Forum >> 156

Dévid01-11-2016 11:38:18 // 151907
Az első ülések megegyeznek. A hátsó ülésnek enyhén más a formája, és más a felfogatása is.
Lackó156TS01-11-2016 09:04:49 // 151906
de csak a hátsók, nem?
Rolee4601-11-2016 07:49:30 // 151905
Jo kep😉
Béci Ɨ|ѯ31-10-2016 22:40:03 // 151904
Az SW-ben dönthetőek, míg a berlinában nem és ezért máshol vannak a rögzítési pontok is.
Manky95631-10-2016 21:39:04 // 151903
Sziasztok , 156 sedan és a kombi ülés között mi a különbség ,tudja valaki ? Köszönöm
rbalint8831-10-2016 12:24:45 // 151902
A helyedben elengedném a CW-t, szerintem nem bírná hosszú távon a futóműve a terepezést... Fékben, futóműben valószínű drágább az alkatrész vagy az azonos darab hamarabb elfárad a többletterhelés és a nagyobb kerekek miatti nagyobb rugózatlan tömeg miatt. Plusz hibaforrás csak az összkerék lehet, de az tudtommal nem nyűgös fajta.
Amiben gondolkoznék, ha számít a kényelem, az a Volvo XC70 2001-, akár benzin, akár dízelmotorral vehető és világbajnok ülései vannak. Egyszerűbb, tartósabb a futóműve, egyébként kb alfás nagyságrendű a fenntartása (a kapott kényelemmel, biztonsággal és élménnyel értékarányos, ahogy az Alfáknál is.) Ha dízelt szeretnél, akkor érdemes az újabb, 6 gangos automatás felé orientálódni, az eléggé megbízható, de általában az ötösök is elmennek 3-400ezret komolyabb baj nélkül.
Zselé30-10-2016 11:22:01 // 151901
Sziasztok Ex-Cartársak! :) Mint páran tudjátok, ez év elején eladtam a 156 SW-met, és vettem egy off-os egyterűt, mostanság pedig egy Spiderrel élem ki az Alfázási igényeimet.

Viszont hamarosan autót kell vennem a munkához, ami havi 3000-3500km megtételét jelenit, amiből 50% autópálya, 30% országút, 20% sokadrendű, rossz aszfaltút (ide sorolom a Budapesten belüli közlekedést is), 10% földút, könnyű terep. Néhány fiatalabb, olcsó SUV volt a képbe (Duster, Vitara, stb.), viszont elmerengtem azon az ötleten, hogy veszek egy Crosswagont.

A 156-ossal is végeztem ezt a munkát, imádtam a kényelmet, a dinamikát és a vezetési élményt, napi 5-600 km után sem fájt a hátam, viszont a futóműve nagyon keveset bírt az említett 30%-ban problémás utakon.

Kérdésem főleg a Crosswagonos tulajok felé szól: mi az, amiben más (költségesebb vagy bizonyos pontokon esetleg épp olcsóbb) a fenntartása, mint egy hagyományos 156 SW-nek? Mindenképp az utolsó évjáratokból szemezgetnék.

Előre is köszönöm a válaszokat!
lausz30-10-2016 06:55:37 // 151900
a kábel előkészítés benne lehet?
Rolee198630-10-2016 05:53:38 // 151898
Reggelt cartársak! :)
lausz29-10-2016 21:14:17 // 151897
létezik 156 fl riasztó nélkül csak központi?
gazsilaszloo28-10-2016 20:46:31 // 151896
ez lenne az.
Esetleg valaki meg tudja mondani, hogy gps vagy telefon antenna vezetéke?
Levee156SW28-10-2016 18:51:06 // 151895
Sziasztok,

téma:akksicsere belső FL-es SW JTS-en.

Kérdések:
át kell-e hidalni párhuzamosan kötött alternatív áramforrással a sarukat a csere idejére,hogy utána ne legyen parttalan rollerezés kódokkal meg effélékkel?(Összesen egy 4 jegyu radiokodot kaptam azautojoz,egy kulccsal.
Ha kedvesen vibrál üzem közben a tompított/távolsági fényszóró(/műszerfalvilágítás/stb...),annak lehet-e köze ehhez,ill. jelentheti-e,hogy nem (csak) az akksival van gond?

(Egy 5 fokos reggelen a minap nem birt akkorat tekerni,hogy a vezerlo inditsa a befecskendezest/gyujtast;
ill.tudtommal az akksinak van egyfajta zavarszuro
funkcioja is a halozatban,ami esetleg az oregedesevel ugyanugy romlik?)

