Forum >> 156

Tackry27-04-2009 22:57:31 // 93557
Olvasd el mondeos barátunk elméletét erről.:))))
GEORGE27-04-2009 22:54:39 // 93556
Az a VW-s ismerősöd nagyon vághatja :-))))
Én már 88 óta autózom, de még sose hallottam olyanról, hogy az autókon van olyan hely kialakítva, ahova a vadriasztót lehet tenni.

Inkább hidd el, hogy egy haszontalan bizb.sz......

a vad és az autók találkozása elég gond mindenkinek.űgondolod hogy ha lenne rá megoldás nem alkalmaznák már réges rég óta?
Tackry27-04-2009 22:51:31 // 93555
Ezt egy mondeos oldalán találtam, de jó szöveg.:)

"Tekintettel arra, hogy most ősszel is van vadászidény és a Mondeosok újra és újra levadászgatnak ezt-azt. Van aki egy macskával is beéri, van aki rókának mondja (mégis jobban hangzik, mind a szomszéd macskáját vallaná be ;-) Tehát mint visszatérő téma megint előkerült a vadriasztó síp kérdésköre. Bár lefogadom, hogy jövőre is lesz egypár Mondeo törés ebből kifolyólag és megint napi téma lesz egy eset kapcsán majd.

Több kollégában felmerült a kérdés, ha ez egy ilyen primitív szerkezettel elkerülhető lenne, akkor miért nem széria felszerelése minden autónak, vagy legalább extraként rendelhető lenne egyes csúcs modellekhez? Volt aki gazdasági oldalról közelítette meg a választ. Ha nincs vadkár, akkor a gyártó elesik a vadbalesetek után fellépő karosszéria elemek kereslete által generált bevételtől. De mi lenne a helyzet, ha bent lenne ez a védelem és mégis bekövetkezne a találkozás? Jönne a pereskedés? Ki tudná megfizetni a jobb ügyvédet? Lássuk be, hogy ebbe a "sufni tuningba" nem érdekelt a gyártó. Nem bizonyítható a hatásfoka és mindig lesz "öngyilkos" hajlamú vad, aki nem úgy viselkedik, ahogy mi emberek elvárnánk tőlük.

De miért várjuk el mástól, hogy tegyen a védelmünk érdekében, ha mi a saját érdekünkbe nem vagyunk hajlandók tenni semmit? A védelemre szánt összeg, gyakorlatilag össze sem hasonlítható a kár értékével. A képen látható sípok 300-500 Ft / párja. Egy nagyobb sebességű találkozás kis dúvaddal, vagy kisebb sebesség, de nagyobb tömegű vad esetén a kár érték számai hasonlóak, csak mögötte ott van még az, hogy EZER Ft.

Egyszerűen nem értem, hogy van, aki már túl van az első ilyen élményén és győzködni kell, hogy tegyen már fel valamit. A másik meg fanyalog, hogy nem szép. Pedig csak akkor látszik, ha négykézláb téblábol a kocsi előtt.

Aztán rájöttem, hogy magam ellen beszélek, amikor győzködöm a kollegákat, erre az általam sem hitelesített tuningra. Hogy is értem ezt? Minél több összetört Mondeo kerül a bontókba, annál olcsóbbak az alkatrészek, annál olcsóbb az enyém fenntartása. De aztán elgondolkoztam. Ha nem beszélem rá ezt a sok Mazsolát, akkor ezek mind a bontóból pótolják a törött elemeket, ami által hiányt generálnak, ami az árak emelkedését hozza magával. Ez nekem nem jó. Úgy, hogy mindenkin sípot akarok látni!!!! Gyerünk fellendíteni a kinai síp gyártást :-)))
"

Elvileg kettőnek kell lenni, érdekes, hogy a mienken egy van...:) És nem az oldalán kellene lennie... Így kellene felrakni:

GEORGE27-04-2009 22:50:30 // 93554
Neked mi bizonyitja, hogy ér valamit?
Azt mondták?

ha mindenáron ragaszkodsz hozzá ragaszd fel valahova a rács mögé....
GEORGE27-04-2009 22:49:06 // 93553
Tudod mennyit érhet az a vadriasztó?
Szerintem semmit se.
A vadak oda vannak szoktatva az út szélére, (sajnos) az összes gabonát kukoricát szállító teherautó oda hullajtja nekik a kajálni valót...
Igazából már el se mennek az autó elöl, pedig igen csak zajosak.
Az állatnak a zajforás ellenkező irányába kéne futni, de még sem teszi, mert hozzászokott, hogy azok a zajos akármik nem bántják.....

