Forum >> 156

gecsa04-03-2014 17:09:38 // 144357
ja, ha szétszeded, cseréld az összeset...
gecsa04-03-2014 17:09:11 // 144356
T5 alias rizsszem..
MEO04-03-2014 16:26:24 // 144355
Cartársak!
Tudja valaki tutira ,h AR 156 2000évj.-hoz milyen típusú,vagy jelzésű világító eszközt kell kérnem az autósboltban műszerfal;sebességmérő megvilágításához?
Liquid04-03-2014 07:52:40 // 144354
a fékbetétek, tárcsák rendben vannak?
Meg kellene nézni a hibatárolóban, hogy mi a baja
NGC04-03-2014 07:12:20 // 144353
hátőőő.. jól van benne :)
Kicsi503-03-2014 23:21:50 // 144352
véletlenül nem lakik valaki délpest környékén akinek 1.8 ts van? mivel valami nemjó szerintem az enyémen és nincs viszonyítási alapom
Jack03-03-2014 23:15:00 // 144351
Lehet fordítva van benne az égő...;)
NGC03-03-2014 22:01:36 // 144350
Üdv!
A bal első lámpám valami félelmetes módon fölfelé világít. 3-as állásban van a motor, tehát ugye, hogy ha lefelé állítom, akkor kb jó az állás, de a jobb oldalinál már nem... a kérdés az lenne, hogy hol lehet állítani manuálisan? Néztem a motorjából kiálló kis pöcköt, tekergettem is rendesen, de meg se mozdult, meg kattogott (mindkét irányban). Most vagy törött ez a része, vagy veszek egy bontottat. Egyáltalán az az állító?
Alfa GT-Csaba03-03-2014 21:20:47 // 144349
vidd el egy futóműveshez és nézesd meg egy ezresért pontos választ kapsz
Kispaksi03-03-2014 21:20:12 // 144348
Sziasztok! Ma a vas már megint megbolondult. Menet közben először a légzsák hiba majd fékezés után az ABS hibajel jelent meg a műszerfalon. A légzsák nem igazán zavar de az abs hibát hogyan tudom kiiktatni belőle? Néha elalszik de amint hozzáérek a fékpedálhoz előjön újból.
swan03-03-2014 21:13:16 // 144347
Sziasztok. Bal elején kopog a lengőkar. De melyik? hoygan tudom ezt konnyen behatárolni? Vagy ne foglakozzak vele és mindkettőt dobjam le? Biztos így illik csak hát az alsónak kicsit húzosabb az ára :)
DobosHunor02-03-2014 20:21:02 // 144346
Jó rendben köszi szépen! :)
GTPeti02-03-2014 16:44:31 // 144345
Erre való a Photoshop. :))
gecsa02-03-2014 16:28:34 // 144344
köszi, de még azért akad rajta kis munka, szabad szemmel dobja a hibát.. :)
boli11102-03-2014 16:23:49 // 144343
Le a kalappal!
Első osztályú
theBanyai02-03-2014 16:21:58 // 144342
Hát kaptam én 25 ezres ajánlatot is bontottra.... Aztán vettem 11ért, meg utána 5ért azt elraktam tarcsiba :)
gecsa02-03-2014 16:21:25 // 144341
meg a kiolvasztott rész... ;)
mreni02-03-2014 16:12:24 // 144340
Pasztazni szoktuk,nincs hozza tomites
GTPeti02-03-2014 15:54:01 // 144339
Szép lett!


(Most már nem látszanak rajta az olaj és korom szennyeződések. :)))
gecsa02-03-2014 15:04:39 // 144338
Elkészült.. Ebből lett ez.
GTPeti02-03-2014 13:59:12 // 144337
Cartárs, ezt a kérdést már múltkor is megválaszolták neked.
cseri02-03-2014 13:49:11 // 144336
Üdv! Az sw csomagtér hogy a bánatba szedhető ki? Kivül csak egy fejnélküli csavar. köszönöm a segitséget.
Liquid02-03-2014 13:11:08 // 144335
tudtommal nem árt közvetlenül
Zotyy15602-03-2014 12:41:27 // 144334
ez sajna már elég dizelhangos :( de nem rég kezdőhetett igazából az érdekelne,hogy ha esetleg hoszabb távonhasználom lesz e baja a motornak
gecsa02-03-2014 12:26:22 // 144333
megkukkantottam.. :) nincs kivezetékelve a 105 lovasban.




az alsó burkolat leemelésekor pedig ez várt valahonnan leesve, valaki esetleg tudja, hogy honnan származhat? minden tip-top működik..

