Forum >> 156

Frank156Rosso10-11-2010 17:21:18 // 113807
Most jöttem a szerelőtől, asszongya a holland szaki, hogy el kell vinnem csak beállítatni a futóművet, és akkor rendben lesz a kormányzás is. De kedden megyek vissza még hozzá komplett fékcserére és valami tartóelemeket is ki kell cserélni. Csak 500 euró lesz :S
Ferke10-11-2010 17:19:17 // 113806
Egyik irányban nem fordul eleget??:) Na, ilyet még sosem hallottam:)
Frank156Rosso10-11-2010 17:19:14 // 113805
Hát ja, itt nagy rablások mennek és a hollandok csak mosolyognak hozzá...

Nézegettem utólagos tempomat beszerelést, az 1ik legjobb ajánlat 600 euró volt, de akkor kijön a srác házhoz és az ajtód elött megcsinálja :D
Antee10-11-2010 16:31:38 // 113804
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis információra. Pár hónappal ezelőtt szó volt arról, hogy indítás után csúszik az ékszíj, ameddig be nem melegszik. Többen a BOSCH márkáról való lecserélést ajánlották, de már nem emlékszem az ajánlott márkára. Valami dayco-hoz hasonló név lehetett.

Nagyon szépen megköszönném, ha tudna valaki segíteni nekem. Azt is kellene tudnom, hogy melyik ékszíjra gondolhattatok. Gondolom a generátoréra, de nem vagyok biztos benne. Vasárnap viszem a kocsit szerelőhöz, mert a kipufogó egyik felfüggesztése megadta magát és valószínűleg hegesztés lesz belőle. Plusz gyertya csere is lesz.

Szép napot nektek!
dfg (Tanárúr)10-11-2010 07:55:05 // 113803
inkább ne bántsd, mert akkor több dolga lesz a mesternek vele :D tavaszig szép ez így is.
Frank156Rosso10-11-2010 02:17:24 // 113802
Tényleg két lehetőség van: kerestek egy másik lökös garnitúrát, vagy a lökös szín az eredeti és az egész kocsit átfényezték. Bár erősen kétlem a második variáció valóságalapját, mert a motorháztérben és az ajtóknál belül is tökéletes piros. Továbbá pl. ha felnyitom a motorháztetőt, és van az a rész a lökösnél, amit a külvilágtól eltakar a hűtőmaszk, ott is szép piros... szóval tényleg a nap.. :S

Egyenlőre reggel viszem átvizsgálni, mert a kormányzás nincs teljesen rendben, jobboldalra nem fordul el annyira, mint bal oldalra :S parkolásnál igen ciki :D
Remélem olcsó lesz :)

Ma hírtelen felindulásból vásároltam 2 euróért egy akryl spray-t, fémre-fára meg mindenre tökéletes, lehet hogy lefújom a lökösöket azzal, csak kibírja tavaszíg, akkor meg otthon lefujatom valami rendes mesterrel :)
Liquid09-11-2010 22:50:14 // 113801
csak a második rémálom, az első a nuvola :) bár az inkább a pénztárcám rémálma :)
Attie09-11-2010 21:30:12 // 113800
Ma voltam műszakizni. Simán átment, semmi baja nincs az autónak. Happy vagyok :))
dfg (Tanárúr)09-11-2010 21:24:53 // 113799
az árnyalattévesztés az enyémnek a lököse....
dfg (Tanárúr)09-11-2010 21:24:17 // 113798
hát ezt mogyorózom én is :D
Erhard 242 (Pure Energy)09-11-2010 21:22:16 // 113797
akihez járok az 15e-ért fúj elemet és eltalálja a színt :)
Ferke09-11-2010 21:20:30 // 113796
Most néztem csak meg a fotót...bameg, ez nem is ugyanaz a szín. Ezek szerint kerestek 1 pár lököst meg küszöböt kb olyan feltételekkel, hogy mindegy, csak ne fekete legyen, és feldobták rá. Ekkora árnyalattévesztést sztivivander sem tudna produkálni:)
Egyébként olyan, mintha maga az autó nem lenne a gyári rosso, és a lökösök+küszöb igen, merhogy a rossonak van ilyen liláspiros színe.
Ferke09-11-2010 21:15:51 // 113795
Nem csak azoké:) A híres wellneses cég is elkrta, pedig az 40pénz/elem áron dolgozik:))
Piritu - 1.000.00009-11-2010 20:30:39 // 113794
Még majd három hónap, de már kezdem sajnálni. Megszoktuk egymást :-)
Erhard 242 (Pure Energy)09-11-2010 20:18:00 // 113793
ilyen mesére abszolut nem emléxem ahol cocák mennek át a hídon ...na de ez nem jelent semmit :) nem soká leadod az 56-ot.
Piritu - 1.000.00009-11-2010 20:15:49 // 113792
Fogalmam sincs, nem emlékszem már :-(
Erhard 242 (Pure Energy)09-11-2010 20:12:23 // 113791
s ki megy át a hídon? :)
Piritu - 1.000.00009-11-2010 20:08:53 // 113790
népmesehősök, amelyik ha jól emlékszem arról szól, hogy ki megy át a hídon :-)
Erhard 242 (Pure Energy)09-11-2010 19:39:38 // 113786
a béna fényezők rémálma :)
Piritu - 1.000.00009-11-2010 19:29:09 // 113785
Szép estét mindenkinek!
Poló09-11-2010 17:42:12 // 113784
És a küszöbökkel mi a helyzet?
Ferke09-11-2010 17:40:46 // 113783
Vagy kavicsos volt, hátul meg a szokásos lakkrepedéses, és mivel rosso, így nem sikerült eltalálni a színt....vagy csak simán tényleg a nap, mivel rosso....ami egyébként a világ legxarabb színe ebből a szempontból, a fényezők rémálma.
dfg (Tanárúr)09-11-2010 16:50:10 // 113782
itt 25/elemben benne van a szerelés is, és kamrában csinálják.
dfg (Tanárúr)09-11-2010 16:48:37 // 113781
sztem benne lehetett a kocsi egy utólérős balhéban, vagy megfaragták az eredeti lököseit, aztán kapott két újat egy hasonló színű kocsiról.
ha nem zavar, akkor ne foglalkozz vele.
Csótány09-11-2010 16:24:58 // 113780
van itt is olcsobb de az nem kamrás és nem lakkos polirzgatják össze-vissza.meg amugy budaörs drága hely:-)
Poló09-11-2010 16:21:34 // 113779
Jó drágán fújnak felétek, itt nálunk 15-20 körül fújnak, de 20-ért már minőségi munkát csinálnak kamrában.
Csótány09-11-2010 16:17:10 // 113778
hello
aki ezt mondta annak az agyát szivta ki a nap:-)ekkora baromságot már képről is ordit hogy fujva volt a lökös és tök eb....ák a színt.de mindegy lényeg h fujni kell ha jársz itthon budaörs felé 25-30 e/elem+le-fel szerelés max10E
ystuc09-11-2010 15:29:47 // 113777
Ismerős. :-)
És nem is 5 csillagos a töréstesztje... :-)
zee09-11-2010 14:59:24 // 113776
Ez fém volt... ismerős ?
ystuc09-11-2010 14:30:46 // 113775
Dehogy kéne fémnek lennie? A Ladákon még az volt, de egyrészt olcsóbb is a műanyag, másrészt biztonságosabb is. Jobban elnyeli az ütközést, és könnyebben is deformálódik gyalogossal szemben.
Frank156Rosso09-11-2010 14:01:19 // 113774
Hát gondolom, és akkor a 750es ár nem is egy fasza fényezőnél volt, hanem valami bevándorlónál... de én megköszöntem az árajánlatot és kijöttem. Gondolhatod.