Köszönett: L
IceMan198527-10-2016 19:45:18 // 151894
Köszi a segítséget. Mind a 4 trafó meg volt repedve. Csere után már jól üzemel.
gazsilaszloo27-10-2016 15:42:38 // 151893
hát akármilyen erősen toltam előre, nem csúsztak le. Szerencsére sikerült törés nélkül leügyeskednem.
más:
a rádió antennával párhuzamosan találtam egy másik koax kábelt, ami ugyanarra megy(az egyik vége szabadon a műszerfal alatt,majd középről a jobb első lábtérbe a szőnyeg alatt) Sajnos nem fotóztam le, szerintem gps antenna kábele lehet. Vajon az antenna is megtalálható az autómban? Ha igen, hol lehet? 2005 SW.
k1vsol26-10-2016 11:56:44 // 151892
Nem is tudok rájuk, de azért jól leteremtettem őket. De annak a mocsok dögnek meg pont a kocsimba kellett elbújnia, pedig annyi minden van az udvarban.
Kócosw26-10-2016 11:20:50 // 151891
ne utald a kutyakat, a macskat azt lehet..
nekem is tett mar kisebb kar a kocsiban a macskak miatt amit a kutya okozott,dehat nem tudja a lölköm hogy nem kene a kocsira felmaszni es randalirozni ha a macska meg is teszi.Az ö 45 kiloja nem olyan mintha egy macsek ugralna rajta..
Béci Ɨ|ѯ26-10-2016 11:04:27 // 151890
A csomagtartó tető bal oldalán szokott lenni. De a tied nagy valószínűséggel Grigio Chiaro 612/A met , mint az enyém.
k1vsol26-10-2016 11:03:58 // 151889
Igen-igen. Megtaláltam.
Béci Ɨ|ѯ26-10-2016 10:59:50 // 151888
A csomagtartó tető jobb oldalán szokott lenni a matrica. De nagy valószínűség szerint a tied Grigio Chiaro 612/A met , mint az enyém.
Kazes☻26-10-2016 10:20:10 // 151887
Csomitető... :)
Kazes☻26-10-2016 10:19:48 // 151886
Érdi bontó. Ha kell a száma, írj. Színkód a csomagtartó belső peremén. :)
k1vsol26-10-2016 10:11:29 // 151885
Ja, és a színkódot azt hol találom meg?
k1vsol26-10-2016 10:09:12 // 151884
Köcsög macska odabújt be. Kaposvár környékén lenne jó valamit találnom, nem szeretnék még ezért 200 km-eket utazgatni.
Béci Ɨ|ѯ26-10-2016 09:56:44 // 151883
Túl sokat foglalkoztál az Alfával és a kutyusok megsértődtek? :) Viccet félre téve nem hiszem, hogy bárki elvállalná ennek a rendbetételét. Egyszerűbb, ha keresel egy bontott gyári sárvédőt hozzá. Ezüstben nem is lehetetlen találni szerintem. Kérdezz rá Marek cartársnál első körben, vagy Érden a Turul utcában van még egy bontó, ahol sok 156 van.
k1vsol26-10-2016 09:50:02 // 151882
Üdv cartársaim!

Mai egy különleges reggel, mert sikerült meggyűlölnöm szeretett kutyusaim.



