A fordulatszám mérő nekem is szokott daraboskodni, de nem vészesen, és csak akkor, ha hirtelen nagyot gyorsítok, és "sietnie kell" :D
A vízhőfokkal nekem már minden körbe lett járva szerintem.. cseréltem vízpumpát, mert vezérlés szettet úgyis cseréltem a vétel után, aztán mivel nem érte el télen az üzemi hőfokot, lett új termosztát is... így már elérte, de az ingadozás maradt. Azt nézd meg, hogy megy-e a ventillátorod kis fokozata (kapcsold be a klímát, és el kell indulnia), ha ez nem megy, csak a nagy fokozat indul be idővel, akkor előtét ellenállás csere... nekem ez úgy jött ki, hogy nagy melegbe ki be kapcsolgatott a klíma, mert nagyon felszökött a nyomás a kis fokozat hiánya miatt!
Ezt kicseréltem, azóta terheléstől és időjárástól függően kúszik egy picit ide oda, de már nem valami komoly mértékben. Ezt már az öreg hűtőnek tudom be, főleg, hogy ha mosáskor szép lassan végig húzom előtte a gőzborotvát párszor, és kitisztul egy kicsit, akkor néhány napig jobb!
Forum >> 156
Zselé14-09-2011 17:26:15 // 123057
Kristyon14-09-2011 17:11:50 // 123056
Hali!
A mutató lehet majd idővel bejáródik, lehet csak sokat állt az autó és azért ragad egy kicsit, és ebből adódhat a szaggatott mozgás, legalább is ha jeladó lenne a rossz akkor egyáltalán nem menne, régen a spirálos csinált olyat, hogy amikor nem volt rendesen összerakva, akkor hol mért, hol nem mondjuk ez a kilométeróra, meg ha megindult, akkor igen nagyokat tudott ugrani :)
A mutató lehet majd idővel bejáródik, lehet csak sokat állt az autó és azért ragad egy kicsit, és ebből adódhat a szaggatott mozgás, legalább is ha jeladó lenne a rossz akkor egyáltalán nem menne, régen a spirálos csinált olyat, hogy amikor nem volt rendesen összerakva, akkor hol mért, hol nem mondjuk ez a kilométeróra, meg ha megindult, akkor igen nagyokat tudott ugrani :)
kazsmandi14-09-2011 08:09:08 // 123055
Hali!
260 - 280 a valós összeg regadóra, mert Euro II-es, tehát 4-es környezetvédelmi osztályba tartozik. Honosítani is tudsz, ha a neveden van (külföldi forgalmi szerint) az autó és van még érvényes műszakija. Honosítás díja: 8000 HUF. Erre jön a regadó + okmányirodai költségek (forgalmi, törzskönyv, rendszám)
Regadót itt tudtok számolni:
http://www.mgoe.hu/index.php
Üdv:
kazsmandi
260 - 280 a valós összeg regadóra, mert Euro II-es, tehát 4-es környezetvédelmi osztályba tartozik. Honosítani is tudsz, ha a neveden van (külföldi forgalmi szerint) az autó és van még érvényes műszakija. Honosítás díja: 8000 HUF. Erre jön a regadó + okmányirodai költségek (forgalmi, törzskönyv, rendszám)
Regadót itt tudtok számolni:
http://www.mgoe.hu/index.php
Üdv:
kazsmandi
Dévid14-09-2011 07:00:21 // 123054
Mert kívül-belül sötét! Teccikérteni? :D
Abarai14-09-2011 06:30:15 // 123053
Vaklárma volt. Este hazafelé megkergettem kicsit az elkerülőn, de nem produkált semmi abnormálisat se akkor, se ma reggel álmos gurulás közben. Kopp-kopp.
Ateex13-09-2011 23:08:20 // 123052
heló!
Akkor szerintem nekem is akksi csere lesz lassan!Felteszem tölteni aztán reggel megnézem milyen lesz!
