Forum >> 159
Piritu - 1.000.00006-05-2015 07:02:49 // 67250
Még sose mostam motort. Szerintem felesleges, puha rongy.
Kriszo06-05-2015 06:54:37 // 67249
Jó napot Urak!
Tapasztalaitokra lennék kíváncsi!Szeretném hétvégén szépen lemosni a motort.Elég poros piszkos.Az lenne a kérdésem , hogy van olyan részegység amire nagyon figyeljek hogy ne nagyon érje víz, vagy nem nagyon lesz vele probléma?
Előre is Köszi:)
Tapasztalaitokra lennék kíváncsi!Szeretném hétvégén szépen lemosni a motort.Elég poros piszkos.Az lenne a kérdésem , hogy van olyan részegység amire nagyon figyeljek hogy ne nagyon érje víz, vagy nem nagyon lesz vele probléma?
Előre is Köszi:)
DESQE06-05-2015 03:25:12 // 67248
Sziasztok! Ismertek valakit akinek van eladó olajhűtője 2,4 JtdM-hez (154kw,2007-es,159-es Alfa). Előrre is köszi!
Giuntini06-05-2015 00:48:00 // 67247
Az automata váltósok megmaradtak 147kw-osnak.
tdemeter05-05-2015 23:08:54 // 67246
HI
Érdemes szénszűrős pollenszűrőt venni a kocsiba?
Jóval drágább mint a sima, milyen előnyei vannak?
Allergiás vagyok és elegem van kb. +most jon a klimatisztitas is, szal kene bele vmi szuro, uj.
Szerintetek?
Érdemes szénszűrős pollenszűrőt venni a kocsiba?
Jóval drágább mint a sima, milyen előnyei vannak?
Allergiás vagyok és elegem van kb. +most jon a klimatisztitas is, szal kene bele vmi szuro, uj.
Szerintetek?
Balazs8005-05-2015 21:10:52 // 67245
Velem kb. két hete csinálta ugyanezt! Másnap visszavittem mert egy héttel előtte töltötték a klímát! Úton a szervizbe már hűtött rendesen. Szivárgás nincs, nyomás megvan azóta is működik hűt rendesen. De mikor nem hűtött inkább fűtött megnéztem ahogy benyomtam a klímát kapcsolt a kompresszoron a szíjtárcsa ahogy kinyomtam leállt, de mégsem hűtött.
Piritu - 1.000.00005-05-2015 21:06:30 // 67244
Ez volt az első eset még nagyon is új korában: klatty
Piritu - 1.000.00005-05-2015 21:03:21 // 67243
Ma megint megviccelt a Párduc. Fél órányi állás után Csöritől hazaindulva 29,7 fok és nem indult el a klíma. Odafelé hűtött rendesen.
Eddig kétszer csinált ilyet az elmúlt években. Az akkor tanult taktikát követve kb. 40 km után megálltam, kiszálltam, pár perc várakozás és újra működött minden. A múltkori esetekben is hasonló volt a szitu. Ha hamarabb állok meg, az nem segít, most is 4x próbáltam. A klímavezérlés, a kompresszor ki/be kapcsolgatása sem segített.
Eddig kétszer csinált ilyet az elmúlt években. Az akkor tanult taktikát követve kb. 40 km után megálltam, kiszálltam, pár perc várakozás és újra működött minden. A múltkori esetekben is hasonló volt a szitu. Ha hamarabb állok meg, az nem segít, most is 4x próbáltam. A klímavezérlés, a kompresszor ki/be kapcsolgatása sem segített.
Liquid05-05-2015 20:35:14 // 67242
az Uniroayal-ok 8mm-esek voltak
Liquid05-05-2015 20:34:12 // 67241
ez nagyságrendileg egybevág az én tapasztalatommal
Shadin05-05-2015 20:23:16 // 67240
A Falken 7,5-ös újonnan. Kivi leszek rá.
Piritu - 1.000.00005-05-2015 20:05:31 // 67239
8 mm körül szoktak lenni, 11e-el 6 mm az tök jó. A Spideren 8,5e után a Nokianok elöl már 6 mm-en vannak, hátul 7-en. Igaz, a szerpentineken kaptak rendesen.
A Conti nekem nagyon bejött. Az első olyan gumim, amit minden körülmények között biztonságosnak éreztem. Főleg esős autópályán tetszik.
Még holnap akarok hangerősségmérést csinálni a kopottal és az újjal is.
A Conti nekem nagyon bejött. Az első olyan gumim, amit minden körülmények között biztonságosnak éreztem. Főleg esős autópályán tetszik.
