Forum >> 156

Mike.28-11-2009 15:52:09 // 103307
Ha nem engedi máshol átnézetni akkor hagyjátok. Valószínű, hogy van mit takargatnia. Főleg ha még a km sem passzol. Amúgy kíváncsi vagyok erre mit hazudnának?
---‐---'yxxxxx28-11-2009 15:23:51 // 103306
Chia!

A segítségeteket szeretném kérni ezzel az autóval kapcsolatban:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/156/alfa_romeo_156_sw_1.8_16v_t._spark_distin_inctive_140_le_sportwagon-3429473

Egyik ismerősöm szeretné megvenni, ma meg is néztük és relatíve jónak láttuk... Viszont azért akadtak érdekességek, pl a szervízfüzetben az utolsó szervíz egy éve volt és a km állás akkor 111.000km volt. Most 107k van az autóban :S

Esetleg valaki nem ismeri ennek az autónak az előéletét vagy tud róla esetleg valamit?

Illetve harmadik kerületben egy jó szakit (Duna Autón kívül), aki át tudná nézni az autót? Sajnos forgalomból ki van vonva az autó és emiatt a kereskedés ragaszkodik hozzá, hogy csak harmadik kerületi szervízben engedik átnézetni... Vagyis ugrott a második kerületi Szamosi...

Bármilyen kommentet szívesen fogadok!

Köszi,

Zs
Dévid27-11-2009 22:37:20 // 103305
Nekem is volt, de már gyógyulok, igaz nem vagyok még tünetmentes, néha azért még nem autózom, hanem Alfázok. :)
GTPeti27-11-2009 20:56:45 // 103304
Jaja.

De fertőzött állapotban méginkább nehéz a gyógyítás. :)
Piritu - 1.000.00027-11-2009 20:39:47 // 103303
Csak "tüneti" kezelés létezik :-)))
GTPeti27-11-2009 20:30:21 // 103302
H1N1 ellen már be vagyok oltva, de Alfa-vírusra azt hiszem még nem fejlesztettek ki oltóanyagot. :)
Piritu - 1.000.00027-11-2009 19:29:30 // 103301
A net ezt a három képet dobta ki az Alfa Vírisra :-)

plusz az előző
Piritu - 1.000.00027-11-2009 19:25:37 // 103300
Fertőzést kaptam :-)
szasza(SW)27-11-2009 18:50:41 // 103299
Csak tipp van ez a második jtd amit evvel kezel.Valószínű kicsit melege lett és deformálódott:(Én úgy vagyok vele inkább most legyen rendbe rakva még a kereskedő fizeti,mint később én:)
Piritu - 1.000.00027-11-2009 18:45:22 // 103298
ez még a jobbik eset, legalább tudod hogy mi van a motorban. Lehet tudni, hogy mitől ment tönkre?
szasza(SW)27-11-2009 18:41:44 // 103297
Így van!De fizetni nem nekem kell a kereskedésnek.Belementek,hogy az én szerelőm csinálja ez volt az alku:)
Piritu - 1.000.00027-11-2009 18:38:29 // 103296
Az olajkályházást kapásból dugattyú cserével kezded? :-(
szasza(SW)27-11-2009 18:36:30 // 103295
2 henger dugattyú csere,sajnos kopogott:(
Piritu - 1.000.00027-11-2009 18:34:35 // 103294
Mit csinálnak rajta?
szasza(SW)27-11-2009 18:29:19 // 103293
Voltál nála?Készül a szekerem?:)
Zsolesz27-11-2009 18:23:22 // 103292
Hali!
Valaki mondta egyszer, hogy tud gyári xenont de csak 1 van belőle. Az jobbos vagy balos? És ki mondhatta?
Zsolesz27-11-2009 18:22:42 // 103291
Megnéztem a klímacsöved. Pont jó lenne nekem. Pistinél úgysem kell klímázni :))
Piritu - 1.000.00027-11-2009 18:16:13 // 103290
Szép estét mindenkinek!

Mi ez a nagy punnyadás? :-)
Kócosw26-11-2009 21:21:55 // 103289
csak a felszereltseget irja,semmi hiba vagy amitöl elällna a nyalcsorgatäsom :DDD...
egyebet nem...sztem svajcban elkepzelhetö egy ilyen är erte...
Erhard 242 (Pure Energy)26-11-2009 21:12:59 // 103288
jah..mint a kartervédő ...inkább porvédő :)
András bácsi26-11-2009 20:21:46 // 103287
Jó, sok mindent hülyén írnak.
Erhard 242 (Pure Energy)26-11-2009 20:12:35 // 103286
sehol de ezt írtam ...ettől még az a neve :DD
Piritu - 1.000.00026-11-2009 20:08:08 // 103285
odakinnt nem nagyon szoktak "tekergetni", roncsból meg nem éri meg helyrekapalapálni, úgyhogy akár igaz is lehet.....
gekki26-11-2009 20:05:22 // 103284
2,5 V6

