Forum >> 156

Zotyy15609-06-2014 21:32:12 // 145707
gyorsan felmegy viszonylag
byfx09-06-2014 21:27:57 // 145706
A hőmerőd mennyire gyorsan megy 90 fokra (hőfok jeladó, termosztat+viszonylag rövid utak)? Nekem kőkemenyen szív a 2.0ts emiatt!
Piritu - 1.000.00009-06-2014 21:26:06 // 145705
Vissza kell vinni a felújítóhoz, hogy jól rakta-e össze a vezérlést.
Menet közben normális, ha nem esik vissza azonnal, az enyémek is csinálták/csinálja.
Ricoe15609-06-2014 21:24:56 // 145704
De vaksi vagyok télleg... Köszi :D
Zotyy15609-06-2014 21:20:01 // 145703
sokat három hengerzetünk mire rájöttünk mi a baj,gyanakodtam az alapjárati motorra,de ha áll az autó szépen egyenletesen jár,viszont menet közben üresjáratban (ha guruló helyzetben rakom ki üresbe) nem esik egyből vissza 1000 ig a fordulat,hanem van hogy megakad 2000 vagy 1500 nál majd szép lassan beáll! Én is a lambaszondára gondoltam,de a gép semmit nem ír ki teljesen hibakódmentes az autó,motorikusan... ezért fura...
Piritu - 1.000.00009-06-2014 21:17:12 // 145702
Ha a bal oldali fedél hozzá tartozik, akkor aszerint nem.
Ricoe15609-06-2014 21:12:27 // 145701
Sziasztok.
Kérdés: Kell ott lennie biztinek vagy nem?
Piritu - 1.000.00009-06-2014 21:11:36 // 145700
A jeladó tipikusan nem dob hibakódot. Felmelegszik, leáll. Hűl egy kicsit, megy,
Alfa GT-Csaba09-06-2014 21:09:29 // 145699
esetleg lambda szonda,ki kell méretni
Piritu - 1.000.00009-06-2014 21:09:01 // 145698
Távolról csak okoskodni lehet. (Jól lett összerakva? Lambda szonda? LMM? stb.) Ki kell olvasni vagy élőadat elemzést csinálni, hogy mi baja van.
Attika0109-06-2014 21:04:17 // 145697
Igen. Az enyém tegnap halt meg.......... :)
Alfás Viktor (NagyVad)09-06-2014 20:59:00 // 145696
Még egy kérdés! Hol lehet a hiba ha 156 1.9 jtd 98as néha menetközben leáll és néha 3.4. re indul csak be. Fötengely jelado? Hibakód nincs.
Jos09-06-2014 20:57:11 // 145695
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni hátsó ajtókárpit leszedésében, ugyanis nem tudom letekerni az ablakot. :( Szétnéztem már Amorén, de nem találtam leírást. Tudtok ajánlani valami útmutatót? Vagy esetleg valaki írt már erről a blogjában? Előre is köszönöm a segítséget! :) Üdv, Jos
Zotyy15609-06-2014 20:56:55 // 145694
Senki nem tud semmi okosat mondani,hogy mitől ehet az 1.6 os autóm 12 litert?
Alfás Viktor (NagyVad)09-06-2014 20:54:34 // 145693
Sziasztok.
156 1.9 jtd 1998 asba mennyi klíma gáz kell és mennyi olaj ?
Köszi
Pisti130009-06-2014 18:00:44 // 145692
Nekem több helyen 30e körül akartk adni a tartályt.
Komplett rendszert mennyiért adnál? Csak tartályt 22-ért?
byfx09-06-2014 16:25:49 // 145691
Szerintem a 22eFt-ot nem kicsit kell megpotolni a garis rendszerhez, ha leveszed az enyemrol akkor megbeszelhetjuk az arat:) az enyemen uj gomb is van annyiert amennyiert irtam, kiprobalhato is. Szeged. Egyebkent van komplett ( masik) rendszerem- lasd kep:)
Meleg van.
Zsolesz09-06-2014 16:07:19 // 145690
Nekem is volt ilyenem, aztán egyszer csak elkezdett párás, meleg levegőt fújni a kocsi és utána el is durrant a klímacső.
Addig kapcsolgatta a ventit mindjárt a második fokozaton, hogy megadta magát a relé, venti nélkül meg nem bírta a rendszer a városban...
Zotyy15609-06-2014 14:03:43 // 145689
Sziasztok!

