Forum >> 156
Cs.Alfa17-06-2007 16:44:14 // 39407
A Keleti Végen írtam neked...
Trombozis17-06-2007 16:38:44 // 39406
:-) Nem hívtalak. Azt sem tudom merre van a telóm. Hosszú hétvégém volt. Nem sok minden maradt bennem. Még érzem a piaszagomat.
Cs.Alfa17-06-2007 16:36:02 // 39405
jaja,bocs,félreolvastam..:-)))))
Cs.Alfa17-06-2007 16:35:06 // 39404
Mármint én? Hívtál?Nem csergett
Trombozis17-06-2007 16:33:41 // 39403
Lehet nem olvasom innen tovább, mert kezdek mérges lenni. Remélem sikerül feltárni a hiba okát. A manuszt meg hívogasd. Írj neki SMS-t, hogy remélem azért nem veszed fel, mert már meghaltál.
Cs.Alfa17-06-2007 15:26:02 // 39402
Sziasztok! SOS!!!!!
Síkba köszörülték a hengerfejet,tömítést cseréltek,összerakták.ha bekapcsol a klíma,leáll a motor.
Mi a franc lehet a baj?
Valamit rosszul raktak össze?De úgy viselkedik,mintha az aksi halt volna meg.De mondom,tettem bele újat,és egy másikról még be is bikáztuk.A moci alig-alig fordul el...
Ha meg elindul nagy nehezen,a klíma bekapcsolásakor leáll a moci.Akkor is leáll,ha csak fékezek és lelassítok!
Síkba köszörülték a hengerfejet,tömítést cseréltek,összerakták.ha bekapcsol a klíma,leáll a motor.
Mi a franc lehet a baj?
Valamit rosszul raktak össze?De úgy viselkedik,mintha az aksi halt volna meg.De mondom,tettem bele újat,és egy másikról még be is bikáztuk.A moci alig-alig fordul el...
Ha meg elindul nagy nehezen,a klíma bekapcsolásakor leáll a moci.Akkor is leáll,ha csak fékezek és lelassítok!
bonyesz17-06-2007 15:25:27 // 39401
156-os Alfa fejtámla vezetö és anyos ülés felöli leszerelésébe kérem a segitségeteket.Tekerem csavarom egyszerüen nembirok vele.
Nyirkos17-06-2007 14:06:25 // 39400
Igen, elég tökölős volt a cseréje. De akkor megnyugszom, hogy nem csak nekem. :)
Talán kicsit jobban "ugrik", de tényleg minimális a különbség, én nem érzem, csak a leírásokban olvastam, mert ugye, gyorsabban kap levegőt a motor.
Talán kicsit jobban "ugrik", de tényleg minimális a különbség, én nem érzem, csak a leírásokban olvastam, mert ugye, gyorsabban kap levegőt a motor.
Liquid17-06-2007 14:03:34 // 39399
aha, lehet én is bepróbálom ezt. Semmiképp sem akarnék sokkal nagyobb hangot. És a motor reakciói változtak?
Liquid17-06-2007 14:02:32 // 39398
látom te is megszenvedtél a légszűrőházzal
Nyirkos17-06-2007 14:00:57 // 39397
Kicsit mélyebb, öblösebb, de azért ne gondolj nagy változásra.
De szerintem szebb. :)
De szerintem szebb. :)
Nyirkos17-06-2007 14:00:04 // 39396
Én is már közelítek a végéhez, csak még fényképeznem kell párat. :)
Liquid17-06-2007 13:59:40 // 39395
kisseé szabadabb áramlásúnak tűnik :)
Mennyire lett más a hangja?
Mennyire lett más a hangja?
Nyirkos17-06-2007 13:58:25 // 39394
Liquid17-06-2007 13:57:10 // 39393
igen, pár napja bevertem mindent. Teccik az alapgondolat. Eddig azért nem töltögettem, mert nem lehetett módosítani/törölni.
Nyirkos17-06-2007 13:55:20 // 39392
Azt nem, de a rezonátorcsövet, ami bemegy a szűrőházba, azt lecseréltem a Polótól kapott V6 rezonátorcsövére, vagy inkább "csövecskéjére" Sokkal kisebb, és nem olyan tekergőzős, mint a sima 1.6-1.8.2.0-ban. A hangja is szebb, és több levegőt is kap állítólag, és gyorsabban.
Pont most akarom feldobni a Blog-ba.
Ti töltögetitek a blogot?
Pont most akarom feldobni a Blog-ba.
Ti töltögetitek a blogot?
Liquid17-06-2007 13:52:03 // 39391
az alfa156.net-et nézegettm és láttam, ergy olyat hogy kiszerelve a légszűrőből a középső csövet javul a motor reakciói alacsony fordulatszám mellett.
