Forum >> 156

Adrián08-04-2009 21:53:04 // 92557
A gyári akkuk 3-4 év után megköszönik a részvételt nálam is igy volt!
Erhard 242 (Pure Energy)08-04-2009 21:51:09 // 92556
hm...ha sokat áll a gázolaj eltűnik akkor az 5. tekerésre indul be kb...az én autómba ami 3 éves volt kukás volt az akku...
Skodra08-04-2009 21:48:22 // 92555
Amúgy megnéztem a 1.9jtd 16V 156-ot..Óra szerint 40EKm van benne,a kuplungpedálon a gumi elég kopott,de ami rosszabb ,csak harmadik önindózásra indult be,elég keservesen tekerte,lehet csak aksi szar már 4.5 éves??!!Nem volt kékes szinű a füst ,sőt szinte nem is látszott hogy füstöl,nekem a benzines jobban adja kifelé.Jobb eleje sérült volt sárvédő+ mocitető festve volt telibe de szépen megvan csinálva.
Dévid08-04-2009 21:47:38 // 92554
Mint a Die Hard 3-ban látható, a biztosítéktáblából ki kell piszkálni a biztiket,aztán már nincs is esp, abs, ebd, thc...
admirális08-04-2009 21:46:40 // 92553
Kihúzod az ide vonatkozó biztosítékot. Amíg nincs biztosíték benne, hibaüzenet figyelmeztet arra, hogy ki van kapcsolva az ABS-ASR-menetstabi hármasa, de ha visszateszed, azonnal hibajel nélkül működni kezd újra.
Dévid08-04-2009 21:42:47 // 92551
Enyém is "ezeréves" technika... Öreg, de legalább nem megbízható. :D
admirális08-04-2009 21:41:27 // 92550
Tudom, bár azért ha muszáj, egy kis csellel azt is agyon lehet ütni:)
ALFI15608-04-2009 21:41:27 // 92549
Szerintem nem.Ha kikapcsolom a kipörgésgátlót (ASR) a menetstabilizátor (ESP) ugyan úgy fogja az autót.Télen havasúton próbálgattam.
Erhard 242 (Pure Energy)08-04-2009 21:41:24 // 92548
hf tömítés átégett...
Adrián08-04-2009 21:41:24 // 92547
Nem feltétlenül nem minden ASR es autóban van ESP
Skodra08-04-2009 21:40:12 // 92546
igen kell,,sajnos! jött hibaüzi is,examinerre tettük,azt irta 2. hengernél gyújtáshiba,néha ki ki maradozik,főleg alapjáraton lehet észrevenni.Fordulaton jónak tűnik. Ez van sajna.Holnap megnézem a gyertyát+ a kábelt.Hogy összefüggésben van-e a vízmelegedéssel nem tom.
ALFI15608-04-2009 21:39:09 // 92545
Ahogy Adrián írta.És a menetstabilizátort nem lehet kikapcsolni.
admirális08-04-2009 21:39:02 // 92544
Tudom, de együtt vannak.
admirális08-04-2009 21:38:11 // 92543
Nekem sem. Ez még az ős-156 az előző századból:)).
Adrián08-04-2009 21:37:01 // 92542
Az ASR nem egyenlő ESP !
Dévid08-04-2009 21:36:42 // 92541
Akkor az enyémben tutira nincs, mert még gomb sem található ott. :)
admirális08-04-2009 21:31:33 // 92540
A sebessébváltó kartól hátra felé vannak gombok (tükör állítás, köüdlámpák). És ha a gombok közül a legutolsóra rá van írva hogy ASR OFF, akkor van benne, ha nincs rajta semmilyen felirat, akkor nincs.
linzenbold08-04-2009 21:05:10 // 92539
Sziasztok!!! lenne egy olyan kérdésem hogy azt honnan lehet megtudni hogy az autóban van e menetstabilizátor????
ALFI15608-04-2009 20:43:33 // 92538
Előre is isten éltessen!Holnap úgy is tele lessz az oldalad.
ystuc08-04-2009 20:39:20 // 92536
Kollégámnak ugyan ez volt a problémája, igaz, egy 10 éves Opel Astrán, de ezexerint létezik. Ő spec kiszerelte és eladta, azt mondta vesz bele majd valami márkásabbat. Ezen kívül passzolok.
Piritu - 1.000.00008-04-2009 19:49:10 // 92535
Szép estét mindenkinek!
palroby08-04-2009 18:44:37 // 92534
Üdv cartársak!

