Forum >> 156

Ferke19-08-2011 09:07:33 // 122507
Tudok. Privátban:)
GTPeti18-08-2011 23:31:19 // 122506
Ja... S ha már témánál vagyunk. Ha vki tud normális vizsgahelyet Pesten szóljon! Sztem többünkket érdekelne. (Igen, olyan nem padlózósat... :)
Ferke18-08-2011 22:56:27 // 122505
Naja, nem is kicsit, meg ha béna volt anno a fószer, akkor az éles mérés előtt úgy 4-5x egymás után többkörösen is fullpadló.
És az egész egy idióta adó miatt...röhej.
GTPeti18-08-2011 22:19:16 // 122504
Az előbb hoztam haza egy háromajtós szekrényt. (Persze szétszedve. :) SW rulez! B)
GTPeti18-08-2011 22:10:40 // 122503
Remélem kimagyaráztad, hogy titkos küldetésben vagy, inkognitóban. És nem beszélhetsz. :)
Hardy18-08-2011 22:10:03 // 122502
Jobb helyeken nem padlógázoznak, hanem 2000 fordulat körül bekapcsolják a ketyeréjüket. Nem malyd padlógázozzák akár fél percig is. Mikor soha nem pörgetem leszabályzásik. Le is tépném a fejét.
Hardy18-08-2011 22:07:36 // 122501
Nem érnek utol a Forddal! Múltkor megpróbálták, láttam hogy jönnek, meg a kéket is de nem is gondoltam, hogy utánnam. Aztán mikor arra jöttek mindig amerre én csak kezdtek egyre kissebbek lenni a tükörbe, akkor kezdett gyanús lenni, hogy ezek talán tőlem akarnak valamit. Aztán megálltam és megvártam őket. Tényleg tőlem akartak valamit...
GTPeti18-08-2011 21:50:29 // 122500
Azé' padlógázozzák a jqa-nyjukat...
GTPeti18-08-2011 21:48:30 // 122499
És ha megállít a rendőr? :)
Szabeee18-08-2011 21:45:26 // 122498
nekem eddig a 90 L 1000+ km-t bírt ki (90% autópálya min. 130-as tempóval)
Hardy18-08-2011 21:33:29 // 122497
Miért lenne durva? Én mikor egyszer életemben meg tudtam állni hogy betartsak minden szabályt / mert sokan mentünk együtt csak azért / 830 km -nél tankoltam, és légkondival mentem. Amúgy olyan 650 körül szoktam menni vele, de akkor azért hajtom rendesen, persze nem gyilkolom. 150 az utazóm álltalába :-)))))
Liquid18-08-2011 21:14:18 // 122496
740? az durva :)
én ált 500-600 között szoktam tankolni, igaz ált. ha kigyullad a lámpa tankolok amint tehetem. 10,5 körül van a nagyátlag.
de volt már példa 600 feletti futásra is (pl. pécsi seléniás túra)
Abarai18-08-2011 21:04:06 // 122495
Nekem is JTS-em van. Nem 7 liter lesz az. :)
Frank156Rosso18-08-2011 20:53:30 // 122494
huu ilyeneket ne is mondjatok, mert a 1.65 EUR benzin árak mellett.... idegileg kikészülök :D
Kócosw18-08-2011 20:49:04 // 122493
az 1.9-es kormosok szinte termelik az üzemanyagot... :)
Roll198318-08-2011 20:44:33 // 122492
600 km-nél még majdnem félig van a tankom. :)
mizooo18-08-2011 20:27:31 // 122491
Hát igen ezért gáz az 1.6, hogy hasonlóan menjek vele mint a 2.0-val sok gáz kell :D
Poló18-08-2011 19:53:22 // 122490
A rekordom 740 km, de akkor kifogyott a benzin és 67 liter ment bele :)
700-at mentem már vele többször is.
mizooo18-08-2011 19:27:19 // 122489
Mikor megvettem az 1.6-ot minden baja volt és 600 fölött soha nem tudtam menni teli tankal. Azután, lambda csere, motorgenerál és volt, hogy 670-et is elmentem már vele :), de ha taposom neki akkor is 600 fölött mindig.