Nekem azt mondta szerelő az órára, hogy a vezérműtengely jeladó miatt mozog szaggatva!Vettem egy újat, és semmi változás!(Van eladó hibátlan jeladóm ha kell) :)
Megnézem majd a dolgokat amiket írtál!
Köszönöm a hozzászólást! :)
Akkor szerintem nekem is akksi csere lesz lassan!Felteszem tölteni aztán reggel megnézem milyen lesz!
Nekem azt mondta szerelő az órára, hogy a vezérműtengely jeladó miatt mozog szaggatva!Vettem egy újat, és semmi változás!(Van eladó hibátlan jeladóm ha kell) :)
Megnézem majd a dolgokat amiket írtál!
Köszönöm a hozzászólást! :)
Kristyon13-09-2011 22:41:09 // 123051
Hali!
Az enyém is kissé nehézkesen indul be, az akksira mértem rá és 9 voltra esik a fesz indítózásnál, valószínűleg hamarosan megdöglik, de amíg beindul addig nem veszek másikat...
A mutató szaggatott ugrálására, magában az órában kell keresni a hibát, legalább is szerintem. én ezzel sem foglalkoznék.
A vízhőfok ingadozás az már körülményesebb, lehet termosztát, vízpumpa, vagy akár csak annyi hogy nagyon tele van a hűtő bogárral...
Az enyém is kissé nehézkesen indul be, az akksira mértem rá és 9 voltra esik a fesz indítózásnál, valószínűleg hamarosan megdöglik, de amíg beindul addig nem veszek másikat...
A mutató szaggatott ugrálására, magában az órában kell keresni a hibát, legalább is szerintem. én ezzel sem foglalkoznék.
A vízhőfok ingadozás az már körülményesebb, lehet termosztát, vízpumpa, vagy akár csak annyi hogy nagyon tele van a hűtő bogárral...
Ateex13-09-2011 22:27:40 // 123050
Sziasztok! :)
Műszaki segítséget szeretnék kérni!A következők a problémák:
Az autó , izzítás után 6-8 tekerés után indul be, viszont napközben már csak elég neki 3at fordulnia!
Folytatom tovább, a fordulatszám jelző szaggatottan mozog gázadásra+ a vízhőfokjelző is járkál ide-oda!Ha megyek az autóval 1500-2200 as fordulatnál apró szaggatást lehet érezni!Kicseréltem benne minden szűrőt, izzítógyertyát,egr szelep,olaj csere,vezérműtengely jeladót (szerelő tanácsára). de semmi nem változott!Alfa szervízben nem jelzett semmi hibát a gépen!
Remélem tudtok nekem segíteni.
Előre is köszönöm! :)
Műszaki segítséget szeretnék kérni!A következők a problémák:
Az autó , izzítás után 6-8 tekerés után indul be, viszont napközben már csak elég neki 3at fordulnia!
Folytatom tovább, a fordulatszám jelző szaggatottan mozog gázadásra+ a vízhőfokjelző is járkál ide-oda!Ha megyek az autóval 1500-2200 as fordulatnál apró szaggatást lehet érezni!Kicseréltem benne minden szűrőt, izzítógyertyát,egr szelep,olaj csere,vezérműtengely jeladót (szerelő tanácsára). de semmi nem változott!Alfa szervízben nem jelzett semmi hibát a gépen!
Remélem tudtok nekem segíteni.
Előre is köszönöm! :)
Kócosw13-09-2011 21:33:24 // 123049
ne feledd kamukombi :)
amugy szted Devid miert keresztelte fekete cäpänak :)))
amugy szted Devid miert keresztelte fekete cäpänak :)))
Liquid13-09-2011 21:25:32 // 123048
lassan mehetsz vele éjjel szenet lopni :D
Kócosw13-09-2011 21:16:55 // 123047
van mosoja is a Motiop lämpafesteknek..
az enyem igy müszakizott mär feka lämpäkkal es indexekkel..
az enyem igy müszakizott mär feka lämpäkkal es indexekkel..