kb fél éve lett felújítva a motorom és olyan 6000 km et ment eddig,de a fogyasztásom elég brutál 10-12 liter (16.ts 1998) Esetleg valaki tudna segíteni hol és mit keressek "hibaként" ez azért elég sok,ha jól tudom!
zozo14509-06-2014 12:59:56 // 145688
Helló! Köszi a választ:)
Pisti130009-06-2014 10:32:13 // 145687
Igen ezt már ovastam, de szerintem és a klímás szerint is kell hogy legyen még 1 a légcsatornában, valoszinuleg egybe a szennyezett levegő érzékelővel.
Pisti130009-06-2014 10:30:46 // 145686
Igen én is arra tippelek.
Csak elég drága ahoz hogy kicsit megpótolva komplett garis selespeed egyseget vegyek.
3Szék-ej09-06-2014 10:17:38 // 145685
Tudomásom szerint a beltéri páraérzékelő fönt van a beltéri tükör mögött a szélvédő tetejénél az esőszenzor mellett, feltéve ha neked is van ilyen. Egy 4szögű fekete dobozka.
mreni09-06-2014 09:31:10 // 145684
lesz hamarosan ... :D de picit féltem a váltómat,nem túl erős pontja a hajtásláncnak.
osee_selespeed09-06-2014 08:10:04 // 145683
Ha annyira le esik a nyomás, akkor én a nyomástartó gömbre tippelnék.
Pisti130009-06-2014 07:45:14 // 145682
Sziasztok!

Lenne par kerdesem, remelem tudtok segiteni:
2002 jts sw-ben hol talalom a szennyezett levego es paraszenzort?
A klimas szerint valahol a radiator korul kell lennie egy gombanak es az a gomba adja mind 2 jelet. Tegnap szetszedtem az anyos oldali labteret de meg a radiatort sem talaltam meg. Cserebe talaltam, egy nagy huto vagy futobordat. Kb 15x10cm-es es a levegoaramba van bedugva. 2 vastag es 3 vekony vezetek megy ra. Az lenne a kiegeszitofutes? Mikor kell bekapcsolnia?

A selespeed valtomnal uj hiba lepett fel. Kb 5 percenkent (alapjaraton es uresben tesztelve) leesik a hidraulikus nyomas kb 10 barra. A motor es a szivattyu is megy de hiaba dolgozik a szivattyu bizonyos esetekben nem tud feltermelni. Van mikoor teljesen jo a nyomas (45-55 bar)
Eloszor a motorra gondoltam hogy neha felakad a szenkefe es nem megy. Most valami belso tomitetlensegre vagy egy rosszul mukodo szelepre gondolok. Van otletetek?
Amennyit mar szivtam a selespeeddel az is megfordult a fejemben hogy komplett rendszert veszek. Valakinek nincs elado komplett rendszere?
Attika0108-06-2014 17:09:26 // 145681
Azt hol találom? A két venti között, alul, vagy felül? Mert 2-van.
Zselé08-06-2014 16:34:28 // 145680
Ez volt nekem is a baj két éve, szerintem előtét ellenállást kell cserélned, kb. 10e pénz volt, ha jól emlékszem, a cseréje 2 perc ;)
Attika0108-06-2014 15:36:36 // 145679
Sziasztok. Tud nekem tippet adni valaki, hogy miért csak 2-es fokozaton megy a hűtőventillátorom? Aktuátor sem tudja kapcsolni, csak a reléje kattan. Ha szemben állok az autóval, a bal oldali működik, a jobb oldali nem. Ha megcserélem a két ventin a csatlakozót, akkor működik a jobboldali is. Magyarul, a bal oldali csatiban van áram, a jobb oldaliban nincs. Akksi előtt lévő relék működnek, aktuátor tudja kapcsolni. Tippek?
GTPeti07-06-2014 22:29:29 // 145678
Kevés a LE??? :)) Tuningnál majd gondolj a váltóra és a kuplungra is.
Bull8807-06-2014 21:53:46 // 145677
Hali! 2.4 20v ből mit lehet kihozni ? Valamelyik cartársnak van esetleg chippelt autója?
GTPeti07-06-2014 16:57:41 // 145676
Nálam is pontosan ilyen fogyasztás szokott kijönni.
Zselé07-06-2014 13:51:50 // 145675
Szia, nekem ilyen van.

Nem gond neki, ha 4-5 fő is beleül és klímáztok is, viszont akkor én már emelkedőn nem szoktam 150 fölé kergetni, érezhetően nehezére esik.