üdv,
Imyx18-08-2011 19:08:51 // 122488
Jah, kb. 15 liternél világított nekem. A JTS talán 7? liternél világít csak. Jól mondja Polo, ne próbáld ki :).
Abarai18-08-2011 19:00:31 // 122487
Igen, nagyjából annyi lehet. Fekvő mutatóval, világító csórólámpával 47-48 litereket bírok tankolni.
Poló18-08-2011 18:50:59 // 122486
Ha kigyullad a sárga lámpa, akkor hivatalosan olyan 7-8 liter van benne. Én onnantól számítva olyan 100 km-t még el tudok menni, szerint te ne próbálj meg ennyit :D
Frank156Rosso18-08-2011 18:45:52 // 122485
szóval amikor a kicsi sárga lámpa világít, akkor még van benne 15 liter? :) én nem szoktam megvárni, én mindig félek előre :)
Imyx18-08-2011 18:37:10 // 122484
Nem elképzelhetetlen :). Nekem tuti nem ment el 600-at sosem az 1.8 TS vegyesben. Országúton 6,3, pályán 8,5-9, város 11-12 volt a fogyija. Ezeknek ez átlaga kb. 10 liter. Tehát 60 literrel elmész 600-at. Nekem már sárga volt a benzinlámpa amikor már csak 15 liter volt benne, és akkor mindig tankoltam :).
Nekem 550-et ment el. De jó motor, az tuti :).
Poló18-08-2011 18:28:36 // 122483
Nekem a 2.0 TS szinte folyamatos légkondi használat mellett is elmegy 600 km fölött. Most van a napi számlálón 420 km, a benzinmutató negyed és fél között van félúton, a légkondi szinte végig ment, kb 150 km volt városon kívüli használat, a többi városon belül. Néha még 5000 fölé is elpörgettem. Hozzátartozik, hogy többnyire 7-8 km-t megyek vele, leállítom, majd 8 óra múlva ismét 7-8 km következik.
Frank156Rosso18-08-2011 18:24:13 // 122482
Lehet, hogy kicsit láma kérdés, de az elképzelhető, hogy egy 1.8 TS gép tele tankkal nem tud elmenni 600 km-t, 95 benzinnel (Shell-BP), 3000 fölé nem pörvetve, ha nem kell, VEGYES használat mellett?
Az airco-t nem használom, a rádiót sem, nem áll tócsa a gép alatt, most cseréltem gyertyákat.
Vinnie18-08-2011 15:08:15 // 122481
Köszi az infót! Akkor ez nem jött be. :(
Ferke18-08-2011 09:00:53 // 122480
Az a srác mesélte, ahová hordtam anno zöldkártyázni, hogy kb a 2006-os toyoták szintje előtti autók 90%-ával kínszenvedés a mérés, mert egyszerűen nem jön ki a határérték.Főként ugye a zk utolsó 2-2.5 évében, amikor már központilag, online interfészelték az adatokat, és rögtön bement a xar mérés eredménye is.
Abba is hagyta a srác végül, mert elege lett. Minden mérés előtt ki kellett tapasztalja az autót, hogy hogyan, milyen gázadásnál, hány perces(!) fullgáz után jön ki határérték alatti érték.
Párszor majdnem leverték a fejét emiatt a padlógázozás miatt, ami érthető, elsőre bennem is megállt az ütő.
Innentől kezdve kat. nélkül is lehet jót mérni, és kat-tal is lehet xart mérni (még akkor is, ha ez ellentmond a történelem minden írásos feljegyzésének:) )
Ferke18-08-2011 08:51:17 // 122479
Nah, mi ez a vad cinizmus így késő este?:))) Pedig van az úgy, hogy az élet eltér a szervizfüzettől:))
Ferke18-08-2011 08:49:37 // 122478
Talán azért az kicsit más szitu:)
Ferke18-08-2011 08:47:24 // 122477
Persze, vállalom, cserébe oda viszi, ahová én mondom:)
Egyébként viccet félretéve, van közös értékhalmaz kat és kat nélkül.
Sőt! Fogadjunk, hogy a Te autódat is meg tudom buktatni, hibátlan katalizátorral!:))
Laca6218-08-2011 05:56:26 // 122476
Sziasztok !
