár egy 2x nagyobb helyen már csak megoldjuk majd :)
Fairlane13-01-2010 12:46:21 // 91151
Nálunk a költözés óta dobozokban áll 2,5 m3 könyv.
Asszem könyvespolcot kéne csinálni..... :D
Asszem könyvespolcot kéne csinálni..... :D
Thomika13-01-2010 12:39:15 // 91150
Nálunk ez egyszerű, leemelem a polcról a keresett könyvet és kész :) Apámnak szinte egy könyvtárnyi gyűjteménye van. Szó szerint egy másik kis háznyit elfoglal. ;)
SD13-01-2010 11:47:56 // 91147
de mennyire szar hogy nem lehet semmit megtalálni ami net előtti időből van, újság cikk vagy bármi... ez kb új időszámítás ie. és iu. :D
SD13-01-2010 11:47:09 // 91146
Na ettől tartok én is ha erre rájönnek a guglisok akkor jobb lesz megint könyveket bújni:D Bár ebből kiindulva nem elképzelhetetlen hogy a történelem megmásítása már régi tanálmány:) és régebbi adathordozókon is előfordul, pl történelem könyv:)))
Fairlane13-01-2010 11:37:15 // 91145
Akkor az nem is létezik :)
SD13-01-2010 11:36:37 // 91144
Én hiába gondolkodok ha nincs benne a gugliban?:D:D:D
András bácsi13-01-2010 11:30:51 // 91143
Gondolkodjá' vazze.
SD13-01-2010 11:30:18 // 91142
Azt nem vágom:)
András bácsi13-01-2010 11:27:49 // 91141
Nem pont erre gondoltam. A nem publikus részére.
SD13-01-2010 11:26:19 // 91140
hát van pár ilyen kihelyezett intézmény manapság... pl: az épp visszatérni készülő ausztrál-frizbi... hogy azok is mekkora egy kártékony banda...
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
3
Guests3
761
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?