Kócosw13-09-2011 21:15:34 // 123046
nem zavarja a öket..nekem az indexeim is feketek...
Kócosw13-09-2011 21:15:10 // 123045
az enyem fujva van, a kepeken szerintem lätszik hogy lätszik :))
uh en simän fujnäm...
uh en simän fujnäm...
fony7213-09-2011 21:08:04 // 123044
Uraim! Valaki észlelt már hasonlót? :
Reggel indításkor nem indult be minden henger, a motor elégé rázkódott ettől, aztán kb fél perc múlva beindult mind. Eddig ez volt a második alkalom, hogy ez történt. Először a turbó nyomócsöve volt repedt, most nem találok semmi bibit. Tegnap előtt történt a dolog, azóta már megtettem vele jópár km-t és semmi gond. 1,9 MJet. Ötletek?
Reggel indításkor nem indult be minden henger, a motor elégé rázkódott ettől, aztán kb fél perc múlva beindult mind. Eddig ez volt a második alkalom, hogy ez történt. Először a turbó nyomócsöve volt repedt, most nem találok semmi bibit. Tegnap előtt történt a dolog, azóta már megtettem vele jópár km-t és semmi gond. 1,9 MJet. Ötletek?
Imyx13-09-2011 19:12:26 // 123043
Most elgondolkodtam rajta, hogy sötétíteni kellene a lámpákat :). De szerintem a rend éber őrei nem díjaznák. Vagy nem foglalkoznának vele??
Abarai13-09-2011 15:56:02 // 123042
SIR lengőkarokat próbált már valaki? Mennyire tartósak, érdemes megvenni "jóárasítva", vagy ingyen is csak szemét lenne?
Abarai13-09-2011 14:07:21 // 123041
Apa, kezdődik! Felültem a szopórollerre. Ma elkezdett csúszni a kuplung.
osee_selespeed13-09-2011 07:20:51 // 123040
Vagy könnyebb, ha először legalább 2000-es finomságú csiszolópapírral vizesen lecsiszolod róla a festéket és utána polír.
osee_selespeed13-09-2011 07:19:04 // 123039
Meg kell polírozni, s akkor lejön róla a festék.
Lambi15613-09-2011 06:28:37 // 123038
Nem mondtam, hogy engedik a fóliát elöl , de nem szólnak érte. Ott sem lehetne 30%-nál sötétebb.
Ott nem ilyenek a rendőrök mint itthon hogy belekötnek a xenonba meg fóliázásba. Akkor csesztetnek ha van rá okuk. (záróvonal, gyorshajtás, stb..)
Fekete hátsólámpával nem nagyon engednek át a műszakin itthon ugye?
Van valami oldószere a lámpasötétítő spray-nek? :D
Ott nem ilyenek a rendőrök mint itthon hogy belekötnek a xenonba meg fóliázásba. Akkor csesztetnek ha van rá okuk. (záróvonal, gyorshajtás, stb..)
Fekete hátsólámpával nem nagyon engednek át a műszakin itthon ugye?
Van valami oldószere a lámpasötétítő spray-nek? :D
ystuc12-09-2011 23:08:31 // 123037
Létezik kifejezetten ilyen célokra lámpa fólia. Azt akár az első lámpára is rá lehet tenni. Szerintem az a legjobb megoldás.
GEORGE12-09-2011 22:51:13 // 123036
Olaszban engedik a sötét első oldalsó ablakokat?
A hátsólámpát lefújni feketére nem olyan jó, mert alig látszik.
Vegyél tuning hátsólámpát, abból van füstszínű.
A hátsólámpát lefújni feketére nem olyan jó, mert alig látszik.
Vegyél tuning hátsólámpát, abból van füstszínű.
téglaci12-09-2011 22:09:51 // 123035
elfelejtettem , hogy az alapjárati motor visszarakáskor el lehet rontani az alap beállitást?Ahogy végig gondolom a működését gondolom , hogy mindegy , mert addig tekeri abba az irányba a motort , amerre a parancsot kapja , ameddig el nem éri a megfelelő fordulatot.Onnan kezdve már csak kicsit kell ide oda mennie.Vagy van neki esetleg computeres beállitása? Semmi állitási lehetőség nincs mechanikusan , csak a pillangó szelep alphelyzetének ütközője.