Aztán az a vadriasztó egy síp, amit az átáramló levegő szólaltat meg.
Na igen de mekkora sebességnél szólal meg?
mert azt nem hiszem, hogy 40km/h is ugyan azt a hangot produkálja mint mondjuk 120km/h-nál.

Nekem nincs fenn vadriasztó, másnak van és ugyan úgy elütött már vadat.

Szóval nesze semmi fogd meg jól.

( a helyedben viszont tényleg eltüntetném onnan, mert a jelenlegi helyén csúnya )
Liquid27-04-2009 22:37:23 // 93552
baromira értelmetlen, kb. olyan kategória a mint a fogyasztáscsökkentő csodatabletták.
Lehet hogy lehetne hatása mondjuk akkor ha 0 szélre és 60Km/órára lenne belőve, mert mondjuk akkor ad megfelelő utrahangot, de mivan ha nem pont annyival mész?
Totál semmitsemér.
GEORGE27-04-2009 22:21:08 // 93551
Ott van az, keresd csak meg, súgok kicsit :-) Line out
Poló27-04-2009 22:12:55 // 93550
Mert vadriasztót a tecskóban árulnak meg esetleg a homasitában :) :) :)
Számomra tescós jellege lesz az autónak a vadriasztótól. Ha annyira tuti dolog lenne, akkor rajta lenne az autók extra listáján és 10x-es áron lehetne rendelni. De nincsen :))
El tudod azt képzelni, hogy mész az autóddal, átfutna előtted egy őz, ami lendületben van, meghallja a vadriasztót és a pillanat tört része alatt megáll? :D
Tackry27-04-2009 22:08:47 // 93549
Miért ne érne? :)
Poló27-04-2009 22:08:07 // 93548
Most komolyan... Szerinted ér valamit?
Bízz abban, hogy nyom nélkül lejön onnan, talán nem csavarral tették fel :)
Tackry27-04-2009 22:06:35 // 93547
Ez most így vicces, de ha kijön elém egy őz - vagy akár csak egy nyuszi, ugye, George? :) -, akkor már nem lesz olyan poénos.:P
Poló27-04-2009 22:02:13 // 93546
Vedd le a vadriasztót és dobd a pits@ba :)))
Piritu - 1.000.00027-04-2009 22:01:04 // 93545
tudtommal az Alfa gyári rádióihoz lett kifejlesztve, mivel az a 147/156-ban szerintem Blaupunkt gyanúm, hogy a Blau CD tárat szimulálja. A többi Blauhoz is jó lehet, ami tud CD tárat vezérelni.
Tackry27-04-2009 22:00:03 // 93544
Más téma: a vadriasztót nem lehetne máshova átszerelni? Nem valami dízájnos az oldalán.:) Ma hallottam olyant - egy volkswagenestől - hogy van ennek valahol direkt kialakított helye. De hol? :) És ha van, akkor miért az oldalára rakták? :D
Tackry27-04-2009 21:53:17 // 93543
Valaki ma már linkelt egyet, akciósan 16E.:)
Attie27-04-2009 21:53:01 // 93542
Gondlom minden gyári Alfás fejegységhez :)
Piritu - 1.000.00027-04-2009 21:52:13 // 93541
Conrad árulja, ott találtam, csak az nem linkelhető. Ha jól emléxem 179 ójró, tehát nem olcsó mulatság.
Tackry27-04-2009 21:51:43 // 93540
Nem egészen értem. Nem úgy van, hogy a loudlink jó minden fejegységhez? :)
Tackry27-04-2009 21:50:25 // 93539
Azt is írják, hogy 156-os 2004-től stimmel. Árat sem találok.
Attie27-04-2009 21:48:52 // 93538
Végülis most már legalább 6 éve, hogy beletették a 156-okba :) Viszont, ha lenne hozzá normális lemez, akkor ellátná a feladatát.
Ez kb olyan, mint az én 3,5 éves mobilom (Siemens C75). Öreg, de tökéletesen ellátja a feladatát. Nem kell lecserélnem. A feleségemé már 4,5 éves SE K550 ha jól emlékszem. Abbam már egy kicsit kezd rossz lenni az akksi. :-)
Zsolesz27-04-2009 21:46:59 // 93537
Így van nem tévedsz
Liquid27-04-2009 21:44:02 // 93536
ez Tazo gépe ha nemtévedek
Zsolesz27-04-2009 21:42:42 // 93535
Na találtam képet a felnimről. Igaz itt még nem az én autómon feszít felni
Piritu - 1.000.00027-04-2009 21:40:00 // 93534
Mondjuk az se árt a mutatványhoz :-))
Zsolesz27-04-2009 21:38:57 // 93533
Na ez király. Akkor már csak kormánygombok kellenek :))
Liquid27-04-2009 21:29:26 // 93532
helyes :) ez a tojástartós felni kiváló télire, nekem és még sokaknak ilyen van, nyárira meg valami zsír 16-os, esetleg 17-es felnit :)
GTPeti27-04-2009 21:22:27 // 93531
Ezt spec. én is meg tudom neked mondani: NEM. :(
dome127-04-2009 21:19:56 // 93530
Üdv,
az MP3 kérdést én a PDA-val oldotam meg. A fejegységemen alapbol van LINE IN. Viszont a LOUD LiNK-es megoldás nekem nagyon bejön. Utánna járok, hátha csatlakoztatható az enyémhez (JVC KD-SH707) .
Piritu - 1.000.00027-04-2009 21:12:57 // 93529
Találtam kormánygomb illesztőt:
klatty
ezekhez a rádiókhoz: ALPINE - BLAUPUNKT - CLARION - KENWOOD 06> - PANASONIC - PIONEER - SONY – JVC
Piritu - 1.000.00027-04-2009 21:03:00 // 93528
Mert abba egy ilyet