Alfa GT-Csaba02-03-2014 12:24:08 // 144332
Apám 5 évig járt vele úgy ,aztán eladta a kocsit ,de vez módosító nem lett cserélve
DobosHunor02-03-2014 12:22:06 // 144331
Mennyibe kerülhet egy karter? Meg milyen tömíttést vegyek hozzá? Vagyis majd mondom a srácnak milyen legyen rajta mert nem mindegy :D
Liquid02-03-2014 09:10:23 // 144330
én kb. 50e km-t használtam úgy hogy néha hosszabb állás után kerepelt 1-2 másodpercig, de nem rosszabbodott.
Amúgy meg TS-el 2000-körül? Annak nyomni kell, 2800-tól jön meg a hangja és ereje :)
Liquid02-03-2014 09:08:30 // 144329
mit jelent az hogy kezd hangja lenni? A történet akkor érdekes ha alapjáraton szinte állandóan kerepel, amíg csak hidegindítva 1-2 másodpercig, addig ne foglalkozz vele.
Ahogy Peti írta az a rizikó hogy ha nem jön be akkor ismét fizetheted a vezérlés csere munkadíját.
osee_selespeed02-03-2014 09:05:09 // 144328
Akarom mondani, hogy szólt... :)
osee_selespeed02-03-2014 08:58:13 // 144327
Mehetsz nyugodtan. Nyomhatod is. Én kb. 10000-et mentem vele úgy, de inkább több. Úgy, hogy indítás után mindig szól pár másodpercig. Nem tudom tied mennyire rossz, de ha csak most kezd szólni, no para.
Zotyy15601-03-2014 22:40:26 // 144326
És meddig lehet így menni vele??? tudom hülye kérdés,de ha nem nyomom akkor azért lehet nem?
GTPeti01-03-2014 22:39:00 // 144325
Nem volt 1 hete, hogy megválaszolták ezt a kérdést.


A rizikó az, hogy esetleg csak pár ekm-t bír és akkor újra vezérlés le...
Zotyy15601-03-2014 22:37:52 // 144324
Sziasztok!

Kezd hangja lenni a vezérlésmódosítómnak,ha jól tudom létezik hozzá javítószett,érdemes megpróbálni vagy venni kéne újat,meddig lehet így menni vele,nyilván nem nagyon huzatom olyan 2000 környékén gurulgatok!
Dévid01-03-2014 21:29:30 // 144323
A mostani szerelőm nagyon amatőr.
Nem ül perceket a kocsi előtt röhögve, nem fikázza hogy szarolasz, ha azt mondja csütörtökön lesz kész, akkor az jó eséllyel akkor is lesz kész, nem 1-2 héttel később, hirtelen összecsapva...
Kezdek hozzászokni, hogy elviszem, megjavítja, kifizetem, jó és használom. Csak pár év kellett hozzá, hogy eljussak erre a szintre. :)
GTPeti01-03-2014 21:22:59 // 144322
Tudja ő ezt. :)))
Dévid01-03-2014 21:19:36 // 144321
Ezt megemlítem a szerelőmnek is. :D
Piritu - 1.000.00001-03-2014 21:11:56 // 144320
Nem Ultrás víz, Brigéciol :-P
:-DD
Dévid01-03-2014 20:54:19 // 144319
Ultrás vízzel ki kell öblíteni aztán mehet vissza az amit a gyárban beleraktak? :D
theBanyai01-03-2014 20:01:33 // 144318
Féltengelyt nem kell kivenni, le lehet venni anélkül is. (nekem volt már rá precedens 2x is)
Piritu - 1.000.00001-03-2014 19:57:15 // 144317
A Cartárs azt kérdezte, hogy tudok-e valami ajánlani. Mivel csak gyárit használtam az eddigi bő 700e Alfás km alatt, nem tudtam más tippet adni.
GTPeti01-03-2014 19:25:08 // 144316
Az én favoritom a MANN, de használtam már Purflux-ot (egyedülálló, hajtogatott betéttel) és gyárit is.
Piritu - 1.000.00001-03-2014 17:56:59 // 144315
Mindig mondogatják itt az Amorén is, hogy csak megbízható forrásból szabad alkatrészt beszerezni :-DD
Ferke01-03-2014 17:45:25 // 144314
En nem, amiota egyszer rozsdas volt a belseje...:)
NinaZoli15601-03-2014 17:33:39 // 144313
Nekem mindegy, hogy otthon mennyi, mert Angliaban elek.
Ferke01-03-2014 17:33:32 // 144312
Ha konnyunek latja, akkor nincs baj, fo a batorsag!:))) Viccet felreteve, arra figyeljen csak, hogy ne legyen se sok se keves a paszta, es normalis minoseget hasznaljon, ami hoallo is, mint pl loctite gas, vagy vmi hasonlot...
DobosHunor01-03-2014 17:03:26 // 144311
Hát szerelő a srác meg ma mikor néztük mondta is miket kell leszedni és stimmel azzal amit írtok. Meg mutatott mindent. Nem rossz szerelő szerelt már alfát :)
Jó áron dolgozik mert apum barátjának a fia. Nekem meg nincsen több tíz ezrem szerelőre :D De ha tudtok valakit ajánlani Pest környékén aki rutinos meg nem a pénzt látja benne rákérdezek mit mondana rá :)
Ferke01-03-2014 17:01:22 // 144310
Hat nem volna baj, ha nem mi mondanank meg itt, hogy neki hogy kellene csinalnia, szerintem jobb lenne egy alfasra bizni, aki vagja ezt rutinbol...
DobosHunor01-03-2014 16:58:56 // 144309
Igen arra kell majd. Nem is én csinálnám, szerelőre bízom. Pár hasznos infóval megdobhatnátok aztán átadom neki :)
Ferke01-03-2014 16:55:45 // 144308
A 2,4re kell? Van olajtekno, ha kell, de szerintem nalunk is csak hengesztett van.
Az se bajm, ha hegeszteted, csak csinaljak meg rendesen.
Igen, olajat illik cserelni ilyenkor...mert kulonben visszatoltened a regi olajat?:)
Kell bontani emberesen, kipuff leomlo, feltengely, stb, es nem art egy kis rutin, mivel nincs tomites, a paszta meg ha sok, akkor az baj, ha meg keves, akkor szivarogni fog...szoval nem otthon ekiallos melo szerintem.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.