Lambi15612-09-2011 22:05:16 // 123034
250et megér a gép. 520at nem költöttem volna rá, akkor maradt volna alkatrésznek és vettem volna egy itthonit mellé. Holnap kiderül hogy mennyibe áll meg. Az biztos hogy ha honosítom akkor a totálsötét első üvegektől búcsúznom kell és persze a feketére fújt hátsólámpától is. :(
téglaci12-09-2011 22:01:27 // 123033
Sziasztok!
Kérdés:termosztát 2.0 T.S. 10-15 perc után gyanusan kevés az 50-55 fok.Hosszabb úton 90 fokon megáll , de 120-130-nál visszamegy 50-55 fokra.Lehet hogy nyitva van mindig???
Most még nem baj , de télen???
Más:
LMM és alapjárati motor takaritás előtt gázelvétel után le akart állni.Takaritás után nem akar leállni , de két seb.váltás között nem esik le a fordulat olyan gyorsan , mint ha maradna rajta gáz.
Ha megállok , szépen beáll az alapjárat , de egy kicsit talán lasan.
Nem sziv falsot láthatóan sehol sem.
Valakinek volt már ezekkel a tünetekkel dolga?
Kérdés:termosztát 2.0 T.S. 10-15 perc után gyanusan kevés az 50-55 fok.Hosszabb úton 90 fokon megáll , de 120-130-nál visszamegy 50-55 fokra.Lehet hogy nyitva van mindig???
Most még nem baj , de télen???
Más:
LMM és alapjárati motor takaritás előtt gázelvétel után le akart állni.Takaritás után nem akar leállni , de két seb.váltás között nem esik le a fordulat olyan gyorsan , mint ha maradna rajta gáz.
Ha megállok , szépen beáll az alapjárat , de egy kicsit talán lasan.
Nem sziv falsot láthatóan sehol sem.
Valakinek volt már ezekkel a tünetekkel dolga?
Sissy12-09-2011 21:55:50 // 123032
Elvileg már az engedményes áron számol a kalkulátor! Mi is néztük még a nyáron elején,meg most is és van különbség!! nyáron 520e volt a mostani meg 260e.!!
Lambi15612-09-2011 20:12:14 // 123031
Így igaz. Dec 31ig elengedik a felét. Csak azt nem tudom hogy amit dobott a kalkulátor abból jön le ez vagy az már eleve felét számolja-e... De holnap megyek a vámosokhoz és hamar kiderül majd... :D
Szabeee12-09-2011 20:11:25 // 123030
láttam már youtube-on videót ilyen beavatkozásról.... 1x láttam, de azóta se találom :(
Roll198312-09-2011 20:04:14 // 123029
Arra gondol, hogy most elengedik a felét az év végéig.
Lambi15612-09-2011 19:49:54 // 123028
Milyen ellenőrzést?? Jogszerűen használom a kocsit, kint vásároltam olaszban az ottani lakcímemmel az olasz személyimmel. Most hogy hazajöttem szeretném honosítani. Ezzel nem tudnak megfogni... :D
Abarai12-09-2011 16:51:57 // 123027
Vaterára fel! :D
Kócosw12-09-2011 16:45:41 // 123026
ezmär borzolta vmelyik topicban a kedelyeket :)
ystuc12-09-2011 16:45:05 // 123025
Igen, volt szerelve bőr világos cuccal. Nekem olyan.
GEORGE12-09-2011 16:29:09 // 123024
Akkor hajrá :-)
Az új elejű 156-os hátsójából nagyon egyszerűen lehet régebbi verziót faragni.
Ki kell cserélni a hátsó csomagtartófedelet és a lökhárítót és már kész is.
Az új elejű 156-os hátsójából nagyon egyszerűen lehet régebbi verziót faragni.