kell beledugni és akkor már van RCA. A maradék drót az erősítő kapcsolószála.
Tackry27-04-2009 20:56:18 // 93526
Régen.:P Most már szívesen cserélem a bagót alufelnire.:D
Tackry27-04-2009 20:55:25 // 93525
Azért megfogott most az az ötlet, hogy ez legyen a téli, és nyárinak meg venni egy olyan felnit, amivel a múltkor szemezgettem, be is raktam ide a fotóját.:)
Zsolesz27-04-2009 20:54:36 // 93524
Főleg azért mert ha a felni kap ott a futómű még drágább lesz :S
Piritu - 1.000.00027-04-2009 20:54:36 // 93523
Negyedik kép, alul vízszintes csatlakozó jobb oldali pontjai, Line out
Tackry27-04-2009 20:54:26 // 93522
Hát ha látod még ugyanazzal az autóval, akkor nem ő volt.:))
GEORGE27-04-2009 20:54:24 // 93521
Hát navik szintjén valóban nem a legkomolyabb kijelzővel bír :-))))
Úgy tudom, hogy csak nyilakkal navigál....
csocsi27-04-2009 20:54:17 // 93520
Te bagózól? :))
GTPeti27-04-2009 20:53:16 // 93519
Ezt a rádiót lassan már a Retró topicba is betehetnéd. Ha navigációs készülékként nézzük. :)
GEORGE27-04-2009 20:53:12 // 93518
Nézzél csak utána mennyiért adják azt a 15-ös felnit....örülj inkább, mert bármi gondod adódik, jó áron jutsz pótláshoz.
De ettől még lehet rájuk vigyázni.
Erhard 242 (Pure Energy)27-04-2009 20:52:11 // 93517
s hol van róla az erősítő kimenet?
Zsolesz27-04-2009 20:51:29 // 93516
Az ötvenes stimmelhet. De akkor lehet nem rá gondoltam. Mindegy.
Tackry27-04-2009 20:48:08 // 93515
Kinek mi az idős.:) Egy ötvenes úré volt, cipőkereskedő, ez miatt járt ki Németországba, elvileg itthon ritkán volt vele.
GEORGE27-04-2009 20:46:52 // 93514
roberto33-nak na és persze akit még érdekel.

A gyári fejegységem. Ez egy navigációs CD/rádió cucc ami vezérel CD-tárat.

......

...

... . .és ide rakták be a CD-tárat. / bal hátul a csomagtartóban /

...
Piritu - 1.000.00027-04-2009 20:46:27 // 93513
Egyet értek Veled, déznélrek:
"És különben is az én felnim a legszebb" :-))
Zsolesz27-04-2009 20:46:19 // 93512
Nem. Én láttam egy ugyan ilyennel egy idősebb pasit menni. Mohácson a szálló üzletvezetője volt ha jól tudom. De lehet összekeverem...
Erhard 242 (Pure Energy)27-04-2009 20:46:14 // 93511
akkor az a külső vagy a belső kormányösszekötő lesz vagy tényleg annyira oda van a stabrúd bár az akkor már nyikororg is...
Zsolesz27-04-2009 20:45:17 // 93510
Ja azt ne nézd. A nyárimról nincs is kép. Egyszer rendbe kéne tenni a gépet megint, hogy tudjak (és érdemes is legyen róla) képet csinálni.
Tackry27-04-2009 20:43:30 // 93509
Azt írtad, hogy bagóért lehet kapni, így nem baj, ha cserélni kell.:)
zékapitány27-04-2009 20:43:09 // 93508
kormányon nem érzek kopotgást.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.