Egymagam ülve benne klímával is és anélkül is kellemesen és rugalmasan gyorsul 180-ig hegyen-völgyön át, a vége 200 körül lehet, mikor milyen napja van.

Amit nagyon szeretek, az a nyomatéka. Sikolt a 215-ös gumi 2-ikban is, ha úgy akarom, és már 1500-tól szépen tol, viszont 1200-as fordulaton is elmászkálok 5-ikbe 60-al.

Legjobb fogyasztásom egy 500km-es úton (70% orszáút - 20% pálya - 10% város) 4.8l, de én főleg pesten használom, egész nap, dugóban is. Így télen-nyáron 6,5l szokott lenni.

(a gyorsulási tapasztalatokat természetesen egy ismerősöm mesélte, amikor kölcsön adtam neki a német autópálya egyes szakaszain... :P)
szasza(SW)07-06-2014 10:40:51 // 145674
6-ot nekem max télen eszik városban.4,6-5,5 között eljárok vele, igaz inkább a elkerülőket használom.
Pisti130007-06-2014 08:11:21 // 145673
Sziasztok!

Van itt aktiv debreceni selespeed tulaj? Egy kis segitseget szeretnek kerni.
A leheto legjobb az lenne ha jts selespeed tulaj lenne:)
Tuningman06-06-2014 23:22:14 // 145672
Meglehet szépen csinálni csak tudni kell, hogy honnan szerzi az ember a hozzávalókat :)
Kívülről majdnem hibátlant lehet csinálni de attól sajna még sem a belső, sem a futómű, sem a motor nem lest GTA. De tény, hogy érdemesebb ezzel foglalkozni mint az FL átépítéssel.
Tuningman06-06-2014 23:16:15 // 145671
Véletlenül kihagytam a sárvédőket, szóval az is csere.
Tuningman06-06-2014 23:13:03 // 145670
Meg a zárhidat és a keresztmerevítő sem egyforma de utóbbit pár hegesztéssel kompatibilissé lehet tenni.
Szerintem nem éri meg, mivel baromi sokba kerülnek az FL-es elemek, bontottan is és azért nem annyira kis meló.
zozo14506-06-2014 22:51:22 // 145669
Köszi, ha úgy alakul megkeresem:)
zozo14506-06-2014 22:50:34 // 145668
Nekem is volt 2.0TS :)
147-ben ugyanilyen 1.9 JTD-vel semmi bajom nem volt:)
Csak gondolom nehezebb a 156SW.
Városban 6 liter körül eszik?
159 Indigo Gray 2.4 Monster06-06-2014 21:42:33 // 145666
Nem egy erőgép, de Manky ezen tud azért segíteni :)
osee_selespeed06-06-2014 20:07:34 // 145665
Biztos, hogy utángyártott kittből nem lesz olyan. De szerintem mutatósabb, mint egy facelift.
osee_selespeed06-06-2014 20:05:58 // 145664
Gumi, felni, futómű topik 17342 hsz. Ott vannak a gyári felnik, adatokkal. Onnan lehet válogatni.
szasza(SW)06-06-2014 20:00:35 // 145663
A nagyobb motor mindig erősebb,de fogyiban azért a 8V verhetetlen:)Mondhatom magam nagyon nagy családosnak mert hatan vagyunk,de nem panaszkodom még úgy se,hogy egy 2,0 TS-ből ültem "vissza" az 1,9 be. Le-ben 40 mínusz.Semmi gond nincs vele kicsit lendületesebben kell menni vele.2 éve én vezettem a kaposi konvojt,tavaly már nem engedték:)Azt vegyétek amelyik jobb állapotú ,az inkább fontos.
Zsolesz06-06-2014 19:59:56 // 145662
Szerintem a sima 156-ból sosem lesz GTA. Nem láttam még szépet.
sty06-06-2014 18:43:49 // 145661
Valaki meg tudja nekem mondani hogy a 156-os alfára mekkora ET-ü felni megy fel?
osee_selespeed06-06-2014 17:16:32 // 145660
Annyiért inkább GTA-sítás. :)
Alfa GT-Csaba06-06-2014 16:57:57 // 145659
egyszer érdeklődtünk az egyik havernak ez ügyben ,kb 300 ezerbe lett volna neki
Dévid06-06-2014 16:37:36 // 145658
Tudtommal a zárhídat, sárvédőket, stb. is.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.