Hátsó kipufogó dobot kell cserélnem. Ötletet szeretnék,hol szerezzem be .
szasza(SW)17-08-2011 23:19:42 // 122475
Pedig azt azért megjártam melóba menet.Igaz mikor bedugták a kipufogóba a mérőt és pörgették mint állat, azt hitem kukás lesz utána a motor.Persze én voltam hülye mért nem szóltam előre,hogy ne azt mérjék:))
Piritu - 1.000.00017-08-2011 23:15:31 // 122474
Biztos azért, mert előtte nem járattad meg rendesen :-))
szasza(SW)17-08-2011 23:13:27 // 122473
Nekem a 46-on a közép dob volt kiürítve és már egy Fiatot mértek helyette mert annyira rossz adatokat adott:)
Piritu - 1.000.00017-08-2011 22:53:02 // 122472
GTPeti blogjában le van írva, hogy hogyan tudsz belenézni.
Sityu17-08-2011 22:35:27 // 122471
Alap obd kábel és fiatecuscan tud ezen a területen olvasgatni? Most nincs nálam, de ahogy odakerülök megnézem :) Mindig rázósabb úton jön elő.. Sőt, úgy emlékszem egy elég kátyús úton sietés után jött elő. Azt hittem, biztos repült valahol a kerék egy kicsit :) Átnézegetem az abs jeladók kábelét.. emlékeim szerint minden a helyén van, de lehet valahol kontaktos :| És igen, ha ég, nics abs...
Piritu - 1.000.00017-08-2011 22:34:53 // 122470
Vállalod, ha mégis meghúzzák a Cartársat a mérésen? :-)
Nem véletlenül van a kat beszerelve, ha nélküle is tudná az emmissziós értékeket, akkor minek?
A Spidernél a CO-n tökéletesen látni, hogy mikor indul el a katalizátor, előtte nem igazán tudja az előírt értékeket, utána messze alatta volt.
Ferke17-08-2011 21:59:02 // 122469
Jók lesznek azok, járasd meg előtte, küldd meg rendesen, és ne járasd sokat a fékpad előtt:)))
Ferke17-08-2011 21:57:50 // 122468
A sima hűtő tuti nem jó, de sztem a klímáé sem.
Erhard17-08-2011 19:33:17 // 122467
köszi a segíséget de ma végre talán rájöttünk a hibára! az 5. henger injektora szarakodik mert belülről meg van repedve a háza és nagyon sok üzemanyagot enged vissza a visszafolyó ágba, ezért nem tud felépülni elég nyomás abban az injektorban és ezért tilt le a motor azonnal. Holnap megpróbálkozom egy bontottal hátha bejön.
Vinnie17-08-2011 18:11:10 // 122466
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a 2.4 JTD hűtője, klímahűtője jó-e az 1.8Tsre? Köszi
Ferke17-08-2011 18:04:58 // 122465
Háát, az olcsó ez esetben elég relatív. Aranyárban adja mindenki....
Mike.17-08-2011 14:42:29 // 122464
Egy ismerősöm keres 2003-as 1,6-os TS hez motorvezérlő elektronikát.
Jó a bontott is csak ó'csó legyen! :-)) Ha valaki tud ilyent vagy beszerzési forrást az dobjon egy üzenetet!
Cgo17-08-2011 14:22:28 // 122463
gazpedal potmetere?
Kareszka198417-08-2011 13:38:13 // 122462
Rolcho17-08-2011 13:03:41 // 122461
Próbáld ki, murvás területen, hogy hirtelen, erőteljes fékezésnél működik-e az ABS! Egy egyszerű hibakódolvasás lehet megoldaná a kérdést.
Totti17-08-2011 11:02:32 // 122460
A hátuljának nincs vissza jelzője! Annál szokott világítani a kézifék vissza jelzője bizonyos esetekben!
Liquid17-08-2011 10:57:54 // 122459
nem lehet hogy valamelyik jeladó kábele meg van gyötörve és a motor nagyobb rándulására megszakad a jel?
láttam már ilyet egy benzines Fiat-on
Sityu17-08-2011 10:48:37 // 122458
Olajszint és betétek is jók... fog is a fék rendesen. A betét visszajelzője egy másik lámpa.. az nem világít. Lehet lecserélem az olajat benne...
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.