Szerintetek cserés az egész idom, vagy valami szakembert keressek aki rendbe hozza?
Zsolteen25-10-2016 21:01:32 // 151881
Hello! A szabadonfuto okozhatja hogy neha tolt neha nem? Kb 75% ban tolt az auto.. Ha megallok es visszaesik alapjaratra akkor elkezd morgo csapagyas hangot adni es elmegy a toltes majd visszajon.. Es ezt jatsza. Remelem csak a szabadonfuto pusztult el.
JulesTS22-10-2016 23:13:19 // 151880
Húzd le a lambda szondát és nézd meg, hogy úgy is csinálja-e. Ha nem csinálja, akkor nálad is ez a gond....
Alfás Theo22-10-2016 20:29:57 // 151879
Nem ér annyit,hogy cserélj egy újra majd 100.000 ért. De a felújítás garanciával pl kelle kftnél max 35000.
Bontottért meg max 10 15 ezret érdemes adni!
Zsolteen22-10-2016 18:57:56 // 151878
gazolajfolyás megszuntetve...elöregedett cső a szivattyúnál.
erre a generátor fosta el magát. hangosan morog néha tölt néha nem...
elsőnek csak csapágygyanúsvolt de mostmár hol tölt hol nem. vélemények szerint javitható vagy csere? ha csere akkor gyári vagy a starline is jó fele annyiért?
Ricoe15622-10-2016 13:48:31 // 151877
Sziasztok. Volt valakinek olyan esete a fűtés/hűtéssel, hogy a 3 irány közül csak 2 működött tökéletesen? Jelenleg nekem a szélvédőre nem fúj semmit. Mintha zárva lenne az útja. A váltást hallom,de nem jön levegő. Kicsit gázos ezekben a párás időkben :(
rbalint8821-10-2016 22:52:58 // 151876
nekem múltkor le volt csúszva az egyik gázolajcső, pont ugyanígy csak indulásnál lehetett érezni a gázolajszagot, ha szembe állsz a kocsival, akkor a motor bal hátuljánál (jobbos torony felé)
Juve15621-10-2016 21:04:02 // 151875
Sziasztok! Sikerült a termosztátot kicserélni, vegre meleg is jön ! Azonban a vizhofok mutató nem akar meg mozdulni ! Egy kicsit megutogetem a középkonzolt a mérőnel akkor elindul majd megáll majd újabb kis " segítséggel" felugrik 90 fokra! Mivel lehet a baj? Vezetek vagy óra?
IceMan198521-10-2016 20:27:47 // 151874
Köszönöm szépen. Kipróbáljuk.
berobbantam21-10-2016 20:15:29 // 151873
Szia
Elvileg kiveszed a csavarokat és előre tolod.Elvileg lecsúszik a patentról,de nem könnyen.És így is lehet áldozatul esik egy egy fül.
gazsilaszloo21-10-2016 18:53:46 // 151872
sziasztok! mi a módszere annak, hogy a belső küszöbborításokat fel tudjam szedni anélkül, hogy letörnének a fülei? :)
Zsolteen21-10-2016 18:30:45 // 151871
Helló!
A minap piroslámpás elindulásnál elindulam gázolajszag csapott meg..
Alánéztem és az olajkartelen folyásnyomok fentről megnézve lengőkar é a körülötte lévőkön folyások és a nagynyomású szivattyú is kissé nedves de nem látni azon nagymennyiségű olajat. holnap szétszedem és keresés.. addig valami okosság? vagy valakinek hasonló?
JulesTS21-10-2016 15:55:11 // 151870
Valószínűleg neked is a lambdaszonda-ECU párossal van gondod. Itt van leírás a problémáról: http://forum.alfa156.net/forum/forum_posts.asp?TID=26527#369019
ECU szoftver frissítés a hivatalos megoldás, a blogomban meg házilagos Mekkmester megoldás rá:
http://alfaamore.hu/tagok/9536/blog/700
Atoska21-10-2016 14:07:17 // 151869
Hali!

Én sem találtam...bontó tuti horror...
Szerencsémre egy nagyobb méhtelepen kiszedhettem magamnak egy zúzásra váróbol.
Sok minden mással együtt, fillérekért. :-)
Alfás Theo21-10-2016 12:52:46 // 151868
Nekem van egy!
IceMan198521-10-2016 11:32:48 // 151867
Szia. 2000 évjárat. Nem tudom milyen van benne. Nem nagyon értek az ilyenekhez.
JulesTS21-10-2016 11:29:01 // 151866
2002 előtti és Bosch Motronic 1.5.5 ECU van benne?
IceMan198521-10-2016 08:59:05 // 151865
Sziasztok.
Van egy 156 2.0 TS selespeedem és az a gondom, hogy 4-5 óra állás után beindítom az autót akkor rángat és nincs ereje egy 3-4 percig akár 30 akár 5 fok a levegő hőmérséklete. Amennyiben beindítom és várok 5 percet indulás elött, akkor nincs gond. Van valami ötletetek?
Előre is köszönöm.
Kócosw19-10-2016 07:41:26 // 151864
nem de csörgedeztem ponyvazatlan kavicsszallito kamion mögött :(
Levee156SW18-10-2016 21:51:26 // 151863
Koszi a tippet-arrol meg csak nemreg hallottam,utana kell jarnom.

"Nagy kozmetika" alatt is valami felrako jellegu kezelest ertettem,de ha ennek a bevonatnak az ara vetekszik a teli foliaval,akkor jelenleg utobbit latom valoszinubbnek-egy mattfeher 156 sw nem maradhat ki az eletembol-bar azt erzem,hogy a mustarsarga belso,meg a fakormany a feketehez passzosabb.:)
gecsa17-10-2016 13:52:30 // 151862
Jól mondod, ez vele jár. És akkor még nem szorultál be az útépítéshez igyekvő kamion mögé. Majdnem sírtam.
Kócosw17-10-2016 11:35:55 // 151861
nekem a sok palyazas miatt az összes ilyen...
anno a 156 e is olyan volt mint a fekete feher turorudi.pöttyös..de az ujra lett fenyezve...
a thesis motorhazteteje is fullon volt, meg a 159 is "keszül" folyamatosan kavicsügyileg...
theBanyai17-10-2016 10:34:49 // 151860
Engem konkrétan rohadtul irritál, bár a GT nem vészes. Sajnálom emiatt a gyári fényt újrafújni..
Kócosw17-10-2016 10:20:56 // 151859
en a kavicsokat harci serüleseknek veszem, latszik hogy hasznalom... :)
elvannak , mindkettön jol..
theBanyai17-10-2016 09:33:33 // 151858
Kerámia bevonat?
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.