Ki kell cserélni a hátsó csomagtartófedelet és a lökhárítót és már kész is.
Erhard 242 (Pure Energy)12-09-2011 16:20:43 // 123023
van 50% kedvezmény ami egyből ellenőrzést von maga után :P
Piritu - 1.000.00012-09-2011 16:18:17 // 123022
Nekem annyit dobott a kalkulátor, amennyit le kellett tennem a kasszánál.
Milyen 50%-ra gondolsz?
Milyen 50%-ra gondolsz?
Zselé12-09-2011 16:13:52 // 123021
én átérzem.. :D
Abarai12-09-2011 16:02:11 // 123020
Jó elbántak vele. :(
Lambi15612-09-2011 15:41:27 // 123018
Sziasztok! Most állok neki a kocsi honosításának. A regadókalkulátorral 244.000.re jött ki. Nem tudja valaki hogy ez már a kedvezményes 50%-os regadó vagy ebből jön még le a fele??
dfg (Tanárúr)12-09-2011 10:38:17 // 123017
Kérdés, hogyha befaragom a sedanba az SW üléseit, akkor a dönthetőség megmarad-e.
Poló12-09-2011 09:01:29 // 123016
Szerintem az évjárat tök mindegy, talán annyi, hogy az újabb évjáratokban picit másabb a bőr, de tényleg csak minimális az eltérés, ezeken vannak pici lyukak, a régieken nincs. Ha van oldallégzsákod, akkor olyat kéne beszerezned, amiben szintén van. Ha nincs, akkor lényegtelen. Ha angol autóból származó ülést veszel, akkor kicsit barkácsolni kell, hogy a állítható magasságú és állítható deréktámaszú legyen az új vezetőülésed is, hiszen az angolban a balos nem az, mint most neked a jobbos nem az. Ehhez fel kell használnod a mostani vezetőülésedet is. Az SW ülését is be lehet szerelni, csak kicsit barkácsolni kell azzal is, Skull befaragta a szedánba. A színes kérdésedre nem tudom a választ, de szintén barkácsolással lehet cserélni az ajtókárpitban azt a kis darab betétet is.
Roll198312-09-2011 08:53:04 // 123015
Terveim közt szerepel, hogy a belsőt bőrre cseréljem. Kell-e figyelnem az évjáratra? Van-e valami különbség köztük? Azt már tudom, hogy sedan és sw között van különbség. Illetve még az érdekel, hogy most világos szürke az ajtókárpit és a műszerfal alja, volt-e ezzel valamilyen színű bőr gyárilag párosítva? Köszi!
Cgo12-09-2011 08:01:48 // 123014
elado az autom, ha valakit erdekel - 5500 euro korul gondoltam az arat.
Abarai12-09-2011 06:15:53 // 123013
Álmaim autója. Új orr, régi segg. :)
GEORGE11-09-2011 22:55:01 // 123012
Nézd meg Ronnie oldalát, ő megcsináltatta. A zárhídnál volt egy melo, aztán ment minden fel....
mreni11-09-2011 21:15:23 // 123011
jaja,csak ismerős akar behozni egy 2003as 1.9jtd-t osztrákból,törött,lökös hűtő géptető lámpa,zárhíd meg pár apróság cserés,futómű,motor épp és lehet bevállalna egy ráncfelvarrást:D
mizooo11-09-2011 21:13:00 // 123010
De ha megvan minden cucc akkor már nem lehet akkora durranás :) csak elhatározás és pénz kérdése ez is.
mreni11-09-2011 21:11:43 // 123009
gondolom,hogy nem egyszerű
mizooo11-09-2011 21:08:25 // 123008
Lökös, 2 Sárvédő, 2 lámpa, Mocitető, Azt hiszem Zárhíd is. Most vettem az enyémhez 2 sárvédőt mert a srác átépítette Faceliftre. Azt mondta drága buli és sok idő volt amíg minden összejött.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
0
Guests0
744
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?