De egyébként nem fémnek kéne lenni a lökösnek? :S
Trombozis09-11-2010 13:41:34 // 113773
Erre most nem mondok semmit. :-DDD
Trombozis09-11-2010 13:33:31 // 113772
Olyan nekem is van. :-)
Dévid09-11-2010 13:23:01 // 113771
Valóban. Majd a jövő megmutatja, lesz-e bőr a kocsimban. Egyenlőre olyan szélvédőre vágyom, ami nem osztott vízszintesen az utasom előtt. :D
ystuc09-11-2010 13:20:14 // 113770
Az ilyen édesen alváskor kifolyó nyálat is könnyebb a bőrről letakarítani... :-P
:-D
Dévid09-11-2010 13:19:10 // 113769
Egyik barátnőmnek is. Hosszabb utakon bevackolja magát hátra, néha még macit is hoz magával, és volt olyan eset is, hogy édesdeden aludt. :D
Trombozis09-11-2010 13:05:55 // 113768
Nem tudnám megindokolni. Lehet, hogy jobban tetszik a plüs. :-)
Trombozis09-11-2010 13:05:19 // 113767
Így így! :-)
ystuc09-11-2010 13:02:49 // 113766
Nekem csak akkor, ha egy minimálisa pöckölöm meg, de akkor sem mindig.
zee09-11-2010 12:54:32 // 113765
De minden egyes felfelé billentésnél... ?
ystuc09-11-2010 12:52:23 // 113764
Ilyen nálam is történt már, de nem általános jelenség.
zee09-11-2010 12:47:05 // 113763
Én azt vettem észre hogy ha felfelé billentem egy törlésre akkor megtorpan egy pillanatra,de folyamatos törlésnél nincs ilyen gondom.
zee09-11-2010 12:44:16 // 113762
Hali

Ennyiért megtanulok fényezni és megcsinálom Neked! :) Rablás...
Itthon ennek a töredékéért fényeznék szerintem.
PyroS09-11-2010 12:24:37 // 113761
Sziasztok.

Még mindig küzdök az ablaktörlőkkel.Megtudná mondani valaki,hogy hol találom az intervallum kapcsolót vagy relét?
kazsmandi09-11-2010 11:19:50 // 113760
Üdv az Amore-n!

20-30ezer között szerintem lefújják darabonként, csak érdemes utánnajárni, hogy hol, mert nem mindenki tud műanyagot szépen fújni.. Le - felszerelésért nem tudom mit szoktak kérni, ezeket mind magamnak megoldom..

Üdv:
kazsmandi
Frank156Rosso09-11-2010 10:40:08 // 113759
Sziasztok!

Ez az első bejegyzésem, mindenki köszöntésén kívül már rögtön szeretnék kérdezni: Pár napja vettem meg a 99-es 156-omat, Rosso. Ez mind szép és jó, de az első és hátsó lökhárítót már nagyon kiszívta a nap, amit nemtudom, hogy hogy lehet, de legalább is ezt mondták a kereskedésben. Annyira nem zavar, mert a kocsi maga jó, csak azért mégis lehet hogy át kéne fujatni. Itt, Hollandiában 750 eurót mondtak rá fel- és leszereléssel együtt.

A kérdés: Otthon, Magyarhonban ez mennyibe fájna?

Előre is köszi
Liquid09-11-2010 10:37:34 // 113758
Üdv a csapatban! :)
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.