Mi a véleményetek erről? Próbálta már valaki?
Ill. van-e más hatása?
Mi a véleményetek erről? Próbálta már valaki?
Ill. van-e más hatása?
Attie16-06-2007 22:55:36 // 39390
Mondjuk 10 évig tanultam franciául, de nem szerettem és eléggé csak alapszinten tudok már :(
Viszont én most is csak egy biztit látok a leírásban hozzá. Elvileg a kormány alatt lévő biztosíték dobozon az alsó sorban a középső 10A-s.
Viszont én most is csak egy biztit látok a leírásban hozzá. Elvileg a kormány alatt lévő biztosíték dobozon az alsó sorban a középső 10A-s.
BeeGee16-06-2007 22:45:49 // 39389
Hát olasz kocsihoz milyen lenne?? :D
Holnapra megnézem neked, ha nem boldogulsz vele.
Holnapra megnézem neked, ha nem boldogulsz vele.
Attie16-06-2007 22:40:40 // 39388
Na akkor még egyszer átnézem a manualt.
Kár hogy franciául van :))
Kár hogy franciául van :))
BeeGee16-06-2007 22:39:20 // 39387
Pöccre ugyanez volt a panaszom, és a szervizben azt mondták, h csak biztosítékot cseréltek. Utána működött. Ennél többet nem tudok elmondani :)
Attie16-06-2007 22:13:35 // 39386
Hmmm hmmm... külön biztosíték van a bekapcsoláshoz, meg a sebesség tartásához?
Ugyanis azt csinálom amit leírtál, de hiába pöckölöm a + felé (közben benyomva a gázpedál ugye? :-) ), ha elengedem a gázpedált, akkor lassul az autó :( De közben meg világít a zöld piktogram.
Volt, hogy nem világított a zöld sem. Biztosítékot cseréltem, aztán jó lett. Aztán következő úton megint nem világított. Kivettem a biztit, ugyanazt visszaraktam, akkor megint világított a zöld. Valami rosszul érintkezhet a bizti táblán.
Szóval ha külön bizti a sebesség tartása akkor happy vagyok, mert csak kontakt hiba :)
Ugyanis azt csinálom amit leírtál, de hiába pöckölöm a + felé (közben benyomva a gázpedál ugye? :-) ), ha elengedem a gázpedált, akkor lassul az autó :( De közben meg világít a zöld piktogram.
Volt, hogy nem világított a zöld sem. Biztosítékot cseréltem, aztán jó lett. Aztán következő úton megint nem világított. Kivettem a biztit, ugyanazt visszaraktam, akkor megint világított a zöld. Valami rosszul érintkezhet a bizti táblán.
Szóval ha külön bizti a sebesség tartása akkor happy vagyok, mert csak kontakt hiba :)
BeeGee16-06-2007 21:16:40 // 39385
Ilyen nekem is volt, biztosíték csere megoldotta. Ne kérdezd h melyiket :)
GEORGE16-06-2007 21:13:16 // 39384
tehát .-)
Bekapcs ON- ba.
Aztán 3 4 5 6 fok ban mükszik.
Ha eléred a kivánt sebességet akkor a +/- gombon nyomsz egy +-et. elengeded a gázpedált és tartania kéne a sebességet.
Ha müködik és mondjuk elözől eggyet és gázt adsz lábbal akkor gyorsulni fogsz, aztán ha elenged a pedált vissza lassúl az elözőleg beállitott értékre.
Ha lassítasz majd utána megnyomod a kar végén a gombot utána vissza gyorsit az elözőleg megjegyzett sebességre.
Bekapcs ON- ba.
Aztán 3 4 5 6 fok ban mükszik.
Ha eléred a kivánt sebességet akkor a +/- gombon nyomsz egy +-et. elengeded a gázpedált és tartania kéne a sebességet.
Ha müködik és mondjuk elözől eggyet és gázt adsz lábbal akkor gyorsulni fogsz, aztán ha elenged a pedált vissza lassúl az elözőleg beállitott értékre.
Ha lassítasz majd utána megnyomod a kar végén a gombot utána vissza gyorsit az elözőleg megjegyzett sebességre.
GEORGE16-06-2007 21:10:01 // 39383
Nalátod nem is volt olyan nehéz :-)
Lujo16-06-2007 21:08:02 // 39382
Gyönyörű ez az új jel, nekem is ilyen kell. :) Sajna viszont nekem hátra is... azt hogy lehet cserélni?
Mike.16-06-2007 20:33:43 // 39381
Nekem a hőlégfúvót javasolták és utána óvatosan feszegetni.