Még holnap akarok hangerősségmérést csinálni a kopottal és az újjal is.
Erhard 242 (Pure Energy)05-05-2015 19:52:54 // 67238
egyenlőre áll ...talán a jövő 7en lesz rendszáma
Pityukoma05-05-2015 19:41:19 // 67237
Nagyon az az érzésem hogy nekem sem fog többet menni (premium contact) Nem tudom mennyi lehetett újkorában, de 11ezer km után 6mm-es a mélysége.
Mondjuk valamit valamiért. Nekem nagyon bevált :-)
Mondjuk valamit valamiért. Nekem nagyon bevált :-)
Piritu - 1.000.00005-05-2015 19:36:27 // 67236
Most tartunk 27.400 km és 3 mm körül. Az újat majd megmérem.
Sajna a német pálya nagy tempóval zabálja a gumikat.
Az előző Michelin Primacy-k 30.888 km-t mentek majdnem kopásjelzőig. A gyárban felszerelt Michelinek 45.340 km-t, bár ezekkel kevesebbet pályáztam, azt is finomabban.
Sajna a német pálya nagy tempóval zabálja a gumikat.
Az előző Michelin Primacy-k 30.888 km-t mentek majdnem kopásjelzőig. A gyárban felszerelt Michelinek 45.340 km-t, bár ezekkel kevesebbet pályáztam, azt is finomabban.
Pityukoma05-05-2015 19:32:18 // 67235
Mennyit mentél a régiekkel? Ha nem felejted el légyszives mérd meg az új gumik profil mélységét. Én elfelejtettem tavaly és kíváncsi lennék rá.
Piritu - 1.000.00005-05-2015 19:20:29 // 67234
Ma megrendeltem az új nyári papucsokat. Rövid konzultáció után a gumissal úgy döntöttünk, hogy marad a Continental Sportcontact 5. Elvileg holnap itt lesz :-)
Shadin05-05-2015 17:51:52 // 67233
Hogy megy a TBi?
David | Centocinquantanove05-05-2015 15:39:23 // 67232
Normális!
Bizonyos km és/vagy üzemóra után nullázódik és újra kezdi a kalkulálást.
Bizonyos km és/vagy üzemóra után nullázódik és újra kezdi a kalkulálást.
Erhard 242 (Pure Energy)05-05-2015 15:33:47 // 67231
de szép színes :)))
Shadin05-05-2015 13:19:35 // 67230
;-)
Shadin05-05-2015 13:17:39 // 67229
A nepszemcsitartó lenyitása után látsz alatta (felette) két téglalap alakú nyílást, ott lehet kiakasztani, plusz oldalról van még a kettő...
Erhard 242 (Pure Energy)05-05-2015 11:28:21 // 67227
egy kicsit :)))
Liquid05-05-2015 11:21:52 // 67226
Azért mert automata. Az automatákba végig a 147Kw-os motort szerelték.
Liquid05-05-2015 11:21:04 // 67225
úgy érzem érdekelt vagy benne :D
Erhard 242 (Pure Energy)05-05-2015 09:33:42 // 67224
hihető a TBi km-e... én is azt venném :)))
Wasco05-05-2015 09:26:33 // 67223
Így átnézve én a TBi-t venném ha hihető a km állás. Mondom ezt azért mert jómagam 2.4-et használok már 3 éve....de én nem vagyok mérvadó mert nem vagyok diesel rajongó és még most se nagyon tudtam megszokni...:-). Persze azt mondják az sokat fogyaszt...
Wasco05-05-2015 09:18:38 // 67222
Az hogy lehet hogy 147kW, mármint a fehér aut. TI hiszen 2009.04. havi. 2008 face után nem mindegyik 154kW-os volt...bár lehet rosszul tudom.
bubo3505-05-2015 09:16:31 // 67221
Sziasztok! Az normális szerintetek, hogy menet közben nullázza magát az átlagfogyasztás? Mi lehet ennek az oka?
.......................05-05-2015 09:04:49 // 67220
én biztos az automata fehért TI venném ezek közül
ideális családi kombi
mellesleg a vételára 13milla körül volt,ami így most nagyonis jó ár a 3,5 milla érte
a Guli QV 8..9 milla ,ehhez képest csak 4,5 körül szerintem sok
ideális családi kombi
mellesleg a vételára 13milla körül volt,ami így most nagyonis jó ár a 3,5 milla érte
a Guli QV 8..9 milla ,ehhez képest csak 4,5 körül szerintem sok
Golyszi05-05-2015 08:26:02 // 67219
Sziasztok,
Autóvásárláson gondolkodunk.