Van-e itt valaki olyan aki ismeri a vez mód lelki világát?
Ha van kérem jelezze mert lenne pár kérdésem!
Előre is köszi!
dg101708-04-2009 18:31:33 // 92533
sziasztok .... létezik az hogy xenon bezavarja a rádiót????
mit kell tenni vele ??
Erhard 242 (Pure Energy)08-04-2009 16:25:40 // 92532
nem úgy értem kell e hozzá tölteni :D
Cgo08-04-2009 16:23:10 // 92531
ilyen nincs, mar 200 eves (bocs...) 156-kat is lopjak??? :((
Cgo08-04-2009 16:21:52 // 92530
a tied biztos nem kopog :) en most utalok elindulni es fekezni...
Mount197608-04-2009 14:35:41 // 92529
Ha már riasztó téma, elmesélem, hogy épphogy megmaradt az autóm. Szétcsapták a jobbos zárat, a csomagtartó zárját. Persze bejutottak a kocsiba. Most voltam a riasztósoknál, ott is zárcsere. Van valakinek tapasztalata, hogy mi a jó lépés most? Teljes zárcsere immóval? Mibe fáj ez a mutatvány? Vagy hagyjam az egészet? Váltózáram is van, talán az segített... talán az immó. A szomorú az egészben, hogy észre sem vettem, hogy mi történt csak akkor amikor a kormány alatti műanyagburkolat az ölembe esett... Akkor néztem szét. Tuti, hogy előkészítették, másnap már nem lett volna meg. Hogy az a................XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX!
ystuc08-04-2009 13:54:40 // 92528
2 órát ültem ma a dugóban. Ennyi idő alatt sikerült Tökölről visszajönnöm Bp-re. Jó volt... :-)
Cgo08-04-2009 13:49:21 // 92527
mindenki autozik?
GTPeti08-04-2009 09:25:17 // 92526
Ja OK, ha No-ban él az más. Az a tiszta, ha itt (No-ban) jelenti be. Csak ugye nem két fillér (cent) az adó+bizt...
Skodra08-04-2009 09:22:11 // 92525
Eléggé világos szinű!! a kiegyenlítőtartályból eltűnik a víz,de amikor lecsavarom a kupakot ,és és levegőt kap akkor visszajön.....-)
Adrián07-04-2009 22:37:42 // 92524
Az ár az meleg pite: én az az enyémet törésmentesen ilyen használattal és törödéssel ki van zárva hogy 3.6 mill alatt eladnám! Kinti az enyém is de a németek sem hülyék a jót ott is meg kell fizetni 3.5 hónapig keresgéltem mire felszereltségben szinben km-ben megtaláltam ami nekem kellett! Persze lehet kapni "olcsó" pénzért is de attól csodát várni nem szabad!Itthon magyarországon tulajdonképpen le vannak osztva a lapok szerintem túl sokst nem adhatttak el belőle a többi az import ! Érdemesebb kint keresgélni mert merőben más körülmények között használják az autóikat és nem feltétlen próbálnak hülyének nézni!
Karakot07-04-2009 21:10:03 // 92523
Miért kéne vállalnia a regadót? Hoyg jön az a képbe? Vagy vesz egy németet, vagy egy magyart. Mindegy neki, hogy német vagy magyar a rendszáma. Nem akar ő német kocsit itthon honosítani.
Attie07-04-2009 21:09:18 // 92522
OK, köszi :)
Hardy07-04-2009 20:47:33 // 92521
Én közel 1,5 év alatt 800000 Ft-ot locsoltam rá. Igaz ebbe extrák is vannak.
Erhard 242 (Pure Energy)07-04-2009 20:47:07 // 92520
ülésgarnitúra, alufelni 2x :DDD
Erhard 242 (Pure Energy)07-04-2009 20:45:54 // 92519
kimaradt a hátsó, hátsó keresztlengőkar, fékolaj, szervóolaj, váltóolaj...
GTPeti07-04-2009 20:42:51 // 92518
árakat nem írok mert nem emléxem :DDD
Jó kifogás sose rossz. :)))
Erhard 242 (Pure Energy)07-04-2009 20:38:35 // 92517
Régi autómon Kill-Bill-en cserélve 60e km alatt:

- Vezérlésszett + vízpunyesz
- első lengőkarszett+ stabrúd
- első-hátsó komplett fék
- Tárcsa + 1x sporta cserélve
- első fékbetét + 1x mert csikorgott, 2x már Tresort idegesíti (nem eléggé mert nem cserélte:)
- Vízhűtő avét
- Szívótoroknál a cső elrepedt

ennyi
árakat nem írok mert nem emléxem :DDD
Dévid07-04-2009 20:32:38 // 92516
Jóestétkívánok!
Piritu - 1.000.00007-04-2009 20:30:42 // 92515
Szép estét mindenkinek!

(Nürnberg)
GTPeti07-04-2009 20:14:19 // 92514
A mai ugrókódos riasztók többségénél nem kell újratanítani.
Tom1207-04-2009 20:09:00 // 92513
Ja, + természetesen vezérlés...:-)
Tom1207-04-2009 20:07:03 // 92512
Nálam 4 év, 130e km alatt ez így alakult:
Rögtön az elején:
LMM, alapj. motor
kicsit később:
a seb.-váltó alatti "kulisszában" keveredett össze valami kapcsoló szerkezet
utána:
fék tárcsák elöl
fék betétek elöl 2x /2+2/ - hátul 1x /2/
ködlámpa
kulcsszekrény /zárlat/
alsó + felső lengőkarok + hátsó
szívótorok
bal hátsó ablak /ajtó nyitáskor törött ki/
termosztát

Ez eddig 930e körül van, de kevesebb is lehetne, ha... ...utólag könnyű "okosnak lenni" :-)

A gumik, olaj, szűrők nincs benne, mert az természetes, de egyébként kb. 3 garnitúra gumi, az olaj nagyjából 10e km-ként cserélve...
Attie07-04-2009 20:01:03 // 92511
Ugrókódosnál sem?
Csak azért kérdezem, mert a 155-nél volt hogy szarakodott a riszató, és kulccsal kellett elzárni a motortérben. Aztán a riasztós elemet is cserélt és utána magyarázott nekem valamit valami újratanításról.
kopikon15607-04-2009 20:00:46 // 92510
Kösz
kopikon15607-04-2009 19:58:15 // 92509
Órás is simán cserél benne ellemet
GTPeti07-04-2009 19:57:05 // 92508
Nincs, cserélj nyugodtan.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.