Attie16-06-2007 19:59:46 // 39380
Urak, van egy olyan gyanúm, hogy valami gebasz van a tempomatommal. Hogyan kell működésre bírni? :)
Elfordítom ON állásba. Ekkor elkezd világítani a kis zöld piktogram a műszerfalon. Na és utána mi jön? Mert én fordítgatom + meg - irányba is a pöcköt, de nem történik semmi. Meg ha a kar végén levő gombot megnyomom akkor sincs semmi :(
Elfordítom ON állásba. Ekkor elkezd világítani a kis zöld piktogram a műszerfalon. Na és utána mi jön? Mert én fordítgatom + meg - irányba is a pöcköt, de nem történik semmi. Meg ha a kar végén levő gombot megnyomom akkor sincs semmi :(
Liquid16-06-2007 19:14:46 // 39379
Eddig jó...:) Majd lassan átfújjuk ismét lakkal meg asszem a hátsót is mert megrepedt a lakk azon is. De annak a színe még jó csak újra kell lakkozni.
Jata16-06-2007 19:13:31 // 39378
Hejes.Egy alfának mindent, igaz fater?
Nyirkos16-06-2007 19:13:11 // 39377
Igen, olvastam a felújításos dolgot. :)
És, bírja még?
És, bírja még?
Nyirkos16-06-2007 19:12:37 // 39376
Jah, nyűgös is voltam, de annyira rá voltam már állva a cserére, hogy elhoztam.
Liquid16-06-2007 19:12:26 // 39375
wazz, az nemkevés. Nekem ősszel 5000-et mondtak a Rieglernél. De inkább felújítottam.
Jata16-06-2007 19:11:23 // 39374
Jólátt vertek hawerom! :-)))
Nyirkos16-06-2007 19:07:40 // 39373
Hát, mikor rendeltem még 5.500-at mondtak rá, tegnap, mikor elhoztam már 6.600 lett. De szerintem, ez nekem már örök élet.
Liquid16-06-2007 19:05:57 // 39372
Ügyes! Nagyon szép lett. Bontóban vetted a jelet? Mennyi volt?
Nyirkos16-06-2007 19:05:38 // 39371
Megfúrtam, benyúltam csavarhúzóval a kis lyukakon, és óvatosan feszítettem kifelé. Annyit engedett, hogy egy szikével körbe tudtam vágni a kétoldalú ragasztót.
Megkezdeni rossz egy kicsit, de nem vészes.
Megkezdeni rossz egy kicsit, de nem vészes.
lausz16-06-2007 19:01:00 // 39370
megfúrtad,és lefeszegetted?vagy hogy?
Nyirkos16-06-2007 18:47:43 // 39369
Lujo16-06-2007 16:31:34 // 39368
Köszi a pdf-et Nyirkos! :)
Cs.Alfa16-06-2007 15:37:51 // 39367
Hát ezt szeretném,csak nem érem el....
Nyirkos16-06-2007 15:19:07 // 39366
Szerintem vidd vissza a szerlőhöz, ordibáld le a fejét, és mondd meg neki, hogy addig el se mozduljon az Alfa mellől, ameddig nem oldotta meg a gondot!
Cs.Alfa16-06-2007 14:59:08 // 39365
De úgy viselkedik,mintha az aksi halt volna meg.De mondom,tettem bele újat,és egy másikról még be is bikáztuk.A moci alig-alig fordul el...
Cs.Alfa16-06-2007 14:56:32 // 39363
erre gondolok én is,de ha már beindult és a klíma is elindul,miért áll le menet közben? Ill.akkor ha csökkentem a sebességet,qasi fékezek...?
Adrián16-06-2007 14:56:19 // 39362
Testkábel nem lett bántva?
Nyirkos16-06-2007 14:55:22 // 39361
Gyújtási sorrend jó?
A kábelek? Trafók? meg kéne mérni őket. Lehet, ott a gond.
Ha már be sem akar indulni, akkor még az alapjárat elptt van a probléma.
A kábelek? Trafók? meg kéne mérni őket. Lehet, ott a gond.
Ha már be sem akar indulni, akkor még az alapjárat elptt van a probléma.
Cs.Alfa16-06-2007 14:55:07 // 39360
Tegnap hoztam el a szerelőtől,ma nem tudom elérni..
Cs.Alfa16-06-2007 14:53:43 // 39359
Bebikáztuk másik aksiról is és alig-alig akart beindulni.Nincs valami rosszul összedugva?Esetleg alapjárati gond?
Adrián16-06-2007 14:53:31 // 39358
Mielött nekem is kuka lett az aksi ezt feltétlen kiszűrték azt ne kérdezd hogyan de jó vill. szerelő vágja ezt!
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
1
Guests1
574
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?