ennyi km-rel ennyi évesen, vajon valós adatok???
András bácsi26-11-2009 20:02:30 // 103283
Majd mutasd meg élőben, hol van benne a csapágyazás. :)
gekki26-11-2009 20:02:18 // 103282
156 GTA

a nyelvet nem beszélem de az ára igen karcsú... vajon miért???
szasza(SW)26-11-2009 19:51:34 // 103280
Az tök olcsó:))Nagyberki?:)
Zsolesz26-11-2009 19:46:34 // 103279
Nem úgy ki, hanem hogy ki van használva. Csak rohanok focizni és gondoltam rövid leszek :)))
Zsolesz26-11-2009 19:45:45 // 103278
Igen. 55 körül
Piritu - 1.000.00026-11-2009 19:41:09 // 103277
itt megtalálod, megismerheted :-)
szasza(SW)26-11-2009 19:40:00 // 103276
Ábelba horror?
Zsolesz26-11-2009 19:38:53 // 103274
Azt mondta nincs neki. Én meg nem tudok ezért felmenni, hogy csöveket válogassak.
Piritu - 1.000.00026-11-2009 19:34:11 // 103273
Ha jól tudom a Lancia twinturbo 190 lovas ezzel a blokkal, arra már talán rá lehet mondani hogy ki van használva...
Piritu - 1.000.00026-11-2009 19:30:42 // 103272
Kérdés hogy mit értünk tarósság alatt?
Bár ha abból indulok ki, hogy a 146 1,6 TS-em negyedmillánál tartott amikor pár éve láttam és még nem szedték szét a motorját és a dejzel kb fele annyit fordul, akkor akár fél misinek is meg kell lennie megbontás nélkül. A győri szervízes azt mondta, hogy még 1,9 mjet-et nem szedtek széjjel, pedig párat ismerhetnek...
szasza(SW)26-11-2009 19:29:50 // 103271
Köszi!Mér nem rendelsz Trencsiktől?
Zsolesz26-11-2009 19:28:03 // 103270
Nem a szelep miatt, hanem így van azonosítva hogy 8 szelepes verzió. Gondolom kicsit egyszerűbb a működése, más a turbó, kisebb nyomás mittomén. Én sem értek hozzá, csak itt az 1,9 115 LE van ami 1,9 150 LE. Jobban ki van használva.
Zsolesz26-11-2009 19:26:02 // 103269
Jah, gratula az új vashoz. Nem adod nekem a klímacsöved? Lehet jó az enyémbe :))
GTPeti26-11-2009 19:12:46 // 103268
Én nem hiszem, hogy a több szelep miatt kevésbé lennének tartósak.
(De vannak itt sokkal jobban informált cartársak is, mondjanak ők véleményt!)
szasza(SW)26-11-2009 18:21:13 // 103267
Nekem is azt mondta a mester.Persze kivételek vannak.Most azon dolgozik:))
Zsolesz26-11-2009 18:14:21 // 103266
De csak a 8 szelepesnél nem? Nekem is azt mondta a mester, hogy örökös ha karbantartás rendszeres.
GTPeti26-11-2009 18:01:46 // 103265
A "hangok" 3-400 ezer megbontásnélküli km-ről szoktak beszélni, normálisan használt JTD-k esetén.
Erhard 242 (Pure Energy)26-11-2009 10:58:05 // 103264
az lehet hogy fixen van szerelve és ott nem forog de a valóságban igen :P
András bácsi26-11-2009 10:21:20 // 103263
Még az sem, mert ebben a futóműben a fordulás a két gömbfejen történik. A teló-rugó fix.
Erhard 242 (Pure Energy)26-11-2009 09:39:23 // 103262
két műanyag forog el egymáson...hogy ez mitől csapágy az jó kérdés de ez a neve :)
GabCsi26-11-2009 09:34:19 // 103261
Az erdekes, mert van hozza olyan nevu alkatresz hogy toronycsapagy.
Ezekszerint az csak szilent lenne ?
Trombozis26-11-2009 09:24:56 // 103260
Oda rakjam? Kajak nem tudom eldönteni. :-) Fog beambe megy.
András bácsi26-11-2009 08:59:43 // 103259
Nem, mert a tiedben nincs toronycsapágy, csak toronyszilent.
Cgo26-11-2009 08:26:36 // 103258
mig el nem felejtem, 100e-nel csereltettem vezerlest, a terv 180 korul volt ujra. Vagy legyen 160?
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.