Ezeket ismeritek? megnézte már valaki?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_sw_2.4_jtd_20v_ti_automata-8762682
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_2.4_jtd_20v_ti_ti-8872143
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_sw_1.8_tbi_distinctive_navi._q2._ujszeru_allapot-8851567
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_1.9_jtd_16v_ti_full_xenon_bor_pdc_n.teto-8807124
Ha valakinek van infoja, dobjon róla.
Illetve láttam hogy ez a tatai kereskedő több Alfát is hirdet, megbízható?
Köszi skacok.
Autóvásárláson gondolkodunk.
Ezeket ismeritek? megnézte már valaki?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_sw_2.4_jtd_20v_ti_automata-8762682
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_2.4_jtd_20v_ti_ti-8872143
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_sw_1.8_tbi_distinctive_navi._q2._ujszeru_allapot-8851567
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_1.9_jtd_16v_ti_full_xenon_bor_pdc_n.teto-8807124
Ha valakinek van infoja, dobjon róla.
Illetve láttam hogy ez a tatai kereskedő több Alfát is hirdet, megbízható?
Köszi skacok.
David | Centocinquantanove05-05-2015 08:10:17 // 67218
Joel04-05-2015 22:36:23 // 67217
Uff :S Akkor óvatos leszek, de eddig azt hittem a napszemcsi tartó külön van...óóó az azon lévő kallantyúkat hogy akasszam ki? :D
Pityukoma04-05-2015 22:33:00 // 67216
De igen :-) Akkor percekkel kerültük csak el egymást :-( Én is a körül jártam ott.
Shadin04-05-2015 22:30:31 // 67215
Csak nem a Tiéd volt a másik rendelés a Zsu -nál? Fél 5-kor mentem olajért meg szűrőkért.
Shadin04-05-2015 22:25:59 // 67214
Mert én letörtem ;-)
Pityukoma04-05-2015 22:12:16 // 67212
Jobb felső lengőkar csere blog.
Köszönöm szépen mindenkinek az ötletet, tanácsot :-)
Igazából a nyakam nem tettem volna rá hogy ő a felelős a kopogásért, mert a helyén nem tudtam megmoccantani. Igazából a szilent alatt láttam leszáradt, kifolyt rozsdalé nyomokat. Pont olyat mint Rossién anno. Neki is a csere megoldotta a zörgést. Illetve Panza CarTárs blogja erősítette meg a gyanúmat.
Köszönöm szépen mindenkinek az ötletet, tanácsot :-)
Igazából a nyakam nem tettem volna rá hogy ő a felelős a kopogásért, mert a helyén nem tudtam megmoccantani. Igazából a szilent alatt láttam leszáradt, kifolyt rozsdalé nyomokat. Pont olyat mint Rossién anno. Neki is a csere megoldotta a zörgést. Illetve Panza CarTárs blogja erősítette meg a gyanúmat.
Joel04-05-2015 22:04:38 // 67211
De itt a képen nincs rajta a plexi
Liquid04-05-2015 22:01:10 // 67210
igen, ilyenem van nekem is
Pityukoma04-05-2015 21:41:40 // 67209
Csatlakozom az előttem szólóhoz: Gratulálok, legyetek boldogok :-)
Pityukoma04-05-2015 21:39:49 // 67208
Gyerekek! Öröm és boldogság -a kopogás megszűnt- :-))))))
Mindjárt jön a blog, most írom.
Mindjárt jön a blog, most írom.
Balazs8004-05-2015 20:45:18 // 67207
Akkor ezzel működni fog valószínűleg ugye? Kösz a segítséget.
Liquid04-05-2015 20:36:46 // 67206
egy kicsit olcsóbb kínából :) Elvégre úgyis ott gyártanak szinte mindent :)
Balazs8004-05-2015 17:37:26 // 67205
http://www.amazon.de/universelles-Auto-Fehler-Diagnoseger%C3%A4t-Interface-Fehlerausleseger%C3%A4t-passen/dp/B00ABD38GE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1430753159&sr=8-1&keywords=elm327+usb
Balazs8004-05-2015 17:36:53 // 67204
Shadin04-05-2015 17:29:16 // 67203
A plexit ne törd le róla :-(
Joel04-05-2015 16:55:21 // 67201
Köszi a hátsót sikerült, de az első valamiért nem akar lejönni egyszerűen olyan szoros hogy az átlátszó műanyagot lekéne szedni hogy letudjam venni :S
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
1
Guests1
690
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?


